8,4/10  (27 Oy) · 
77 okunma  · 
19 beğeni  · 
1.106 gösterim
"En büyük ego bile fark edilmeyi ister."

Sarp alaylı bir ifadeyle güldü. "Anlamıyorsun değil mi? Milyarlarca insanın ölümünden bahsediyorsun. Öyle bir düzenden bahsediyorsun ki, insanların zalim yöneticilere ve korkunç, küçük tanrılara taparak yaşayacağı dehşet çağı... Sürgündeki var veya yok, kendi kafandaki çarpık bir fantezi dünyası oluşturuyorsun. İyi ama benim farkım ne olacak o zaman John. Herkes avcı olacak. Kötülük sıradan olacak. Oysa biliyor musun belki de ben kötülüğü, avcılığı farklı olmak için seçmişimdir. Çoğunluk olan şey sıradandır John. Ben şu anda farklıyım, olağanüstüyüm, hâkim olan ahlakın, iyi ve kötü kavramlarının dışındayım. Bu dünyanın kendi yarattığı yaşam stilinin tek temsilcisi olan bir türüm. Asiyim. Oysa senin düzenin beni sıradan yapacak. Dejenere olmaya, çürümeye ve çürütmeye mahkûm iktidar yapacak.
Ben bu olamam.

"Ben sıradan olamam."
 • Baskı Tarihi:
  2007
 • Sayfa Sayısı:
  381
 • ISBN:
  9752105690
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Azer Bağatur 
12 Mar 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · 10/10 puan

Yazar bir kere unutkanlarımın arasında yerini almıș durumda. Yine diğer romanlarını aratmayan nitelikte. Çok beğendim ben. Dizinin diğer bölümleri için sabırsızlanıyorum.

Sadık Kocak 
27 Ara 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Derzulya. Orkun Abi'nin küçüklükten beri içten içe ne yaşadığını merak etmişimdir. Tamam şu an yaşım 21 lakin 1 haftadan daha kısa bir süre sonra 22 yaşına gireceğim ve ilk kitabı bildiğim Metal Fırtına serisini görüp kendisini okumaya başladığımda henüz 13 yaşındaydım. Ancak gene de yorumum taraflı olmayacak şekilde hareket etmeye çalıştım.

Özellikle 'Türkçülük' akımını kendi zihninde yeniden boyutlandıran yazarımız öyle bir yazı dili kullanıyor ki hani okudukça '-Ulan bitmez bu kitap' derken; '-Biterse napcam ben ?' Diye triplere girerek son veriyorum resmen.

Bu kitabında da Dünyanın eski düzeninin 4-5 asır sonrasında bir takım milletlerin yeniden ortaya çıkışı ve özellikle büyü ve sihir alanında gelişmeleri aktarması ve bunun yanında; başta Sarp olmak üzere, Ergonekon, Türklük, Gökkurtlar ve Kudüs eklentisi oldukça güzeldi. Aslında insan biraz da kendi içinden yazarların çıkmasını ve bunun dış dünyaya 'Ben de sizin gibiyim, kapitalizme beni de katın' yerine 'Türk Halkı olarak biz de varız' mesajı vermesi çok önemliydi.

Ya da Janus ve onun Dejinlerine karşı toplulukların bir araya gelmesi ve gelecek kitaplarda bu birleşimin çıkaracağı savaşları düşündükçe de zihnimin iştahı açılıyor resmen. Sadece bu da değil; kitabın sonunda gelecek kitabın da 30 sayfalık kısımda verilmesi açıkçası beni mutlu etti. Hani ne okuyacağımı biliyorum, gelecek kitabı alırsam sorun yaşar mıyım kaygısı gütmüyorum.

Yani uzun lafın kısası: İyi ki okumuşum ve sizlere de tavsiye ediyorum. Bu adamın adı Orkun Uçar değil de en kaba haliyle Orkhun Uchar adında yabancı biri olsa şuan Bestseller olarak ülkemizde satışa sunulan kitaplardan birisi olarak okuyorduk. İşte sırf bu bile, kendi değerlerimizi yansıtan birisinin bir de hayal gücünün birleşimini görmek adına 'Nimet' sıfatında bir kitap. Eh, hepimizin o güzel zihinlerine şimdiden afiyet olsun..

Asi benzeri kitaplar

Fatih ACAR 
27 Eki 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Nedense bilim-kurgu tadında fanteziden öte bir hikaye...
Anlatim modern Türk diline uygun akıcı kimilerine göre ise zayıf bir dil.
Yıllar sonra tekrar okuyup hoşlanmak.
İlk kitap olduğu için farklı hikâyeler belirli bir zaman sonunda birleşmeye başlıyor. Aslında G.O.T. dan daha iyi bir hikâyesi var.
Tavsiye ederim...

Vildan Eyüpoğlu 
24 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Derzulya; insanların acıları ve katliamları ile kurulmuş bir düzen.Bütün dünya ve onun eski düzeni çeşitli felaketlerle yıkılmıştır.Sürgündeki denilen insanlığın yaratılışından çok önce var olan yaratık sayesinde John-janus yeni düzenin kurucusu olmuş ve bu düzende kötülerin en iyisi adaleti sağlamaktadır.Tüm elektrikli düzen kalkmış yerine sihirle yönlendirilen bir dünya oluşmuştur.Sarp adı verilen grihavari diğerlerine ihanet etmiş eski düzende iyilerin içindeki kötüyken bu sefer yeni dünyada kötülerin içindeki iyi olarak kendi yerini almıştır.Çünkü o herzaman farklı olmalı, her zaman bir Asi olmalıdır.

Kitabın sonunda klasik kitaplardan farklı olarak iki süpriz var.Bunları söylemiyorum.Okuyun ve görün.

Muharrem Armağan 
17 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Şuna kanaat getirdim ki bana göre bilim-kurgu, fantezi türünde Orkun Uçar dünya kalitesinde bir yazar. Hangi kitabını okursam hikayesi sanki başka bir evrene davet ediyor beni. Eğer yeterli bütçeyle dizisi yapılsa Orkun Uçar kitapları reyting üstüne reyting alır karakterler, olay kurgusu, anlatış tarzı mükemmel. Abartmıyorum okurken gerçekten bu dünyadan kopup onun evrenine girdiğimi hissediyorum. Özellikle cinlere, şeytanlara, meleklere ilginiz varsa okuma babında, bunlarla ilgili okuduğum en iyi kitaplar Orkun Uçar kitapları. Özellikle hayal dünyanıza nüfuz edecek bir kitap Asi.

Kitaptan 7 Alıntı

Ömer Temelli 
22 Mar 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Öyle bir yer olacak ki; adaleti bile kötülerin en iyisi sağlayacak. ve orda zaman Derzulya diye akacak..."

Asi, Orkun Uçar (Sayfa 51)Asi, Orkun Uçar (Sayfa 51)
Muharrem Armağan 
20 Ağu 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

En büyük ego bile fark edilmeyi, takdir edilmeyi ister

Asi, Orkun UçarAsi, Orkun Uçar
Muharrem Armağan 
20 Ağu 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Bağımlılık, ihtiyaç demekti. İhtiyaç da sizi bağlayan yumuşak ama demirden bile güçlü bir zincir.

Asi, Orkun UçarAsi, Orkun Uçar
Muharrem Armağan 
20 Ağu 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Biz zamana Kutsal Yılan deriz. Kendi kuyruğunu yiyen bir yılandır o. Ve dua edersiniz o ağız, O kuyruğu yemekten vazgeçip, size dönmesin diye!

Asi, Orkun UçarAsi, Orkun Uçar
Muharrem Armağan 
20 Ağu 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Onlar zamana tapardı. Ve zaman doymak bilmeyen, aç bir değirmendir!

Asi, Orkun UçarAsi, Orkun Uçar
Muharrem Armağan 
20 Ağu 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Düşmanını küçümseyen komutan kaybetmeye mahkûmdur

Asi, Orkun UçarAsi, Orkun Uçar