8,4/10  (18 Oy) · 
58 okunma  · 
11 beğeni  · 
1.009 gösterim
"En büyük ego bile fark edilmeyi ister."

Sarp alaylı bir ifadeyle güldü. "Anlamıyorsun değil mi? Milyarlarca insanın ölümünden bahsediyorsun. Öyle bir düzenden bahsediyorsun ki, insanların zalim yöneticilere ve korkunç, küçük tanrılara taparak yaşayacağı dehşet çağı... Sürgündeki var veya yok, kendi kafandaki çarpık bir fantezi dünyası oluşturuyorsun. İyi ama benim farkım ne olacak o zaman John. Herkes avcı olacak. Kötülük sıradan olacak. Oysa biliyor musun belki de ben kötülüğü, avcılığı farklı olmak için seçmişimdir. Çoğunluk olan şey sıradandır John. Ben şu anda farklıyım, olağanüstüyüm, hâkim olan ahlakın, iyi ve kötü kavramlarının dışındayım. Bu dünyanın kendi yarattığı yaşam stilinin tek temsilcisi olan bir türüm. Asiyim. Oysa senin düzenin beni sıradan yapacak. Dejenere olmaya, çürümeye ve çürütmeye mahkûm iktidar yapacak.
Ben bu olamam.

"Ben sıradan olamam."
 • Baskı Tarihi:
  2007
 • Sayfa Sayısı:
  381
 • ISBN:
  9752105690
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Azer Bağatur 
12 Mar 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · 10/10 puan

Yazar bir kere unutkanlarımın arasında yerini almıș durumda. Yine diğer romanlarını aratmayan nitelikte. Çok beğendim ben. Dizinin diğer bölümleri için sabırsızlanıyorum.

Vildan Eyüpoğlu 
24 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Derzulya; insanların acıları ve katliamları ile kurulmuş bir düzen.Bütün dünya ve onun eski düzeni çeşitli felaketlerle yıkılmıştır.Sürgündeki denilen insanlığın yaratılışından çok önce var olan yaratık sayesinde John-janus yeni düzenin kurucusu olmuş ve bu düzende kötülerin en iyisi adaleti sağlamaktadır.Tüm elektrikli düzen kalkmış yerine sihirle yönlendirilen bir dünya oluşmuştur.Sarp adı verilen grihavari diğerlerine ihanet etmiş eski düzende iyilerin içindeki kötüyken bu sefer yeni dünyada kötülerin içindeki iyi olarak kendi yerini almıştır.Çünkü o herzaman farklı olmalı, her zaman bir Asi olmalıdır.

Kitabın sonunda klasik kitaplardan farklı olarak iki süpriz var.Bunları söylemiyorum.Okuyun ve görün.

Muharrem Armağan 
17 Ağu 23:16 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Şuna kanaat getirdim ki bana göre bilim-kurgu, fantezi türünde Orkun Uçar dünya kalitesinde bir yazar. Hangi kitabını okursam hikayesi sanki başka bir evrene davet ediyor beni. Eğer yeterli bütçeyle dizisi yapılsa Orkun Uçar kitapları reyting üstüne reyting alır karakterler, olay kurgusu, anlatış tarzı mükemmel. Abartmıyorum okurken gerçekten bu dünyadan kopup onun evrenine girdiğimi hissediyorum. Özellikle cinlere, şeytanlara, meleklere ilginiz varsa okuma babında, bunlarla ilgili okuduğum en iyi kitaplar Orkun Uçar kitapları. Özellikle hayal dünyanıza nüfuz edecek bir kitap Asi.

Kitaptan 1 Alıntı

Ömer Temelli 
22 Mar 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Öyle bir yer olacak ki; adaleti bile kötülerin en iyisi sağlayacak. ve orda zaman Derzulya diye akacak..."

Asi, Orkun Uçar (Sayfa 51)Asi, Orkun Uçar (Sayfa 51)