Metal Fırtına 3: Kızıl Kurt

7,3/10  (31 Oy) · 
159 okunma  · 
23 beğeni  · 
1.052 gösterim
Bu kez düşman Rus Mafyası...
Orta Asya için ölümcül güç mücadelesi

Gökhan merdivende uzaklaşan koşar adım sesleri duydu. Adamlardan biri yukarı çıkıyordu. Artık zaman kaybedemezdi. Belindeki el bombasını hızla çıkarıp pimini çekti. Biraz bekledikten sonra bombayı içeri yuvarladı ve duvara neredeyse yapışık halde odanın diğer ucuna doğru koştu. Bomba hemen patlamış, Gökhan da sarsıntıdan kurtulmak için yere yatmıştı. Yattığı yerden göz açıp kapayıncaya kadar kalktı ve geri, kapıya koştu. Kapıdan çıktığında göz gözü görmüyordu. Dumanlar arasında ancak siluetler şeklinde gördüğü bedenlere neredeyse rastgele ateş etmeye başladı. Birkaç saniye sonra, yerde ilk cesetle beraber üç tanesinin daha yattığını gördü, hiçbiri tanınacak halde değildi.
(Tanıtım Yazısından)
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2006
 • Sayfa Sayısı:
  256
 • ISBN:
  9789752107519
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Emre Şeyda 
26 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · 6/10 puan

Metal Fırtına serisi oldukça geniş bir seri. Toplamda 11 kitaplık olan bu seri her kitaptaki ayrı bir heyecan dalgası ile karşımıza çıkıyor. İlk kitabı Orkun Uçar ve Burak Turna beraber yazdıktan sonra ikili ayrılarak seriye kendi kitaplarıyla devam ediyorlar ve aslında seriyi takip edenler için daha çok macera demek. Bu kitabı okuyarak serideki 4. Kitabımı bitirmiş oldum. Okuduğum diğer üç kitaba göre aksiyon olarak çok hafif kaldığını düşündüğüm Kızıl Kurt bir sonraki kitap olan Turan'a da kendisini hazırlamış bir şekilde bitiyor. Bununla birlikte olay örgüsü ile kendisini okutturuyor.

Çok başarılı bir kitap kesinlikle değil. orta seviyede yazılmış ama kendisini merak ettiren bir yapısı var. Bu benim için serinin diğer 7 kitabını okumama engel teşkil etmiyor. Bundaki esas sebep ise seri kitaplara olan ilgim ve merakım. metal Fırtına'ya başlamak istiyorsanız ilk kitabı okuduktan sonra karar vermeniz. Ara kitapları okuyarak doğru bir karar veremezsiniz. Zira daha zayıflar.

Cahil Okur 
17 Mar 2016 · Kitabı okudu · 7 günde · 5/10 puan

Metal Fırtına 3: Kızıl Kurt sona erdi. Gökhan Birdağ’ın macerası devam ediyor. Bu adamdan halen neden MİT ajanı diye bahsettiğini anlayabilmiş değilim yazarın. Yaptıkalrı çok farklı şeyler… Detaylı yorumum için: http://cahilokur.blogspot.com.tr/...rtna-3-kzl-kurt.html

mithrandir21 | Uğur D. 
13 Nis 2016 · Kitabı okudu · 2/10 puan

Gençlik zamanında deli gibi okuduğum, ben Metal Fırtına hayranıyım dediğim dönemlerin eseri. Şimdilerde ise bana çok basit gelen bir kitap.

Kıvanç Yıldız 
09 Şub 2016 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Orkun Uçarın yazdıklarına Türklerin yazdığı en iyi bilim kurgu diyebiliriz.
Serinin devamı olan bu kitapta da fazla kurgu olduğuna kapıldım. Yaşım büyüdüğü için olsa gerek.

ilkay yolagelmez 
21 Şub 20:38 · Kitabı okuyor · Beğendi · 10/10 puan

çok güzel bir kitap herkese tavsiye ederim ve kitabı okuma ya değdi çünkü kitabın hikkayesi çok güzel yazarına teşekkür ederiz ddddddddddddddddddddddddddddddddddddd

Kitaptan 4 Alıntı

Cahil Okur 
16 Mar 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 5/10 puan

Kitaplara göre Korkunç İvan, Hitler ve Stalin'e ilham kaynağı olmuş bir manyaktı.

Metal Fırtına 3: Kızıl Kurt, Orkun Uçar (Sayfa 119)Metal Fırtına 3: Kızıl Kurt, Orkun Uçar (Sayfa 119)
Ömer Temelli 
19 Mar 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Gökhan, MİT ajanı Eşref Kapılı’nın uyarısıyla hamile karısı ve kızıyla birlikte İstanbul’a doğru yola çıkar ama yolda saldırıya uğrarlar. Roketle vurulan arabadan sadece Gökhan tamamen yanmış bir şekilde sağ çıkar ama doktorlar sadece birkaç saat ömür biçer. Saldırıyı duyan Eşref Kapılı hastaneye geldiğinde Gökhan’ı yaşatmak için tek bir çaresi olduğunu düşünür… Bir süredir gözlem altında tuttukları bir gen şirketinde ilginç deneyler yapılmaktadır. Eşref Kapılı, Gökhan’ın tamamen yanmış bedenini bu şirkete götürür ve yeni geliştirilen bazı teknolojilerin üzerinde uygulanmasını sağlar…Gökhan birkaç hafta sonra mucizevi şekilde iyileşmiştir, hatta deneyler hesapta olmayan bazı ilginç güçler kazanmasını sağlamıştır. Şimdi intikama sıra gelmiştir… Gökhan tedavi edilirken Eşref Kapılı araştırmalarını sürdürmüştür. Gökhan’ı öldürmeye çalışan ve Kurt’u tutsak alan teşkilatın adı Opriçnina’dır ve gizemli liderleri Korkunç İvan olarak anılmaktadır.

Metal Fırtına 3: Kızıl Kurt, Orkun Uçar (Alıntı Yeri: Arka Kapak)Metal Fırtına 3: Kızıl Kurt, Orkun Uçar (Alıntı Yeri: Arka Kapak)
Cahil Okur 
16 Mar 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 5/10 puan

Serseri, Koray'ın kendine olan güveninden korkmuştu. Çakal aslanı tanırdı...

Metal Fırtına 3: Kızıl Kurt, Orkun Uçar (Sayfa 16)Metal Fırtına 3: Kızıl Kurt, Orkun Uçar (Sayfa 16)