Girdap Dirk Pitt Serisi 1

8,0/10  (5 Oy) · 
27 okunma  · 
5 beğeni  · 
808 gösterim
Amerika'nın en gelişmiş denizaltısı Starbuck, ilk seferinde Pasifik okyanusunda kaybolmuştur.
Bu esrarengiz olayı çözebilecek tek kişi Dirk Pitt'tir.
Kör Dalış, Enkaz, Şok Dalgası ve Kükreyen Deniz gibi bir çok romanıyla edebiyat dünyasına kendini kabul ettiren Clive Cussler, altın arayıcılığı yapmış, batık gemiler çıkarmış ve denize düşen uçakları bulmuştur. Tıpkı romanlarının kahramanı Dirk Pitt gibi...
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  1999
 • Sayfa Sayısı:
  302
 • ISBN:
  9789754058338
 • Orijinal Adı:
  Pacific Vortex!
 • Çeviri:
  Hasan Karabulut
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
15 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Dirk Pitt serisinin ilk romanı. Pitt, Hawaii'de denizde sarı bir cisim görür ve onu alır. İçerisinde bir süre önce Pasifik Girdabı denen yerde kaybolan nükleer denizaltı Starbuck'un kaptanı Dupree'nin yazdığı notlar vardır. Ama burada yazılanlar pek gerçeğe benzememektedir. Öncelikle koordinatlar uyumsuzdur. Bu bulduğu kağıtlar yüzünden NUMA başkanı James Sandecker tarafından deniz kuvvetleri emrine verilir. Görevi Starbuck'ı bulmak ve kurtarmaktır. Bu arada iki üç kere ölümden döner. Hayatını Summer adlı bir kız kurtarır. Ancak işin boyutları sanıldığından saha vahimdir. Su altında bir mağara, solungaçlı adamlar, Pasifik girdabındaki büyük sigorta yolsuzluğu ve sarı gözlü bir dev. Starbuck'ı kurtarmak için çok az zamanları vardır çünkü bir nükleer füze ile yok edilecektir. Ve acaba sarı gözlü devin gazabından yakın arkadaşı Al Giordino ile beraber kurtulabilecek midir? Soluksuz okunan bir roman.

Ceylan 
13 Ağu 20:40 · Kitabı okudu · Puan vermedi

1983 yılında çıkmasına rağmen ilk Dirk Pitt romanı olarak görülen bu romanda Cussler yine bizi maceradan maceraya sürüklüyor. Dilinin sadeliği ve olayların ilginçliği size güzel bir yolculuk sunuyor.