İnka Altını Dirk Pitt Serisi 12

8,9/10  (7 Oy) · 
25 okunma  · 
6 beğeni  · 
620 gösterim
İnka Altını, 1533 yılında sallardan oluşan küçük bir filonun bir içdenize gelişiyle başlıyor. Kutsal bir görevleri vardır bu gelenlerin: Dünyanın en büyük hazinesini saklayıp giderler. Hem de, hazineyi korumak için arkalarında bir "şeytan-tanrı" bırakarak!...
1578 yılında İngiliz Kaptan Sir Francis Drake, İspanyol altınlarıyla yüklü bir kalyonu ele geçirir, üstelik saklı hazinenin anahtar kutusu da vardır gemide. Ama büyük bir deprem olur ve kutunun bulunduğu gemiyi sekiz mil içerlere, balta girmemiş ormanlara fırlatır.
1998 yılında bir grup arkeolog, Peru'daki Ant Dağları'nın tepesinde bir kurban kuyusuna dalış yaparken ölümle burun buruna gelir. Neyse ki, Dirk Pitt çıkar sahneye. Fakat bir sürek avı başlamıştır artık. İnka altınlarının peşindeki uluslararası çetenin, Aydınlık Yol örgütünün gerillalarıyla; FBI ajanlarının, hükümet yetkilileriyle birbirine girdiği bu esrarengiz serüvende ölüm bile kurtuluştur sanki!...
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  2010
 • Sayfa Sayısı:
  560
 • ISBN:
  9751008565
 • Orijinal Adı:
  İnca Gold
 • Çeviri:
  Belkıs Dişbudak Çorakçı
 • Yayınevi:
  İnkılap Kitabevi
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
15 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 9/10 puan

Dirk Pitt serisinin on ikinci ve oldukça güzel bir romanı. Peru civarında bir arkeolojik araştırma yapan ekipten iki kişi kaybolur ve en yakın yardım edebilecek insanlar Pitt ve Giordino'dur. İşin içine NUMA girince işler değişir. Aslında yapılan araştırmanın içinde bir köstebek vardır ve niyet tarihi eser kaçakçılığıdır. Bu yüzden Pitt'in peşine düşerler ancak Pitt kurtulur. Zamanında İnka'ların gizli bir yere yerleştirdiği tonlarca altın ve tarihi eser mevcuttur. Bunun peşinde olan isimler ise görünürde çok saygın bir kuruluş olan Zolar International'dır. Gümrük ve FBI peşlerine düşmüş ama hiç yakalayamamıştır. En sonunda hazinenin yeri belli olur. Meksika Körfezi'ndedir ama Zolar'lar hem hazineyi kaçırıp hem de Rudi Gunn, Loren Smith'i kaçırır. Yaptıkları yanına kar mı kalacaktır yoksa Dirk Pitt onlarla başa çıkmanın bir yolunu bulabilecek midir? Kızılderili olan Billy Yuma Pitt'e yardım edebilecek midir? Yeraltı nehri üzerinden gizli bir mağaraya girmek ve pek çok insanın hayatını kurtarmak mümkün müdür? Keyifle bir solukta okunan bir roman.

melike kalkan 
07 Eki 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

İnka Altını aslında internette araştırıp da çok az yoruma sahip olduğunu görünce haksızlığa uğradığını anladığım bir kitap.. Yazar hem çok akıcı bir dil kullanmış hem de bir aksiyon filmi izliyormuşsunuz gibi bir kurgu yaratmış..şiddetle tavsiye edebileceğim 'Enlerim' arasında olmakla birlikte yönetmen olsam kesinlikle üzerinde duracağım bir proje olurdu..