·
Okunma
·
Beğeni
·
1.182
Gösterim
Adı:
Gökkuşağı
Baskı tarihi:
1980
Sayfa sayısı:
440
Format:
Karton kapak
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Und Jimmy Ging zum Regenbogen
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Altın Kitaplar Yayınevi
Baskılar:
Gökkuşağı
Gökkuşağı
970 syf.
·8 günde·9/10 puan
Kim kimi öldürdü? Bu soru 2 cillten oluşan kitabın sonuna kadar aklınızı kurcalamaya devam ediyor. Romanın kahramanları Manuel Aranda ve Irene Waldegg'de , herkes tarafından bir valsler şehri olarak bilinen, fakat aslında doğulu ve batılı casusların toplandıkları bir yer olan Viyana'da tam 12 gün müddetle bu sorunun cevabını arıyorlar. Casusluk ve lüks oteller, savaş öncesi ve sonrasında işlenen cinayetler, Nazilerin hüküm sürdüğü devir, yahudi katliamı, mahkemeler ve aşk...
Romandaki olayların tamamen gerçek olması da ayrı bir anlam katıyor. Umduğumdan kısa sürede ve keyifle okudum.
440 syf.
·4 günde·Beğendi·7/10 puan
2. Dünya savaşı almanya dolaylarında geçen hikayede babasının öldürülmesi olayının peşine düşülen evladın hikayesi karakterlerin çokluğu yüzünden karmaşık bir halde önümüze sunulmakta . Yorucu bir roman olmuş
970 syf.
·16 günde
J. Mario Simmel, İkinci Dünya Savaşı zamanı casusluk faaliyetleriyle iç içe geçmiş bir hayatı konu alan kitabıyla güzel bir iş çıkarmış. Babası öldürülen kahramanımızın, babasının katilinin yeğeniyle beraber nedenleri araştırmaya başlamasıyla olay örgüsü kurulmaya başlar. İngiliz, Rus, Fransız, Amerikan, hatta Arnavut gizli servisleriyle karışmış bir hikayeyle karşılaşacaksınız. Yine yaşanmış bir olayı anlatması kitabı daha ilginç kılıyor denilebilir. Ancak diğer kitaplarına göre okunmasının daha zor olduğu doğru. Bunun ise tek nedeni karakter ve olay sayısının çok fazla olmasının bazen takibi zorlaştırması. Yine de sürükleyici bir kitap ortaya çıkarmayı başarmış yazar. Sanıyorum Mario Simmel'in her kitabı çok güzel. Yalnızca iki kitabını okumuş olsam da bunu çok rahat söyleyebilirim ki Mario Simmel adını gördüğünüz her kitabı okuyabilirsiniz. Tavsiye ederim..
«İnanılacak şey değil» diye düşünüyordu. «Sanki kitaplar tarafından takip ediliyor gibiyim. Nereye gitsem kitaplarla karşılaşıyorum.»
J. Mario Simmel
Sayfa 399 - Manuel Aranda - Altın Kitaplar - 1. Baskı - Mayıs 1971 - As Basımevi
Ve Viyana bir savaş şehri olarak kalmış, hâlâ da öyle... savaş şehri... Geçmiş zaman bizim burada şimdiki zaman sayılır. Değişmiş hiçbir şey yok.
J. Mario Simmel
Sayfa 76 - Altın Kitaplar - 1.Baskı - Mayıs 1971 - As Basımevi
«Erkekler kadınları terkediyor. Kadınlar erkekleri terkediyor. Biri diğerini daima terkediyor, er veya geç.»
J. Mario Simmel
Sayfa 836 - Altın Kitaplar - 1. Baskı - Mayıs 1971 - As Basımevi
«Ölümde dahi ayrılmadılar... Metafizik bir gerekti karşılaşmaları... Sen bu konulardan hoşlanmazsın, ama... 'ayrılanlar, birbirini bulur' Goethe, böyle der, değil mi?»
Groll: «O satırlar Holderlin'e aittir,» dedi. «'Kavganın arkasında barışma vardır ve bütün ayrılanlar birbirini bulur.'»
J. Mario Simmel
Sayfa 940 - Altın Kitaplar - 1. Baskı - Mayıs 1971 - As Basımevi
«Gökyüzü uzak değildi artık. Yüzünü gene içtenlikle yeryüzüne çevirmiş, geniş topraklarını, vadilerini aydınlatıyor, çiçeklerin ta içine kadar nüfuz ediyor, kuşların uçuşunu takip ediyordu. Özgürlüktü bu...»
J. Mario Simmel
Sayfa 866 - Altın Kitaplar - 1. Baskı - Mayıs 1971 - As Basımevi
Herhangi bir şeye karşı isyan etmek geliyorsa içimden, o şeyin benim için bir anlamı var demektir...
J. Mario Simmel
Sayfa 56 - Altın Kitaplar - 1.Baskı - Mayıs 1971 - As Basımevi
«İki gün! Sadece iki gün, bir insana karşı hayat boyunca beslenen hayranlığı, sevgiyi ve güveni tamamen yıkmaya yetiyor işte.»
J. Mario Simmel
Sayfa 362 - Altın Kitaplar - 1. Baskı - Mayıs 1971 - As Basımevi

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Gökkuşağı
Baskı tarihi:
1980
Sayfa sayısı:
440
Format:
Karton kapak
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Und Jimmy Ging zum Regenbogen
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Altın Kitaplar Yayınevi
Baskılar:
Gökkuşağı
Gökkuşağı

Kitabı okuyanlar 17 okur

  • Nazım atagün

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%0
9
%0
8
%0
7
%12.5 (1)
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0