Gözleri Açık Sevmek

7,3/10  (4 Oy) · 
14 okunma  · 
4 beğeni  · 
1.375 gösterim
İnternet'teki servis sağlayıcılardan birinin e-posta adreslerinde yaptığı bir hata bir kadınla bir erkeği karşılaştırır. Roberto sık sık sevgili değiştiren bekâr bir erkektir, yaşadığı rutin hayattan epeyce sıkılmıştır, aşk ve çiftler hakkında yazışan iki psikoloğun e-postalarına gizemli bir biçimde karışır. Hikâyeye giderek daha fazla dahil olur, hatta içinde yer almak ister, böylelikle gelişen olaylar hiç beklenmedik sürprizler doğurur.

"Yaşamı bir metro vatmanı gibi yaşayabiliriz: Nereye gittiğimizi ve yolun ne olduğunu kesinlikle bilerek. Ya da bir sörfçü gibi yaşarız: Dalgaları izleriz." Sana dalgaları izlemeyi öneriyorum.

"Yaşam önceden kestirilmesi olanaksız ince bir denge. Sadece kendini dalgaya bırakmak ta yetmez, her dalganın sörf yapmaya uygun olmadığını da bilmek gerekir. Metafor hepimizin düşündüğüne uygun: Sörf yapabilmek için öngöremediğin şeylerle karşılaşmaya hazır olmak gerek (kimse dalganın nasıl geleceğini bilemez). Her şey sanat ve idmanın bir karışımı, kimse sörf yapmayı bilerek doğmayacağı gibi, risk almaya hazır olmak, düşüp ıslanmanın ve her yanımızın morarmasının bizi bir sonraki dalgaya hazırlayacağını da bilmek gerekir.
Sadece hayaller, illüzyonlar, fantazi, istemek ve projeler yetmez, ama onlar olmadan da bir yol yoktur..."
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2010
 • Sayfa Sayısı:
  238
 • ISBN:
  9786055890971
 • Orijinal Adı:
  Amarse Con Los Ojos Abiertos
 • Çeviri:
  Pınar Savaş
 • Yayınevi:
  Butik Yayınları
 • Kitabın Türü:
Müzeyem Adem 
03 Eki 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bazı kitapları okurken, sanki yazarı sizin düşüncelerinizi aktarmış gibi gelir ya, benim için "Gözleri açık sevmek" onlardan biriydi. Aşkı, bir insanda bizi çeken şeylerin zamanla nasıl itebileceğini ve aşık olmaya dair daha bir çok şeyi kalemine almış yazar. Bence çok ta başarılı olmuş.Zaten bir psikiyatrist, ilişkiler için yazdıysa vardır bir bildiği. :)

Beyza 
23 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Hayatın sürprizlerle dolu olduğunu, bir kez daha anlıyor bu kitabı okuyan.Okurken zevk veren, hayata dair birçok şey öğreten sürükleyici bir kitap.Hemen okumaya başlamalısınız, derim

Onur Arguç 
14 Eyl 2013 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ancak öğrenci hazır olduğunda öğretmen ortaya çıkar. sevdim

Kitaptan 1 Alıntı