Gözyaşı Kapısı

8,8/10  (5 Oy) · 
11 okunma  · 
8 beğeni  · 
453 gösterim
Yüreğinize dokunacak bu unutulmaz romanın sizi alıp götürmesine izin verin..

Marion ve Shiva Stone, Hintli bir rahibe ve İngiliz bir cerrahın yasak aşkından doğan ikizlerdir. Annelerinin doğum sırasında ölümü ve babalarının kaybolmasıyla yetim kalan ikizler, olağan dışı bir bağla birbirlerine bağlıdırlar. Her ikisi de hekim olmak isteyen ikizler, devrimin eşiğinde büyürler. Ancak aynı kadına karşı hissettikleri tutkulu aşk, kardeşleri birbirlerinden uzaklaştırıp Marion'u vatanından kaçmaya ve New York'a gitmeye zorlar. Marion'un geçmişiyle yüzleşmesi, neredeyse hayatına mal olur ve onu, canını dünyada en az güvendiği iki insana emanet etmeye mecbur bırakır: onu terk eden cerrah babası ve ona ihanet eden ikiz kardeşi.

Gözyaşı Kapısı, aile değerleri, karşılıksız aşk ve sürgün üzerine yürek burkan bir roman. Alışılmadık olaylar, mizah ve hüzünle süslenmiş bu roman sizi ilk sayfasıyla yakalayacak ve hiç bırakmayacak.

"Nefes kesici, olağanüstü ve yürek parçalayıcı bir destan… Kusursuzca yazılmış, paha biçilemez bir ilk roman. Şayet bu yıl sadece bir kitap okumaya vaktiniz varsa, tercihinizi bu kitaptan yana yapın."
The Star Ledgar

"Gözyaşı Kapısı'nın ilk sayfasını okumak, usta bir romancının büyüsüne kapılmak anlamına geliyor."
Pauline W. Chene

"Verghese bu ilk romanında direkt kalbinize hitap ederek sizi tutsak ediyor."
People

"Uykusuz kalmayı bir zevke dönüştüren, muhteşem, zengin ve yürek burkan bir roman... Muazzam."
The Times

"Koltuğunuzdan kalkamayacaksınız."
Los Angeles Times

"Olağanüstü… Okuduktan sonra unutamayacağınız bir şaheser."

Houston Chronicle


(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2011
 • Sayfa Sayısı:
  720
 • ISBN:
  9786055360061
 • Orijinal Adı:
  Cutting for Stone
 • Çeviri:
  Nalan Işık Çeper
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
CaNSeL 1⃣ 9⃣ 0⃣ 7⃣ KIRAÇ 
29 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Gözyaşı Kapısı kitabı ikiz kardeşlerin yaşamlarından daha fazlasını içeriyor.
Kitap mükemmel bir şekil de yapılandırılmış. Yazarın kaliteli anlatımı yanı sıra kitaptaki karakterleri ve mucize hikayesinin yanında bir doktorun tıbbi olayları herkesin anlayabileceği dilden anlatması bu kitabın doğasıdır. Kitaba ilk başladığım da kötü döneme denk gelmiştim sonra ikinci kez elime aldığım da okurken hiç bitmesin istedim. Karakterlerin hayatları detaylı olarak anlatıldığı için hepsinin hayatını öğrenmeyi istiyorsunuz. Ana karakterlerin yanı sıra yan karakterler de buna dahil. Ayrıca kitabın bir doktorun kaleminden çıkıyor olması ayrıca bir güzellik.Hayatınız da mutlaka okumanız gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum.. Okuma kararı aldıysanız mucizelerle tanışmaya hazır olun.
"Sadece yaptıklarımızdan dolayı değil, yapmadıklarımız veya yapmayı ihmal ettiklerimizde bizim kaderimizi belirler."