Gündüz Nöbeti Nöbetlerin Dünyası 2

7,0/10  (5 Oy) · 
10 okunma  · 
2 beğeni  · 
471 gösterim
"Rus votkası kadar sert… Merak uyandıran bir şehir fantazisi."
-Publishers Weekly-

Lanetten bahsederseniz lanetlenirsiniz…
Gece avcıları şehrin sokaklarında kol geziyor… Onlar bir dengenin olması gerektiğini biliyorlar. Çünkü bu dünya için Karanlık, Aydınlık'tan daha az önemli değil.

Tüm dünyada çok satan fantastik kurgu serisinin ikinci kitabı Gündüz Nöbeti, Gece Nöbeti'nin kaldığı yerden devam ediyor. Günümüz Moskovası'nda geçen Aydınlık ile Karanlık arasındaki amansız mücadelede, Karanlık'ın güçleri gün boyunca tetikteyken Aydınlık'ın ajanları da geceyi izler. Bu iki kadim güç arasındaki, bin yıllık bir antlaşmayla kurulmuş dengeyi ise tarafsız yargıçlardan oluşan Engizisyon korur. 

Ancak tarihin en önemli Kara Büyücüsü'nü hayata döndürecek güçte, yasaklanmış bir tılsımın kayboluşuyla bu hassas denge yerle bir olmak üzeredir. Üstelik, Antlaşma'yı bekleyen tek tehlike bu değildir. Küçük kızların kâbuslarından beslenen genç ve güzel cadı Alisa, yakışıklı ve genç bir Aydınlık olan İgor'a âşık olmuştur. Bir Aydınlık Diğer'e âşık olma talihsizliğini yaşayan genç cadı Alisa ile ihanete uğradığını düşünen İgor'un aşkları onları bu sonsuz savaşta birer piyon haline getirir. 

"Büyüleyici… Son zamanlardaki en özgün ve okunabilir doğaüstü kurgulardan biri." 
-Scotland on Sunday-

"Rusya'nın soğuğundan çıkma tüyler ürperten bir gerilim romanı..." 
-Sunday Sport-

"Sergey Lukyanenko'yu tanımıyorsanız, hemen tanımaya başlamalısınız! Günümüz Rusyası'nın en popüler yazarlarından. 
Ve en iyilerinden!" 
-New York Times-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2014
 • Sayfa Sayısı:
  520
 • ISBN:
  9786053432432
 • Orijinal Adı:
  Dnevnoy Dozor
 • Çeviri:
  Ferda Yaraş
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Kitap okumak 
28 May 03:46 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Fantastik tarzı roman arayanlar için önerilecek, oldukça akıcı bir roman. Kitabın filmi de beyaz perdeye aktarılmış. Arzu ederseniz tercihinizi filminden yana kullanabilirsiniz. Kitabın ve filmin ortak özelliği bittikten sonra unutulacaklar arasında yer almaları olmalı herhalde.