Güneşe Matem Düştü

7,3/10  (12 Oy) · 
49 okunma  · 
10 beğeni  · 
509 gösterim
Hacer Hanım, bir yandan kendisi gibi öğretmen olan eşi İsmet'in ticaret hevesi ve para kazanma hırsı ile mücadele ederken bir yandan da gençlik aşkı uğruna bütün insani değerleri feda eden babasıyla sınanır. Sonunda genç yaşta dul kalan yalnız bir kadın olarak Ankara'da büyütmeye ve terbiye etmeye çalışır oğlu Boran'ı.

Fakat Boran gençlerin saplandığı hırs ve heves bataklıklarında bocalamakta, annesinin temsil ettiği ahlak anlayışına isyan etmektedir...

Ahmet Günbay Yıldız, "Güneşe Matem Düştü"de şefkat, af, özveri, sadakat, iffet gibi insani değerleri ön plana çıkararak vardığı sonuçlarla okuyucularının kalbini bir defa daha kazanmayı hedefliyor.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2011
 • Sayfa Sayısı:
  224
 • ISBN:
  9799753627275
 • Yayınevi:
  Timaş Yayınları
 • Kitabın Türü:
Kadir Üce 
18 Oca 12:26 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Aklımda kalan güzel bir kitapdı. Okunabiliecek pamuk şekeri tadında huzur kokan bi kitapti. Sayfaları nasıl cevirdigimi bir ben biliyorum :)

Bilge Nur 
03 Ara 2015 · Kitabı okudu · 4 günde · 6/10 puan

Aşırı romantizmi ve ağır süslü cümleleri saymazsak başarılı bir anlatımı vardı diyebiliriz. Bazen verdiği öğütlerle Ahmet Mithat'ı hatırlattı bana bazen zamanda gelip gitmeleriyle Aytmatov'un Gün Olur Asra Bedel'ini.

Kitaptan 2 Alıntı

Bilge Nur 
03 Ara 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 6/10 puan

Bu kargaşalar, bu acımasızlıklar, bu insanın insana karşı olan garazkar davranışları... Dünyayı anlamadan hayatı tanımadan canı ortaya koyuşlar, ideal adına ortaya konulan şekilsizlikler, yeryüzünü yaşanmaz hale getiren inatlaşmalar,dayatmacılıklar... Nedendi,hepsi bunların?

Güneşe Matem Düştü, Ahmed Günbay Yıldız (Sayfa 174)Güneşe Matem Düştü, Ahmed Günbay Yıldız (Sayfa 174)