Hadislerle İslam

9,3/10  (3 Oy) · 
1 okunma  · 
3 beğeni  · 
83 gösterim
Hadislerle İslâm, Hz. Peygamber’in hikmet ve rahmet dolu dünyasını keşfetmeye davet eden bir hadis külliyatıdır. Eser, Sevgili Peygamberimizin (sav) çağlar üstü örnekliğini, sade ve anlaşılır bir dille ve özgün bir tasnif metoduyla günümüz insanına ulaştırmayı amaçlayan, aynı zamanda toplumun güncel ihtiyaçlarını dikkate alarak hadislerin hadislerle yorumunu ortaya koyan, Türkiye’nin hadis alanındaki birikimini yansıtan katılımcı bir çabanın ürünüdür.
Hadislerle İslâm, Allah Resûlü’nün (sav) hakikat çağrısına kulak vermek; onun (sav) imanına, ibadetine, ahlâkına, örnekliğine, değerlerine, beşerî münasebetlerine tanıklık etmek; onun (sav) varlık ve bilgi ufkunda seyreylemek, tarihin ve medeniyetin önemli kavşaklarında onun (sav) izini sürmek ve nihayet varlık âleminin ötesine ve sonsuzluğun bilgisine ulaşmak isteyenler için kaynak bir eserdir.
 • Baskı Tarihi:
  2014
 • Sayfa Sayısı:
  832
 • ISBN:
  9789751962218
 • Yayınevi:
  Diyanet İşleri Başkanlığı Yayınları
 • Kitabın Türü:

Uzun soluklu bir kitabın daha sonuna ulaştıran Allah’a hamd olsun.

İçeriği bakımından isminden de anlaşılacağı üzere Fahri Kainat Efendimiz’in sözlerini(Hadis-i Şerif’lerini) kapsıyor. Bu nedenle övmekten ve kabul edip şükretmekten ve dahi salavat getirmekten başka bir söz söylemek haddime değil.

Kitaba içerik bakımından diyecek sözüm olmasa da yapılan basım hatasından dolayı eleştirmeden geçemeyeceğim.!

Ana hattıyla 8 bölüm olarak hazırlanmış bu kitapta fazlasıyla basım hatası ve tekrar mevcut. Buda ister istemez olumsuz şekilde etkiliyor. Diyanet işleri Başkanlığı tarafından ve birçok profesör tarafından hazırlanan bu kitaba zannımca yeterince özen gösterilmemiş! Diyilebilir ki konu farklılıklarından dolayı aynı konuyu içinde barındırdığı için tekrar yapılmış olunabilir ! Geçerli bir sebep değil!
Çünkü çok fazla tekrar var ! Aynı hadisi üstlü altlı aynı sayfaya yazmışlar örneğin... Neyse...

Bütün olumsuzluklara rağmen okunması gereken bir kitap...

Tavsiyem o dur ki kesinlikle okumalısınız!

Rabbim cümlemizi okuduklarını uygulayabilen ve okuduklarından feyz alabilen kullarından eylesin!