Her Durakta Aşk

5,8/10  (6 Oy) · 
36 okunma  · 
4 beğeni  · 
638 gösterim
Her gün milyonlarca insan Londra metrosunda seyahat eder. Ama genelde herkes birbirine bir anlık bir bakıştan fazlasını layık görmez bu hatta. Maeve Binchy, Her Durakta Aşk'ta Londra hayatına ayna tutacak bir bakışla bu isimsiz insanlara derinden bakmayı başarıyor...

Green Park'tan Brixton'a, Shepherd's Bush'tan Chancery Lane'e günlük hayat aslında sandığımız kadar sıkıcı değildir. Metronun koltuklarından birine gömülmüş bir sekreter sırlarını içinde taşımaktadır, kadının biri hayatının en önemli kararlarından birini orada verir ya da felaketlere yol açacak bir kavuşmanın durağıdır metro istasyonları. Maeve Binchy gülümseyen gözlerle, şefkatle ama gerçekçiliği elden bırakmadan bakıyor sıradan insanların hayatlarına.

"Bu hikâyeleri okurken sanki biri size masal anlatıyormuş gibi hissedeceksiniz; size bir şeyler anlatmasını çok istediğiniz biri..."
-Sunday Telegraph-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2011
 • Sayfa Sayısı:
  280
 • ISBN:
  9786051119786
 • Çeviri:
  Zeynep Seymen
 • Yayınevi:
  Doğan Kitap
 • Kitabın Türü:
Librarian 
08 Eki 2014 · Kitabı okudu · 3/10 puan

Maeve Binchy ile "Geri Döneceksin" romanı ile tanışmıştım. Öncelikle kalemini çok beğendiğimi baştan peşin peşin itiraf edeyim ki sonraki cümlelerim için hayranlarından gelebilecek eleştirilerin önünü alabileyim. Her durakta aşk ciddi anlamda hüsrandı benim için. İnatla sonuna kadar okumuş olsam da resmen toplama ve yarım yamalaklık hissi yaratan hikayeler beni çok bunaltmıştı. Zaten derleme havasındaki kitaplardan pek haz etmezken bir de kitabın içindeki hikayelerin başının sonunun ortada kalmışlığı ciddi anlamda can sıkıcıydı. Okumayı düşünen var ise kesinlikle tavsiye etmediğimi belirtmek isterim.