Aşk Mutfakta Pişer

7,7/10  (44 Oy) · 
241 okunma  · 
32 beğeni  · 
897 gösterim
Okuldan beri arkadaş olan bir kadın ile bir erkek... Cathy ile Tom. Ortak kurdukları catering şirketinde hayata birlikte direnen iki insan. Ve onların çevresinde yer alan diğer insanlar... Cathy’nin kendinden yukarı sınıftan gelen kadın hakları savunucusu kocası, Tom’un model olma hayalleri kuran manikürcü sevgilisi ve diğerleri... Maeve Binchy’in her zamanki gibi ayrıntıyla çizdiği bir sürü karakter... İşte “Aşk Mutfakta Pişer" bu insanlar arasında ve yine İrlanda’da geçiyor. Sıradan tutkularla dolu, sıradan hayatlar süren bildiğimiz, tanıdığımız insanlar arasında.rnMaeve Binchy okurlarını hiçbir romanında hayal kırıklığına uğratmayan bir yazar, ama "Aşk Mutfakta Pişer" yine de özel bir yere sahip. Yazarın en sevilen romanlarından biri. Binchy, sınıfsal farklılıklara, İrlanda’daki sosyal değişimlere değindiği romanında elbette her zamanki gibi aşkı ön plana çıkarıyor. Kalp kırıklıkları da var romanın bütününde, ama yazar hüznü neşeyle hassas bir terazi kullanarak dengelemeyi çok iyi başarıyor. Sevgi insanın hayatını değiştiriyor! Herkesin sevgilisi Maeve Teyze de bunu okurlarına her romanında aynı sıcaklıkla anlatıyor. O, bu kirli dünyada sığınılacak bir liman!rn
 • Baskı Tarihi:
  2007
 • Sayfa Sayısı:
  520
 • ISBN:
  9789759919054
 • Orijinal Adı:
  Scarlet Feather
 • Çeviri:
  Lale Bulak
 • Yayınevi:
  Doğan Kitap
 • Kitabın Türü:

Yazarın ilk okuduğum ve en çok sevdiğim kitabı. Anlatım dilinin yumuşaklığı ve samimiyeti belki de yazarını da sevmemi sağlayan kitaptır.

Serap Kolat 
05 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Iki aşçının kendi işlerini kurmalarını ve aşk ve iş hayatlarını birlikte konu alan hayatın içinden sıcacık bir roman. Yazarın üslubu o kadar tatlı ve samimi ki karakterler ailedenmiş gibi hissettiriyor.

ebru tepe 
10 Ara 2015 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 8/10 puan

Kitap tam hayatın içinden bir kitap. Öyle enrtika aşk oyunları, tuzaklar ve bir olaylar sinsilesi umanlar kesinlikle okumasın. Ben de önce merak içinde okumaya başladım alışkın olduğumuz o insanı sürükleyen olaylar hiç yok hepimizin yaşamındaki olağan işler anlatılmış.Bunun için 520 sayfa biraz fazla dedim bazı zamanlar sıkıldım hatta en iyisi kitabın sonuna bakıp yarıda bırakayım dedim ama sonra içim sinmedi sonuna kadar bir gecede okudum. Yeni işlerini canla başla sürdürmeye çalışan Cathy ve Tom'un öyküsü bu. Cathy'nin yaşadığı hayal kırıklıkları bazen beni de içine aldı oldukça hüzünlendim. Yan karakterler olarak ikizler harika. En sonun da Neil'ın bir insan ziyanı olduğuna karar verdim :)

Fadime YeŞİl 
26 Kas 2015 · Kitabı okudu · 15 günde · Puan vermedi

Bir Maeve Binchy hayranı olarak bu kitabı beni hayal kırıklığına uğrattı. Pek beğenmedim diğer kitaplarındaki birbirinden bağımsız gibi gözüken ama bağımlı olan karakterlere yer vermemiş ki ben onları çok severdim. Belki bu yüzden beğenmedim kitabı.Roman olabilecek şeyler üzerine kurulmuş, olağanüstü bir durum söz konusu değil.Önce ki okuduğum kitaplarında buna çok alışmıştım. Bunda ise uyumsuz çiftler in kısa süreli birlikteliklerinin arkasından ayrılıkları ve iyi dostların aşka dönüşen ilişkileri, sorumsuz ebeveynler ile yaramaz çocuklar v.b......(Not:Malum sigarayı bırakma mücadelemle bir araya gelmiş bir kitap olduğu ve şu anda hiç bir şeyden zevk alamayan biri olarak pek fazla da yorumlarıma güvenmeyin arkadaşlar.)

Kitaptan 1 Alıntı

ebru tepe 
10 Ara 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

''Bir sürü büyük sorunum var James. Ama insan kabullenmez ve yüzleşmezse yok olup gideceklerine inanır, böyle bir yol olduğunu biliyor musunuz?..Bilirsiniz, aslında yok olup gitmezler.''
''Bilirim. Gitmezler, sadece kapının arkasında beklerler.''

Aşk Mutfakta Pişer, Maeve BinchyAşk Mutfakta Pişer, Maeve Binchy