Aşk, Bir Kere

7,6/10  (31 Oy) · 
116 okunma  · 
20 beğeni  · 
1.307 gösterim
"Ustaca harmanlanmış incelik, mizah ve hüzün, ironi ve duygusallık... Binchy'den yine zekice kalem alınmış, sürükleyici bir roman. Elinizden bırakamayacaksınız".
- New York Times

"Gündelik hayatın yoğun duyguları, olağanüstü bir gözlem gücü... Ve Maeve Binchy."
- Sunday Times

"Güldürüyor, ağlatıyor ve düşündürüyor. Maeve Binchy sıcaklığı ve sempatisiyle sıradan insanları destansı bir dille aktararak, sanatsal bir anlatım sunuyor."
- San Francisco Chronicle
(Arka Kapak)

Duygusal, fakat aynı zamanda cesur bir öğrenci olan Maddy, yetişkin bir kadın olduğunda kasabanın kilise papazı Peder Berry'ye kaptırır gönlünü. Çok kez buluşmalarına karşın, birlikte olmaya razı edemez Peder Berry'yi. Çünkü böyle bir birliktelik için pederin yeminini bozması gerekmektedir. Bunu yapmaz ve bir başka kasabaya gider. Yıllar sonra peder, Maddy'yi arar ve onunla görüşmek istediğini söyler. Geçen zaman hiçbir şekilde Maddy'ye unutturmamıştır Peder Berry'yi. Fakat bu çağrı hiç de umutları yeniden canlandırmayacaktır, çünkü peder gittiği kasabada bir başka kadına âşık olmuştur. Ve Maddy'den öğrendiği "hayat sadece bir kez yaşanır" gerçeğini yeni anlamıştır. Maeve Binchy'nin diğer romanlarında olduğu gibi aşkın şiirsel bir anlatımı ile ilk satırdan son noktasına kadar hiç bırakılamadan okunacak bir roman Aşk, Bir Kere.
(Tanıtım Yazısından)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2006
 • Sayfa Sayısı:
  304
 • ISBN:
  9789759919368
 • Orijinal Adı:
  The Copper Beech
 • Çeviri:
  Gülden Şen
 • Yayınevi:
  Doğan Kitap
 • Kitabın Türü:
Nur Önder 
 20 Kas 2015 · Kitabı okudu · 143 günde · Beğendi · 8/10 puan

İrlanda'nın güzel bir kasabasında
50 sonları 60'ların .başlarında kitabın kahramanlarının çocukluk anıları ve aşklarının her bölümde tek tek anlatıldığı romantik bir kitap Bu tarz romantik kitap okumayı sevenlere tavsiye edebilirim...

Sultan SALGIN 
20 Eyl 15:30 · Kitabı okudu · 14 günde · Beğendi · 10/10 puan

Peder gunn ev işlerine bakan bayan Kennedy'nin bunu kendisinden çok daha iyi yapacağını biliyordu.Aslında bayan kennedy her şeyi kusursuz yapardı.

Kitaptan 1 Alıntı