Aşıklar Korusu

6,9/10  (17 Oy) · 
93 okunma  · 
13 beğeni  · 
920 gösterim
"Açgözlülük, ihanet, ruhsal sorunlar, yalnızlığın verdiği keyif, modern işkadınının stresi... Yalın ve dokunaklı bir anlatım... Maeve Binchy hep bir numara."

Publishers Weekly
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2007
 • Sayfa Sayısı:
  280
 • ISBN:
  9789752936058
 • Orijinal Adı:
  Whittethom Woods
 • Çeviri:
  Sibel Sakacı
 • Yayınevi:
  Doğan Kitap
 • Kitabın Türü:
Downtown Girl 
26 Oca 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

İnsanı çok yormayan ve sakin bir anlatım. Her şey var bu romanda. Tek bir kişiyi değil, koca bir kasabayı ele alıyor. Başka kişilerden çok bahsetse de en azından sonunu güzel bir şekilde bağlaması tek güzel yanıydı bence.

Gülden Erdoğan 
01 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 8/10 puan

Mum yakmak, çaput bağlamak yada adak adamak. İnancın getirdiği bir umut arayışı. Aslına bakarsanız daha çok bize has bir gelenek yada görenek olduğunu düşündüğüm bu davranış durumunu Maeve Binchy çok güzel ele almış. Aşıklar korusu adlı romanda Roosmore adlı küçük bir kasabada insanların sorunlarının çözümünü Azize Ann kaynağında arıyorlar. Fakat hikayeler kısım kısım ayrılmasından ötürü anlatımda bozulmalar var. Kısa hikayelerde ise yeni kahramanları konuya dahil ediyor. Kahramanları yeteri kadar özümseyemeden hikayenin bitmesi ile yeni hikayeler başlıyor. Şöyle ki kitabı yarıda bırakıp iki sene sonra devam etseniz yadırgamazsınız. Bolca kahraman yüzeysel geçitler, tek bir konu üzerinde dönen hayatların buluşma noktası olmuş diyebilirim. Okunur mu okuyun derim.

Fadime YeŞİl 
18 Oca 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Eğer yabancı isimleri aklında tutma probleminiz yoksa harika bir kitap, Birbirinden bağlantısız ama aslında bağlantılı insanların hayatlarından kesitler sunuyor...Yazarın şuana kadar okuduğum kitaplarını göz önünde bulunduracak olursam..Klasik bir Maeve Binchy kitabı diyebilirim...

Kitaptan 3 Alıntı

Downtown Girl 
15 Oca 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 6/10 puan

Herkesin elinde kocaman taşlı pırlanta birer yüzük olsa ya da günbatımları her yerde kızıl ya da altın sarısı olsa, bunların hiç biri kıymetli olmazdı.

Aşıklar Korusu, Maeve Binchy (Sayfa 71 - Doğan Kitap)Aşıklar Korusu, Maeve Binchy (Sayfa 71 - Doğan Kitap)
Downtown Girl 
15 Oca 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 6/10 puan

"Annelerimiz bizden nefret etmezler" diye anlatıyordum defalarca. "Onlar, bizim için en iyiyi yaptıklarını düşünürler. Bu her zaman yanlıştır, ama onlar bunu gerçekten bilmezler."

Aşıklar Korusu, Maeve Binchy (Sayfa 63 - Doğan Kitap)Aşıklar Korusu, Maeve Binchy (Sayfa 63 - Doğan Kitap)