Hizmetkar Kim

8,7/10  (12 Oy) · 
63 okunma  · 
16 beğeni  · 
915 gösterim
HİZMETKAR KİM?

Doğru ile yanlış, iyi ile kötü mücadelesi bütün insanlık tarihinin özü. Ama esas savaş aslında insanın iç aleminde gerçekleşiyor. Her şeyin fani olduğu oluş-bozuluş alemindeki bu mücadeleyi idrak etmesi, insanın hayatın anlamını ve hatta kendini keşfetmesi adına ilk basamak. Hizmetkar serisi işte bu müthiş savaşı ve ölüm/hayat gerçeğini, fantastik bir çerçevede olsa da asli hakikatle irtibatlı, hem de günümüz insanı perspektifinden bir hikaye ile ele alıyor.

Kitap insanlık tarihinin kırılma noktalarından hayır-şer ordularının meydan muharebelerine, günahların iç alemimizdeki misali yansımalarından sırlı ayetlerle açılan tılsımlara kadar bizi farklı sürprizlerle örülü bir maceraya davet ediyor. Hizmetkar Kim’in başkahramanı, gayb erenlerinin ceyşü’l-şer ile varlığın metafizik boyutundaki savaşında kendi rolünü keşfedecek, ama ilk önce kendi iç alemini, kalp sarayını fethetmesi lazım.

Hizmetkar Kim? aynı zamanda roman üslubuyla doğu klasiklerinin temsil/alegori tarzını da birleştirerek bu edebiyata yeni bir soluk getirmeyi başarıyor. Cenk Enes Özer bu kitapta fantastik bir kurguyla hayal ve hakikat arasında bir örgü dokuyor, bu bakımdan anlatılan aslında bizim de her gün içinde olduğumuz bir hikaye. “Hizmetkar kim?” sorusu da bu bağlamda aslında her bir okuyucuya yöneltilmiş. İnsanların kendi hayat serüvenlerinde figüran gibi kalmaktan vazgeçmeleri, için yapılmış bir davet bu. Okuyucunun anlaması beklenen hakikat: Herkesin kendi senaryosu dâhilinde bir başrol oyuncusu olduğu sırrı.

Ölmeden önce ölmenin sırrıyla yaşatmak için yaşama hakikatini bu kitapla keşfedeceksiniz…
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2012
 • Sayfa Sayısı:
  191
 • ISBN:
  9786056240294
 • Yayınevi:
  Ufuk Yayınları
 • Kitabın Türü:
Tuba Arslan 
16 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

İSLAMİ-FANTASTİK KURGU OKUMAYA ASLINDA PEK DE ALIŞKIN DEĞİLİZ, ZATEN TÜRÜN ÖRNEKLERİ DE BİR HAYLİ KISITLI. YALNIZ KURGU DEDİĞİMİZ HAKİKATİN TA KENDİSİ OLARAK KARŞIMIZA ÇIKIYOR BU MİNİ ROMANDA. SERİNİN İLK KİTABI OLMASI AÇISINDAN DİKKAT ÇEKEN SEVİMLİ BENZETMELER, BAKIŞ AÇINIZI RENKLENDİRİP SİZİ İÇ ALEMİNİZDE ESRARENGİZ BİR YOLCULUĞA ÇIKARIYOR. :)