İntihar Cinayet

7,3/10  (4 Oy) · 
15 okunma  · 
3 beğeni  · 
618 gösterim
Ümitsiz bir adam...
Tek kurşun...
Cinayet mi İntihar mı?

Deneysel bir beyin ameliyatına girmeden bir saat önce, bilim adamı John Snow, Massachusettss Hastanesi'nin dışında göğsünde bir kurşun yarası ile ölü bulunur. Acaba intihar mı etmiştir yoksa öldürülmüş müdür? Adli psikiyatrist Frank Clevenger, bu olayın ardına düştükçe, etrafını karmaşık ilişkiler ve karanlık bir geçmiş sarar.

Keith Ablow psikolojinin derin dünyasını çok iyi biliyor ve Frans Clevenger polisiye olayları çözerken psikolojiyi bir kılıç gibi kullanıyor.

"Herkes Keith Ablow'un kitabını çok beğeniyor... Bu incelikle işlenmiş kitap olağanüstü bir öykü sunmaktadır."
-USA Today-

"Ablow'un neden Tess Gerritsen ve Nelson Demille ile karşılaştırıldığını anlayacaksınız.
" -Entertainment Weekly-

Kalemini psikolojinin büyülü ve keskin dünyasına oldukça cömert bir şekilde batıran Psikopat'ın yazarından heyecan dolu bir roman daha... Keith Ablow, soğuk duş etkisi yapıyor.

Tüylerinizi diken diken edecek bir gerilim, kalp atışlarınızı zirveye çıkaracak bir macera... Son sayfasına kadar nefes kesici bir roman.
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2009
 • Sayfa Sayısı:
  400
 • ISBN:
  9786054263042
 • Orijinal Adı:
  Murder Suicide
 • Çeviri:
  Özlem Nihan Yeğengil
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Osman 
 01 Oca 01:19 · Kitabı okudu · 18 günde · Beğendi · 8/10 puan

Yazarın asıl mesleğinin katil ola bilir düşüncesi yaratdı bende ve doktor olduğunu ögrendim sonradan.Film izliyormuş gibiydi okurken. Olaylar en ince detaylarla birlikte anlatılmış. Polis ye roman seviyorsanız bu kitabı mutlaka okuyun. Sıkılmadan okuyacağınızı garanti ederim; Özellikle sorgu bölümünün anlatıldığı yeri çok begendim.

Nurhan Işkın 
30 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Ameliyata girmeden önce göğsünde bir kurşun ile alt geçitte kendi kanının ortasında cenin pozisyonunda yatar şekilde,yanında bir Glock tabanca ve seyahat çantası ile bulunan bilim adamı John Show'un şüpheli olan ölümü kafaları karıştırmıştı.Olayları araştıran adli psikiyatrist Clevenger olayın derinlerine indikçe karmaşalar ile dolu bir geçmiş ile karşılaşır...

Merve gorguc 
 29 Eki 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Keith Ablow çok sevdiğim bir yazar. bu yüzden çevirilen tüm kitaplarını aldım fakat bu beni bir gerçekle karşılaştırdı. İntihar Cinayet kitabı ve Otopsi kitabı sadece isim ve kapak değişiklikleri olan aynı hikayeler. Sanırım buradaki basımdan oluşan bir durum yada orjinal ismi kullanmak isteyip istememekle alakalıdır belki bilemeyeceğim ama en azından Keith Ablow seven biriyseniz iki kitaptan birini almanız yeterli bence.