Kaizen Yolu Küçük Bir Adım Hayatınızı Değiştirebilir

8,5/10  (2 Oy) · 
2 okunma  · 
4 beğeni  · 
39 gösterim
Bu kitap aracılığıyla, Japonların, küçük ve emin adımlarla sürekli bir başarıyı yakalama tekniği olan Kaizen'in gücünü kullanmayı öğrenebilirsiniz. Amacınız ister daha fazla uyuyabilmek isterse yaşamınızın aşkı ile karşılaşmak olsun, kaizen bu alanda işe yaramakta çünkü bütün direnci, özellikle de beyin kimyasında bulunan ve değişim karşısında korku duymamıza neden olan "kaçma ya da savaşma" tepkisini eriterek ortadan kaldırmayı başarmaktadır.

Başarı Sanatı'nın uzmanı olan Dr.Robert Maurer, kişisel yaşamlarında ve iş dünyasında bir çok kişi ve kuruluşa amaçlarına ulaşmaları ve ulaştıkları mükemmellik düzeyini sürdürmeleri için yardımcı olmuştur. Bu bilgileri damıtarak Dr. Maurer bize yalnızca kaizen'in nasıl ve niçin işe yaradığını göstermekle kalmamakta, aynı zamanda da hayatınızın her alanında istediğiniz değişimi nasıl kolayca başarabileceğinizi de göstermektedir; hem de başarısızlık için hiçbir olasılık başarmadan.

Bir kaizen uygulayıcısının da söylediği gibi, "adımlar o kadar küçüktür ki başarısız olmanız mümkün değildir." Bununla birlikte bu küçük adımlar kısa sürede, istediğiniz sorunu çözmenizi, yeni bir beceri geliştirmenizi, bağımlılıklarınızdan kurtulmanızı ve istediğiniz yaşamı yaratmanızı sağlamaktadırlar.

Sürekli gelişimden oluşan mükemmel bir yaşam küçük bir adımla başlamaktadır. Kaizen size, bu küçük adımı nasıl atacağınızı öğretecektir.
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2012
 • Sayfa Sayısı:
  160
 • ISBN:
  9789756388501
 • Orijinal Adı:
  One Small Step Can Change Your Life
 • Çeviri:
  Güneş Tokcan
 • Yayınevi:
  Klan Yayınları
 • Kitabın Türü:
Yavuz cool 
 25 Oca 23:56 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hayat aslında birçok şeyin küçük adımlarla yapıldığının kanıtlarıyla dolu. Bir şehrin manzarasını en iyi izleyebilmek için yüksek bir yere çıkmak gerekir. Manzarayı binanın altıncı katından izleyecekseniz aniden altıncı katta olamazsınız tabi Süpermen veya hancock değilseniz. İşe evvela birinci kata çıkmakla başlarız merdivenleri ağır ağır çıkar birinci katı geçer ikinci katı bitirir üçüncü katta manzaraya bi ön izleme yapar altıncı kattan görünümünü hayal ederiz bu bizde altıncı kata çıkma isteğini daha fazla uyandırır. Sonuca ulaşmak için sabır ve azimde sebat etmek sonunda bize manzarayı sunar. Keyifli okumalar.

Tuğba Babul 
02 Oca 20:18 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

kaizenin iş dışındaki kullanımına dair güzel bir kitap, bir okuyuşta bitiyor, beynimizdeki kısımların alışkanlık kazanmaya etkilerini anlaşılır bir dille anlatıp yerinde örnekler veriyor başarılı

Ali Rıza MALKOÇ 
12 Haz 2017 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 8/10 puan

Yeni bitirdiğim Klan yayınlarından, kaizen yolu kitabını kısaca sizlere tanıtmak isterim.
Japonların geliştirdiği, kalite artırma, sorun çözme iş geliştirme yöntemi olan kaizen metodu, başka alanlarda da başarılı bir şekilde uygulanabiliyor.
Örneğin bu kitap bir psikolog tarafından kaleme alınmış ve kendi deneyim ve yöntemlerini içeriyor. Okuduğunuzda kaizen sisteminin tamamu budur diye algılamayınız. Başka kitaplardan da istifade etmenizi öneririm.
Sabırla beyini şartlandırarak, küçük adımlarla büyük sorunları çözme ve değişimi yakalama yöntemidir kaizen.
12.06.2017
Ali Rıza Malkoç