Kanlı Masallar Jan Fabel Serisi 2

7,6/10  (18 Oy) · 
55 okunma  · 
9 beğeni  · 
1.013 gösterim
Bu kitabı yalnızken okumayın...

Hamburg yakınındaki kasvetli bir kumsalda bir genç kız cesedi bulunur. Kızın katılaşmış parmaklarının arasına sıkıştırılmış bir mesaj vardır: "Yeraltındaydım ve artık eve dönme zamanım geldi..."

Hamburg Cinayet Masası Başkomiseri Jan Fabel bu işi yapan karanlık ruhun çarpık düşünce yapısını kavramaya çalışmaktadır. Dört gün sonra, gene Hamburg yakınlarındaki ıssız bir ormanın derinliklerinde, gırtlakları boydan boya yarılmış bir kadın ve erkek cesedi bulunur; bu kez, kurbanların avuçlarına, aynı takıntılı elyazısıyla not edilmiş "Hänsel" ve "Gretel" isimleri iliştirilmiştir.

Çok geçmeden, işlenen her yeni cinayetin, yaklaşık iki yüzyıl önce Grimm Kardeşler tarafından derlenen halk masallarına yapılan korkunç bir gönderme olduğu anlaşılır.
Başlatılan sürek avının hedefi, kadim halk masallarında saklı, en karanlık, en derin korkuları deşmekte olan bir seri katildir.
Öldürüp karanlıkta kaybolan yırtıcı bir hayvan...
Hepimizin çocukken korkmayı öğrendiğimiz bir canavar...
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2007
 • Sayfa Sayısı:
  341
 • ISBN:
  9789759915322
 • Orijinal Adı:
  Brother Grimm
 • Çeviri:
  Boğaç Erkan
 • Yayınevi:
  Doğan Kitap
 • Kitabın Türü:
Anıl Atik 
31 May 2013 · Kitabı okudu · 9/10 puan

konu olarak çarpıcı gerçekten, daha önce benzerine ben şahsen rastlamadım. Ama yazarın kaleminin konuyu ustaca işleyip sizi kitaba sımsıkı bağlayabildiğini söylemem mümkün değil. Bir süre sonra merak yüzünden okumaya devam ettim, ara sıra heyecanın dozu artıyor. Genel olarak konusunun özgünlüğü ile oldukça başarılı diyebileceğim bir polisiye romanı. 74/100

Hüseyin Düver 
26 Oca 2016 · Kitabı okudu · 10 günde · Beğendi · 10/10 puan

Grimm masallarının aslında yetişkinler için yazılmış sert öyküler olduğu ve sonradan içerdiği ağır şiddet ve cinsellik yüzünden eleştirilere maruz kalıp değiştirildiğini bu kitapla öğrendim. Hatta inanmayıp araştırdım ve doğru olduğunu buldum. Kurgusu katil karakteri çok başarılıydı.

Gene yaptım mutti... Bir tane daha...

Uyuz Kaos 
23 Ağu 09:04 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Grimm kardeşleri pek kimse tanımaz ama masalları tüm dünyada okunur bilinir dilden dile dolaşır. Peki ya bildiğiniz o masallar birgün kabusunuz haline gelirse ve aslında orjinal halinin o kadar da masum olmadığını öğrenirseniz? Gerilim sevenlerin bayılacağı bir kitap

Yasin YALÇIN 
26 Eki 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 8/10 puan

Serinin ilk romanı olan içimi ürperten Kanlı Kartal'ı okuduktan sonra bu kitabın tesadüfen hocamda olduğunu öğrendim ve ondan alıp okumuştum. Birinci kitabın hiç beklemediğim bir şekilde biten sonunda sonra bu kitap ilaç gibi gelmişti.
Kim tarafından işlendiği bir polisiye roman klasiği olarak kitabın sonuna kadar sır olarak kalan seri cinayetler çok ilginç bir ana tema üzerine işlenmektedir: Grimm masalları.
Kaliteli bir polisiye roman. Bu tarzı seviyorsanız gönül rahatlığıyla tavsiye ederim. Kitap cinayetlerin peşinde hızla akarken Grimm masalların arkasında yatan korkunç gerçeklere de değiniyor. Keyifli okumalar...