Kara Kule Silahşör - Yolculuk Başlıyor

·
Okunma
·
Beğeni
·
1.943
Gösterim
Adı:
Kara Kule Silahşör - Yolculuk Başlıyor
Baskı tarihi:
Haziran 2013
Sayfa sayısı:
136
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789752116931
Kitabın türü:
Orijinal adı:
The Dark Tower The Gunslinger The Journey Begins
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Altın Kitaplar
Gerçeğin tam aksine John Farson, namı diğer "İyi Adam" Gilead Dukalığı'nı ele geçirdiğinde, bütün silahşorlar katledildi. Sadece Deschain hayatta kalabildi ve arayışı başladı: çoklu gerçekliklerin merkezi olan, efsanevi Kara Kule'yi bulmalıydı. İyi Adam'ın yaptıklarına sadece orada bir son verebilir ve Orta Dünya'yı yeniden ihtişamlı günlerine döndürebilirdi. Roland Deschain, Stephen King'in, okuyucuların otuz yıldan fazla bir süredir heyecanla takip ettiği Kara Kule serisinin kısa hikâyeler, romanlar ve son olarak Marvel Çizgi Roman Serisi'nin baş kahramanıdır.

Şimdi, Roland Deschain'in gençliğine dair hikâyeler ilk kez anlatılıyor!

İki ciltlik Kara Kule: Sözcükler Dizininin yazarı ve Stephen King'in uzun süredir araştırma asistanı olan Robin Furth, King'in efsanevi Orta Dünyasındaki Kara Kule evreni için yepyeni bir materyal hazırlayarak geçmişi ortaya seriyor ve Roland Deschain'in geleceğine dair ipuçları veriyor!

Roland, kendisini Kara Kule'ye götürecek olan yolun rehberi büyücü Siyahlı Adam'ı takip ederken Yok-Adamlarla mutantlarla ve daha pek çoklarıyla savaşacak. Karşısına, John Farson'un talimatıyla Gilead Dukalığı'ndaki bütün çocukları zehirlemeye çalışan hain aşçının hayaleti çıkacak. Yolu, garip bir kasaba olan Kingston'a düşecek ve orada, büyük bir cesaret sergilemesi gerekecek.

Edebiyatın en ilginç ve sevilen karakterlerinden biri, usta Stephen King'in yarattığı dünyada, yepyeni maceralara atılıyor!

(Tanıtım Bülteninden)
Kara Kule Silahşör - Yolculuk Başlıyor'u okuyanlar