Kayıp

7,0/10  (6 Oy) · 
19 okunma  · 
1 beğeni  · 
781 gösterim
Zengin iş adamı bir kaza sonucu öldüğünde ailesine yalnızca büyük bir miras bırakmaz, içinde korkunç olayların yazılı olduğu bir de defter bırakır. Defterde yazılanlar ailenin üzerine kabus gibi çökecektir. Yazılanların gerçek olma ihtimali ürkütücüdür.

Bu saygın iş adamının kapkara bir geçmişi mi vardır?

Her daim sevilmiş bu aile babası cani ruhlu bir katil midir? İçine düştükleri kördüğümden aileyi çekip çıkaracak olan kişi, dehşetengiz bir fırtınanın içine sürüklendiğinin farkına varmadan düğümleri bir bir çözer. Ama onun da bir zayıflığı vardır, aşıktır.

Her aşık gibi onun da gözleri kördür.

Kahramanın karşılaştığı gerçeklerle siz de karşılaşacaksınız...

Hazır mısınız?
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2013
 • Sayfa Sayısı:
  272
 • ISBN:
  9786055358372
 • Yayınevi:
  Ephesus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Mahmut Çayır 
 13 Eki 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Puan vermedi

Dikkat SPOİLER (ya da sürprizbozan)

Olumsuz yorum yapmaktan kaçınırım ancak bu kitap için ne kadar uğraşsam da kendimi dizginleyemiyorum. Kitabı 1 günde okudum çok akıcı sade bir dil ona sözüm yok. Ancak suçluyu bulmak imkansız neden mi ? Çünkü faillerden biri (sibel) 3.bölüm 4.kısım 2.parafta planları sekteye uğrayan Sibel, aşık olduğu kişi kendisine soğuk davranıyor diye hüngür hüngür ağlıyor, oysa ki planları suya düşmek üzere olduğu için ağlaması gerekiyor, ancak Sibel Ferrari'sinin içinde ağlıyor neden çünkü sevgilisi ona soğuk davranıyor !

3.bölüm 5.kısımda olayın planlayıcıları (Feridun ve Sibel) başbaşa konuşuyor, konuşulması gereken şu; Annem ve Kaan bir şeylerden şüphelendi ne yapacağız abi? Peki konuşulan ne? ; annem çıldırmış beni çok kötü şeylerle itham etti dayanamıyorum artık abi ben evi terk edeceğim, Feridun; üzülme kardeşim ben senin arkandayım annem bana da aynısını söyledi kadın çıldırmış olmalı (halbuki ne çıldırması kadın gerçekleri görmeye başladı) ve bütün bu konuşmalar yapılırken olayı izleyen 3.kişiler sadece biz okuyucularız.

Yani siz kimi kandırıyorsunuz? Bu nasıl bir kitap? Hiç mi kitap okumadınız? Bir karakterin bakış açısıyla hikayeyi anlatırken o karakterin iç dünyasından, planlarından, düşüncelerinden kesitler sunmak zorundasınızdır. (örneğin George R.R. Martin şimdiye kadarki taht oyunları serisi boyunca Varys ve Baelish in gözünden 1 tane bile kısım yazmamıştır planları deşifre olmasın diye)

Okuyucuyu kandırarak sürpriz son ya da ters köşe yapılmaz. Tavsiyem kesinlikle okumayın bu kitabı. Yazarın 89 kitabı varmış bence az, böyle kitap yazarak 3 5 bin tane kitap yazmış olması gerekirdi.

Kelime israfı, kağıt israfı, vakit kaybı ...

Okunmamalı, okutulmamalı, okunması teklif dahi edilmemeli...

Berfin Mete 
14 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İyi bir polisiye romanı. Akıcı, sürükleyici, merak uyandırıcı, müthiş kurgu. Okurken herkesten şüphe ediyorsunuz ve bir tahmin de bulunuyorsunuz ama sonunda yanılıyorsunuz beklemediğiniz bir şey oluyor ve sonra bir acaba daha geliyor.