Casus

7,4/10  (20 Oy) · 
59 okunma  · 
10 beğeni  · 
793 gösterim
“…Onu tanıyamamak sinsi bir korku gibi yüreğini kapladı. Aradan otuz sene geçmişti; zamanın yaratacağı değişiklik inkâr edilemeyecek kadar önemliydi. Onu KGB’nin sorgu odasındaki son hâliyle gözlerinin önünde canlandırdı. Beklediği kişi o tarihlerde gencecik bir görevliydi. ince, zayıf ve sarışın. Ama tanıdığı en acımasız ve gaddar ajanlardan biriydi. Tam bir hafta kendisini sorgulayıp, işkence etmişti…”
Emekli ve yaşlı bir ajan: Samim Vardar. Teşkilat ondan bir şüpheliyi teşhis etmesini istiyor. şüpheli, bir işkence tezgâhında ona hayatının en büyük kâbusunu yaşatan kişi olabilir.
Ve Samim Vardar, geçmişte yarım kalmış gibi görünen hesapların, bir gün tamamen kapanmak üzere insanın karşısına çıkabileceğinin gerçeğiyle yüzleşiyor.
 • Baskı Tarihi:
  2008
 • Sayfa Sayısı:
  280
 • ISBN:
  6053840305
 • Yayınevi:
  Sonsuz Kitap
 • Kitabın Türü:
Ceren Acer 
06 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Casus, polisiye-gerilim türünde sürükleyici ve başarılı bir romandır. Baş kahramanımız Samim isminde yirmi yıl önce MİT'ten emekli olmuş yetmiş yaşında birisidir. Eski bir KGB ajanının ülkede olduğu düşünülüyor ve Samim Beyden de onu teşhis etmesi isteniyor ve maceramız bu şekilde sürüp, ilerideki gelişmelerde okuyucuyu merakta bırakıyor yazar. Osman Aysu, nefes nefese, soluksuz okuyabileceğiniz bir roman kaleme almış. Okumanızı tavsiye ederim. Casus yazarın okumuş olduğum ikinci kitabıydı.