Kaçırılan Çocuk

7,6/10  (14 Oy) · 
44 okunma  · 
12 beğeni  · 
1.422 gösterim
İskoçyalı bir genç olan David, ailesiyle fakir ama mutlu bir yaşam sürmektedir. Öğretmen olan babası oğlunu iyi, akıllı ve cesur bir delikanlı olarak yetiştirmiştir. Ancak annesi ve babasının genç yaşta ölümü üzerine David tek başına kalır. Babasının isteği üzerine David başka bir kentte yaşayan akrabalarının yanına gider. Aslında David'in amcası hayattadır ve çok zengin bir adamdır. Delikanlı amcasıyla karşılaştıktan kısa süre sonra aslında bu büyük servetin kendisine ait olduğunu öğrenir. Ancak kötü bir adam olan amcasının da ondan kurtulmak için planları vardır ve bir kaptana para vererek, delikanlıyı kaçırmasını sağlar. Kendini Amerika kıtasına doğru giden bir gemide bulan David'i bekleyen kader köle olarak satılmaktır. Ancak olaylar beklenmedik şekilde gelişir ve David kendini inanılmaz bir maceranın içinde bulur.

1886 yılında basılan kitap, Robert Louis Stevenson'un ününü İngiltere'de daha da pekiştiren bir eserdir. Kitapta anlatılan olayda ise servetine amcası tarafından el konulan bir gencin başından gençler anlatılmaktadır. Baştan sona soluk kesen bu macera, yazarın klasik üslubuyla etkileyici bir havaya bürünmektedir.
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2000
 • Sayfa Sayısı:
  236
 • ISBN:
  9751407079
 • Orijinal Adı:
  Kidnapped
 • Çeviri:
  Güner Nişel
 • Yayınevi:
  Remzi Kitapevi
 • Kitabın Türü:
Mehmet Kesdal 
 09 Mar 21:54 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 5/10 puan

Heyacanı bol güzel konu, iyi sayılabilecek kurgu, çevirmenin de başarısıyla oldukça akıcı ve zevkle okunacak bir kitap ortaya çıkmış. Kitabı bütün çocuklara, gençlere ve genç kalanlara tavsiye ederim.

Muhammed Can Keser 
03 May 21:15 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kitap çok iyiydi.Her zaman bir kaçış ve macera.Alan ve David.Çok güzel bir kitaptı.
Kendimi içinde buldum.David ve Alan'da çok cesaretliydi.Kitabın başı biraz sıkıcı ama gittikçe heyecanverici oluyor.Olaylar harika bir biçimde akıyor.

Winter Zhi 
02 Nis 13:56 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bana kitap okuma alışkanlığı kazandıran kitaptır kendileri.Mutlaka okuyun derim.Robert Louis Stevenson'ın anlatımı gayet güzeldir.Hayatın acı yanlarına da değinilmesi ayrı bir güzel yapıyor kitabı.

Kitaptan 1 Alıntı

Ferah 
11 Ara 2014 · Kitabı okudu · Puan vermedi

''Bedenim de, ruhum da o kadar hasta ve yaralıydı ki, bütün dünya bir yükseliyor, bir alçalıyor gibi geliyordu bana...''

Kaçırılan Çocuk, Robert Louis Stevenson (Sayfa 52)Kaçırılan Çocuk, Robert Louis Stevenson (Sayfa 52)