Kramponlu Ceset

8,0/10  (8 Oy) · 
17 okunma  · 
4 beğeni  · 
751 gösterim
Kimi zaman her şey göründüğü gibidir... İş görüşmesi için büyük bir tekstil firmasının defilesine davet edilen Dedektif Remzi Ünal, konukların arasında bir futbol takımının da olduğunu görünce şaşkınlığa uğrar. Ancak firma sahibi aynı zamanda kulüp başkanıdır ve hafta sonu oynayacakları ölüm kalım maçında oyuncularından bazılarının takımlarını satacağı ihbarını almıştır. Dedektifimizden istediği şey ise bu işin aslı astarı olup olmadığını araştırmasıdır.

Kollarını sıvayarak kendine özgü yöntemleriyle işe koyulan Remzi Ünal ilk olarak futbolcuları tanımaya ve tartmaya çalışır. Daha sonra da pis koku alma konusunda burunlarının en az kendisi kadar hassas olduğuna inandığı spor muhabirlerine yanaşır. Tam da güvenini kazandığı "acar" bir muhabirden istediği bilgileri elde etmek üzereyken ortalığı çınlatan bir silah sesi, soruşturmayı daha en başından içinden çıkılmaz bir hale getirir. Polisiye edebiyatımızın seçkin kalemi Celil Oker, Kramponlu Ceset ile okuyucusunu yine doyumsuz bir maceraya sürüklüyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2015
 • Sayfa Sayısı:
  240
 • ISBN:
  9789752119253
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
31 Mar 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Son derece güzel bir Remzi Ünal polisiyesi.
Celil Oker bana göre bu ülkeden çıkan en iyi polisiyecilerden biri.
Remzi Ünal'a reklamcı arkadaşı vasıtasıyla bir futbol maçında şike olduğu iddiasıyla bir iş verilir.
Ancak sonradan başına gelenler, işlenen cinayetler, olayın basit bir şike davasından ibaret olmadığını düşündürecek niteliktedir.
Mizah dozu gayet yerinde olan ve polisiye roman severlerin zevkle okuyacağı bir roman.