Çıplak Ceset

7,7/10  (18 Oy) · 
35 okunma  · 
9 beğeni  · 
932 gösterim
Boğaziçi Üniversitesi'nde okuyan ve kayıplara karışan yeğenini bulması için bir kumaş tüccarı tarafından tutulan Dedektif Remzi Ünal için işler daha en başından sarpa sarmıştır. Bir işi aldıktan sonra pişman olmak belki onun karakterine pek uygun değildir ama içten içe karanlık bir alışverişte piyon olarak kullanıldığını düşünmektedir. Zaten ne tüccar tüccara benzemektedir ne de yeğen Boğaziçili bir öğrenciye. Ancak ne olursa olsun onun adı Remzi Ünal'dır ve aldığı her işi muhakkak bitireceğinden kimsenin şüphesi yoktur.

Karşısında şimdi uyuşturucu baronları vardır, fuhuş sektörünün en rezil aracıları ve hatta porno dünyasının en dejenere yapımcıları... Fakat o gerçeğe ulaşmanın tek yolunun hiçbir şeyden korkmamak olduğunu kendine şiar edinmiştir. Ve bir gece, yıldızların bile dünyaya küstüğü zifiri bir gece, bir ölüm kalım savaşı başlar, galibinin ise elde edebileceği tek şey çıplak "gerçek"tir.

Polisiye edebiyatın en büyük isimlerinden Celil Oker, Dedektif Remzi Ünal karakteriyle ilk kez tanıştığımız Çıplak Ceset'te dehasını bir kez daha gözler önüne seriyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2014
 • Sayfa Sayısı:
  144
 • ISBN:
  9789752118614
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Esra Kılıç 
10 Oca 12:35 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Yazarı ilk defa okudum ve çok beğendim. Remzi Ünal serisinin ilk kitabı buymuş. Eski pilot olan özel dedektif, Boğaziçi Üniversitesinde okuyan yeğenini kaybeden bir amcanın, dedektif tutmasıyla başlıyor olaylar. İnce ve akıcı bir kitap hemen bitiyor. Türk polisiyesine sıcak bakmıyordum, ama gerçekten Remzi Ünal karakterini çok beğendim. Okurken, bazı yerlerinde ‘bir dedektif bu kadar rahat olmamalı’ derken, sonundaki zekiliği ile beni kendine hayran bıraktı diyebilirim. Serinin devamını mutlaka alacağım, çünkü benden fazlasıyla artı puan kazandı.