Kayıp Miras - İkinci İşgal

8,0/10  (1 Oy) · 
1 okunma  · 
0 beğeni  · 
436 gösterim
Osmanlı imparatorluğu'nu yıkan güçler, bu sefer de cumhuriyet'i yıkmak için sahnede.

150 yıllık gizli mücadele, Cumhuriyet'le yaşıt bir ihanetin belgeleriyle ortaya çıkıyor. Hiç hesapta olmayan bir miras, Türkiye'yle birlikte tüm Orta Doğu'nun sınırlarını yeniden şekillendirecek son oyunun ilk hamlesi...

Kurtuluş savaşıyla büyük bir hezimete uğrayan emperyalist devletlerin ülke içine yerleştirdiği gizli güçler, dengeleri değiştirmek için gün yüzüne çıkıyor.

Enerji yolları üstündeki ülkeler bir bir bölünürken, üç kıtanın merkezinde yer alan Türkiye için iki seçenek var: Ya içindeki düşmanlardan kurtulup dünyanın geleceğini belirleme gücünü kullanacak, ya da parçalanarak bir sonraki devletin bayrağındaki 17. yıldız olarak kalacak.

Milli mücadeleyi başlatan büyük bir liderin hayatına kast ederek başlayan bu ihanetlerle dolu oyunda, Cumhuriyet'in ilelebet payidar kalabilmesi için yapılabilecek en iyi hamle, geleceği kurtarmak için geçmişi aydınlatmak olacak.

Sınır içindeki düşman, sınır dışındakinden çok daha tehlikelidir.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2014
 • Sayfa Sayısı:
  320
 • ISBN:
  9786053433361
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Özlem Yılmaz 
14 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

İçimizdeki düşman, dışımızdaki düşman..Heyecanlı, aksiyonlu, güzel ve duru bir anlatımı olan bir kitap. Dış düşmanların ülkemiz için planladıkları. İçimizdekilerin işbirlikleri. Okunmalı.