Kokoloji 2 Kendini Keşfetme Oyunu - Bil Bakalım Sen Kimsin?

7,1/10  (16 Oy) · 
54 okunma  · 
8 beğeni  · 
1.030 gösterim
Kokoloji Yeni Oyunlarla Devam Ediyor!

Türkiye Kokoloji`yi çok sevdi. Ama oyun daha bitmedi.

Kokoloji 2`de yer alan yeni oyunlarla, kendinize bir adım daha yaklaşacaksınız. Var mısınız?

Kokoloji oynamak, tavan arasına çıkıp, ne var ne yok diye bakmaya benzer. İlk kitapta, zihninizin bu gizli bölümünde dolaşmaya başladınız. Varlığını bile unuttuğunuz pek çok şeyle karşılaştınız.

Ama yolculuğunuz henüz bitmedi.

Kokoloji 2 ve içinde yer alan yeni oyunlarla, o karanlık odada daha önce fark etmediklerinizi görecek, daha derinlerde saklanmış olanlarla yüzleşeceksiniz.

Üstelik yine çok eğleneceksiniz.

"Kokoloji 2, birinci kitapta olduğu gibi, sohbet ortamı yaratmayı, hoşgörüyü artırmayı, insan ilişkilerini geliştirip derinleştirmeyi, zihni canlandırmayı ve hayal gücünü harekete geçirmeyi amaçlıyor. Ama daha önemlisi, ne çok ortak yanımız olduğunu ortaya koyarak, bize yalnız olmadığımızı gösteriyor."

- Isamu SAITO

Kendini tanıma mı?.. , Ayça Şen, Radikal Gazetesi, 25 Şubat 2006

Bu aralar bir Kokoloji`dir gidiyor; hangi gazeteyi açsam Kokoloji`den bahsediyor, hangi arkadaşa gitsem sehpanın üzerinde duruyor... Hani son zamanlarda evlerinde sessiz sinema oynayan ortamlar Kokoloji oynuyor. Kahvaltı yaparken anneme bir Kokoloji testi yaptım; sırf adilik olsun diye. Test bir çilek tarlasında geçiyordu. Çilekler kıpkırmızı ve iştah açıcı, etrafta da kimsecikler yok. Araklamak için üzerinden atlaman gereken çitin yüksekliği ne kadar olmalı, yakalanırsan çiftçiye neler diyeceksin, filan... Odak noktası kendi olduğu için herkes gibi annem de bayıldı bu işe. Cevapladı da cevapladı. Ben de içimden hain hain gülüyordum. Çünkü 33 senelik annemin seksle alakasını çözecektim. Ki annem bu tip bir konunun öznesi olma durumunda büyük trip yapar, hoşlanmaz, çağdaş kafa iddiası yüzünden gururuna yenilip öfke de yapamaz. Bir bir sıraladı. Cevaplar da gayet tabu yıkan cinsinden sonuçlar doğurunca "Bu ne aptal bir şey, çok saçma," diyerek bir başka teste geçmemi istedi. Rasgele bir tanesini açtığımda şansına yine seksle ilgili bir soru çıktı. Verdiği cevaplar aseksüel sonucunu çıkardığı için bu kez soruları beğendi.

Günlerdir elimdeki Kokoloji kitabını millete uygulamaktan kendimi unuttuğum ve soruları da artık bildiğim için açıkta kaldım. Artık ikinci Kokoloji`ye kaldı kendimizi tanıma meselemiz.

(...)
DersaadeT 
30 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Birincisini sevip ikincisini almamak olmazdı :)
Gayet keyif alarak okuduğum kitaplardan. Yaratıcı sorularla ilgi çekici bi kitap serisi bence devamı gelmeli . Birlikteliği ve hoş vakit geçirmeyi sağlayan kitaplardan .

Cemre 
15 Nis 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Kokolojiyle aynı formatta olan devam kitabıdır. Çoğu zaman keşke üçüncüsü de çıksa, bu testleri ezberledim artık dediğim olmuştur. Çok eğlencelidir, arkadaş ortamında daha eğlenceli hale gelir.

Meltemnma 
03 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 3/10 puan

Güzeldi çeşitli oyunlarla bize karakterimizi gösteren kitap. Benim gibi kendini tanımaya çalışan tüm insanlar için başlangıç kitabı olabilecek bir kitap.

Kitaptan 1 Alıntı