Küçük Yeşil Affediş Kitabı

0,0/10  (0 Oy) · 
7 okunma  · 
0 beğeni  · 
517 gösterim
Affetmek, affettiğimiz kişinin davranışlarını onaylamak değildir. Bu, onların bir zamanlar yaptığı şeyin doğru, haklı ve onaylanabilir olduğu, yapılanların kabul edilebilir, önemsiz, çok da kötü olmadığı anlamına da gelmez.

Affetmek, affettiğimiz kişiden daha "büyük" olduğumuzu göstererek, onu kendimize ebediyen borçlu kılmak değildir. Yargılayıcı tanrı konumundan, hoşgörülü tanrı konumuna geçmek, bağışlanan kişiye kendisini "günahkâr" olarak hissettirir, gerçek bir affediş değildir.

Affetmek fedakârlık da değildir. Dişlerimizi sıkarak, bizi inciten kişiye katlanmamız, güler yüz maskesi takınmamız da gerçek bir affediş değildir. Çünkü bu durumda gerçek duygularımızı bastırmış oluruz. Bu tavır hem zordur, hem de hayatımızdan haz duygusunu çalar.

Affettiğimizde geçmişin bugünümüz üzerindeki yıkıcı etkisini ortadan kaldırırız.

Affetmek, affettiğiniz kişiyle aranızdaki benzerliği keşfetmektir. Affetmek, kendinize verdiğiniz bir armağandır; kızgınlık, öfke ve acıdan özgürleşmektir.

Affetmek hayatımızda sevgi akışına izin vermektir.
Affetmek sevgiyi seçmektir ve kendini sevmenin ilk koşuludur. Kendimizi ve başkalarını anlama kapasitemizi yükseltmenin en hızlı yoludur.

Düşmanlarını affet; dostlarını da. En önemlisi, kendini affet! Kendi fiziksel, duygusal, zihinsel, ruhsal
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2010
 • Sayfa Sayısı:
  128
 • ISBN:
  9789752751507
 • Yayınevi:
  Kuraldışı Kitap
 • Kitabın Türü:
Zeynep Yılmaz 
07 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Sevimli gorunusu olan bir kitapti ama neden bilmem aklimda pek az sey kaldi. "Affedin ve rahatlayin." Bu kadar. Affedememek asil sorun
Bunun nasil yapilacagi konusunda aydinlatan kitaplari begeniyorum
Affetmek kolay degil. Ancak her insanin hata yapmasinin gecmisine dayanan bazi travmalar hayal kirikliklari gibi sebepleri olabilir. Bunlari dusunup daha hosgorulu olunabilir.