Nil Gün

Nil GünÇekim Yasası - Hayatın Büyük Sırrı yazarı
Yazar
Çevirmen
Editör
7.8/10
509 Kişi
2.681
Okunma
208
Beğeni
13bin
Gösterim

Nil Gün Kimdir?

1952 yılında doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Basın Yayın Yüksek Okulu’nda okudu. 1972 yılında gittiği Amerika’nın Kaliforniya eyaletinde on dört yıl sürekli, on iki yıl da aralıklarla yaşadı. Kaliforniya’da alternatif sağlık, alternatif eğitim, insan potansiyeli ve hümanistik psikoloji alanlarında eğitim gördü. Zihin Bilimi, Hipnoterapi, Reiki, Rebirthing, NLP ve kinesiyoloji eğitimleri aldı. California Jaycee’s organizasyonunda uzun yıllar bireysel gelişim alanında hizmet verdi. Sorunlu çocukların gittiği okullarda gönüllü çalıştı. International Council for Self-Esteem Türkiye temsilcisidir. Türkiye’de ilk kez 1993 yılında hipnoterapi yöntemiyle ağrısız ve ilaçsız, suda doğum yaptırdı. Basın dünyasında birçok dergide ve Güneş gazetesinde araştırmacı gazeteci ve köşe yazarı olarak çalıştı. Dört yıl Bilar ve Bilsak’ta haftalık konferanslar verdi. Değişik radyolarda (Enerji FM, Show Radyo, Best FM ve Radyo TRT1) Kuraldışı ve Ötesi adlı psikoloji ve bireysel gelişim eksenli programlar hazırlayıp sundu. TGRT’de hafta içi her gün, Nil Gün ile Yeni Bir Gün adıyla bir sohbet programı yaptı. Radikalgazetesinde psikoloji ağırlıklı dizi yazıları yayımlandı. Cine-5 kanalında Çekim Yasası programını hazırlayıp sundu. (2007) Amerika’da 1981, Türkiye’de 1989 yılından beri, bireysel ve kurumsal workshop çalışmaları yapıyor. Bireysel gelişim kavramının Türkiye’ye girmesinde ve birçok yayınevine yaptığı danışmanlıkla bu alandaki yayınların tanınmasında öncü oldu. Ayrıca uzun yıllardır ideali olan, okullara Özsaygı (Self-Esteem) derslerinin girmesi için ilk adımı attı ve özel bir okulda Özsaygı dersleri vermeye başladı. Çok sayıda kitabı, çevirisi; hipnomeditasyon, zihin programlaması, motivasyon ve çocuk eğitimi CD’si vardır. Ayrıca Bütünsel Kinesiyoloji alanında yaptığı çalışmaları içeren, Bedenin Bilgeliği adında kapsamlı bir DVD çıkarttı. Öncelikli hedefi, Bütünsel Kinesiyoloji (PiKi) eğitmenleri ve danışmanlar yetiştirerek eğitim, sağlık ve iş hayatı alanlarında topluma yararlı olmaktır.
Unvan:
Bireysel Gelişim Eğitimcisi, Yazar
Doğum:
1952

Okurlar

208 okur beğendi.
2.681 okur okudu.
92 okur okuyor.
1.446 okur okuyacak.
47 okur yarım bıraktı.

Nil Gün Sözleri ve Alıntıları

Tümünü gör
Kurallar insan için olmalı , insana rağmen değil .
Sayfa 169Kitabı okudu
Tıpta "hayalet organ" diye bir kavram vardır. Kolu bacağı kesilen insanlar, hâla kesilen organının ağrısını ve acısını hissetmeye devam ederler. Çünkü acı bedenin kayıtlarına geçmiştir. Hücreleri sürekli ölen beden kaybın ne olduğunu her an bilir. Beden her duygunun deneyimini hiç silmeden kayıtlarda taşır.
Düşüncelerin ve inançların spritüel değildir. Spritüel olan ne OLDUĞUNDUR.
Sayfa 107
Dış dünya onayına bağımlı yaşam sürdürüldüğün de kişi başkalarını memnun etme, kendini kıyaslama, başkaları için yaşama ve mükemmeliyetçilik kisırdöngüsü ve bağımlılığı içine hapsolur. Doyumsuzluk kaçınılmazdır.

Nil Gün İletileri

Tümünü gör
Türlerin Kökeni kitabından resimler
Türlerin Kökeni
Türlerin Kökeni
“A. afarensis beyni modern insana göre çok daha küçüktü. A. afarensis'in beyni muhtemelen insan olmayan maymun beyinleri gibi organize olmuştu ve insan benzeri beyin konfigürasyonuna dair hiçbir kanıt yoktu.[3]” tr.m.wikipedia.org/wiki/Australopi... Fotoğrafları isteyerek karalamadım. Yaşadığım toplum gereği. Bu arada sünnet derisi erkekte var. Günümüz yobaz doktorlarının sağlıksız nitelemesine rağmen milyonlarca yıllık evrimsel süreçte elenmemiş bir organ parçası olan deriyi tevrattaki inanışa göre tanrı ile insanın anlaşmasının bir işareti olarak kesiyorlar. Bu konuda
Sünnet
Sünnet
bu kitabı okumanızı tavsiye ederim.
1440 Dakika
1440 Dakika
kitabı 🌸 Nil GÜN hayatım boyunca görebileceğim en güçlü kadın profillerinden biri ❤️Eşi Saim KOÇ ile beraber hazırladıkları
Özsaygı - Öncelikler Listende Kaçıncı Sıradasın?
Özsaygı - Öncelikler Listende Kaçıncı Sıradasın?
kitaplarıyla yetersizlik duygumun zirvelerde öz güvenimin de ayaklar altında olduğunu o kadar somut bir şekilde göstermişlerdi ki anlatımlarıyla 💖Ben ŞOK😨😂 Çünkü çevremce ve kendimce güçlü bir profille atfediliyordum 🤭 sanırım beş yıl önce (o zamanlar özgüvenim ayaklar altında olduğu için tarih yazma alışkanlığım yoktu 😅 2020 itibariyle saniyesine kadar ön sayfaya süsleyip yazıyorum 😅Gel zaman git zaman aradan geçen yıllarda ne zaman kendimi arka plana aldığımı hissedecek olsam ya da öz şefkatimle ilgili çelişki içine girecek olsam hücrelerime işleyen bahsettiğim kitabın kapağında yazılı olan " ÖNCELİKLER LİSTENDE KAÇINCI SIRADASIN ? " cümlesi 🥰 O kadar net bir cümle ki dürüstçe anlama cesaretini gösterebilirsek 😉 Bu cümleyi anımsadiktan sonra çok rahat bir şekilde el yordamıyla ayıklıyorum zihnimdeki çelişkileri 🤗 ❤️
1440 Dakika
1440 Dakika
kitabını bir arkadaşımız okuyormuş( ismini not alıp burada belirtmek isterdim)akışta denk geldim ve o güzel anılarımı özlemle anımsadım 😻 Bilmediğim bu kitabı hemen okunacaklarıma ekledim ; çünkü Nil Gün varsa orada bir yapıcılık vardır biliyorum bunu 🤗 Seni çok seviyorum Nil GÜN iyi ki varsın 🥰❤️
Kendi hakkımızdaki düşüncelerimizle başkalarının bizim hakkımızdaki düşünceleri arasındaki açı zihinsel sağlığımızın göstergesidir. Açının büyüklüğü ölçüsünde ilişkilerimizde sorunlar yaşarız. Kendini tanıyan insan, doyumlu ve sağlıklı ilişkiler kurar. Bireysel gelişim kendini tanıma yolculuğudur. Sevgiyle hoşça olun.
Nil Gün
Nil Gün

Nil Gün Yorum ve İncelemeleri

Tümünü gör
222 syf.
·
Puan vermedi
·
76 günde okudu
Öncelikler Listemizde Kendimizi 1. Sıraya Koyalım
"Hangi inanca sahip olursak olalım, evrenin bir parçasıysak, evrende olan, bütünde olan bizde de vardır. Biz de yaratıcıyız. Ne kadar engellenmiş olursa olsun yaratıcılığımız yok olamaz. Yok olan, yaratıcılığımıza olan inancımızdır. Yapmamız gereken bu inancı yeniden kazanmak" "Saygı" basit davranışlardan ve basit söylemlerden oluşan bir durum değildir. Bu kitapta özellikle "özsevginin, özşefkatin, özdeğerin" bir sonucu olduğunu, bunların doğumla beraber başlayan bir süreç olduğunu görebiliyoruz. Varsayalım ki saygıyı hiç öğrenemedik, varsayalım ki özsevgimizi kazanamadık; insanın içinde olan yaratıcılık, hayal gücü ve arzulama yetisinin gücünü keşfetmekle beraber bu süreci yeniden başlatabiliriz. Unutmayalım ki kendini sevmeyi bilmeyen insan başkasını da sevemez.
Özsaygı - Öncelikler Listende Kaçıncı Sıradasın?
Özsaygı - Öncelikler Listende Kaçıncı Sıradasın?Nil Gün · Kuraldışı Yayıncılık · 2021159 okunma
239 syf.
·
Puan vermedi
·
10 günde okudu
İlk incelemenin günahı olmazmış :)
Kitabın yazarı Nil Gün ile tanışmam Düşünce gücü ile tedavi adlı kitap sayesinde oldu. O kitabın çevirisini yapan yazardı . Bu bir merak uyandırdı ve yazarımızı araştırdım . Kuraldışı adlı bir akademisi olan Nil Gün pozitif düşünce , çekim yasası , NLP üzerine çalışmalar yapan ve bu konularda kitap yazan biriydi . Bu kitabında 1995 yılında kaleme aldığı köşe yazılarının derlemesini yapmış . Dikkatimi çeken o dönemlerde var olan sorunların bugün hala konuşuluyor oluşu . İnsanoğlu değişime direnmeye devam ettikçe yaşadıkları şeyler geçmişin tekrarı olmaya devam ediyor diyebiliriz aslında . Eleştirel bakış açısı olan,keyifle okuduğum, dinlendirici , sorgulatıcı , düşündürücü ve yeni bir ufuk daha açan güzel bir kitaptı. Tavsiye edebilirim. Sevginin gücü ile kalın :)
Kuraldışı Ve Ötesi
Kuraldışı Ve ÖtesiNil Gün · Kuraldışı Yayınları · 201016 okunma
139 syf.
·
Puan vermedi
İnsanı pozitif etkileyen bir kitap. Ben keyifle okudum. Güzel önerilerde bulunuyor. Bence önerileri uygulanabilir nitelikte. Pozitif enerjiye ilgi duyanlara tavsiye ederim.
Küçük Renkli Dilek Kitabı
Küçük Renkli Dilek KitabıNil Gün · Kuraldışı Kitap · 201167 okunma