Kuklacı

9,4/10  (9 Oy) · 
13 okunma  · 
7 beğeni  · 
765 gösterim
"Ömrüm boyunca sürüklenip durdum, meğer ben de bir kuklaymışım."

Evinden çok uzakta, hiç tanımadığı karanlık bir odada, kelepçeler içinde uyanan Simonize Rexton, kendini vahşi ve kusursuz bir oyunun içinde bulur. Siyah zarflardaki talimatları yerine getirmeyi ve hayatta kalmayı başarabilirse, oyunun sonunu görebilecektir. Tıpkı kendisinden çok uzaklarda uyanan ve aynı korkuları yaşayan diğer kuklalar, Eylül Belen ve Dr. Gregory gibi...

Birbirinden habersiz bu üç sıradan oyuncu; gizemi çözmek ve kuklacıyla yüzleşmek için müthiş bir gerilimin ortasına atılırlar. Böylece San Franscisco-Türkiye-New York üçgeninde oynanan ve insanoğlunun yazgısını değiştirecek esrarengiz bir oyun başlar.

Psikolojik-gerilim ya da gerilim-macera, Türk okurları tarafından oldukça rağbet görmesine rağmen, Türk yazarlarının yeterince üretken olmadıkları bir tür. Bir Türk yazarın kaleminden çıkan 'Kuklacı'nın, özgün konusu ve çarpıcı kurgusuyla, bu türe farklı bir soluk getireceğine inanıyoruz.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2011
 • Sayfa Sayısı:
  400
 • ISBN:
  9789944979481
 • Yayınevi:
  Avrupa Yakası Yayınları
 • Kitabın Türü:
Engin AD 
20 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kitabı tavsiye üzerine aldım ve endişelerim vardı. Sonuçta polisiye-gerilim ve TÜRK yazar. Kitabın ilk sayfaları biraz basit ve sıkıcı gelebilir ve sonrası ise mükemmel. Bizden birisinden böyle bir kitap çıkacağını ummazdım. Kesinlikle okuyun.

Nuray Durmuş 
09 May 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Oyunun kuralı basit: Talimatları yerine getirin, ya da ölün!
İtiraf ediyorum,Türk polisiyesi pek okumuyordum..Benim ön yargılarımı kıran ve Türk polisiyesine sıcak bakmamı sağlayan tek yazar oldu Günay Gafur.Açıkcası bu kadar başarılı bir yazar hiç beklemiyordum..
Aynı yazarın Kahin kitabını çok sevmiştim. Bu kitabı da çok güzeldi.Hem de yazarın ilk kitabı ve oldukça başarılı.
Bir solukta okudum..
Yazarın yeni maceralarını en kısa zamanda okumak dileğiyle....

Seher 
29 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Polisiye ve Türk yazar bir araya gelince birçoğunuz eminim temkinli yaklaşıyorsunuzdur. Lütfen öyle düşünmeyin. İnanın bu yazarın gerçekten bir şansa ihtiyacı var. Tavsiye üzerine aldığım ilk kitabıydı. O kadar sürükleyici ve o kadar iyi kurgulanmıştı ki bir gece uykusuz kalmama neden oldu. Elinizden bırakamadan sizi sürekli ters köşe yapan, vay arkadaş zekasına sağlık diyeceğiniz sıkı polisiye yazarları olma yolunda emin adımlarla ilerleyen bir kitaba sahip olmak için geç kalmayın derim. Ben sevdim kesin sizde seversiniz:)

Özlem Yılmaz 
 10 Haz 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · 8/10 puan

Tutsak olarak uyanan iki kişi. Ellerinde olan da siyah birer zarf. İçlerinde yazanlar ise hayatlarına dair bazı detaylar ve aslında bir anlamda şantaj malzemesi olarak kullanılacak bazı detaylar var. Siyah zarflardaki gösterilen eylemleri yapacak ve özgür olacaklar ve de bu şantaj malzemeleri imha edilecek.
Kitabın kurgusu hiçbir açık bırakmadan çok güzel ilerliyor. Yazarın hayalgücü de oldukça etkileyici.
Hikayede detaylar ve bazı bulmacalar oldukça zekiceydi.
Ben beğenerek okudum. Tavsiye ederim.

Keyifli okumalar...

İlay Yüksel 
16 Ara 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · 8/10 puan

Kitabın çoğu yerinde kendimi kapıldığım konudan çıkarıp kendime “bu roman türk bir yazarın mı” diye sordum. Konu, karakterler, akış muhteşemdi, tahmin edilebilirlik neredeyse hiç yoktu. “Ne yazsa okurum” dediğim yazarlardan biri oldu Günay Gafur… Bana kalırsa emeği en bol, en zor türlerden biri olan Polisiye’de böylesine başarılı bir Türk yazarımız olması çok gurur verici… Şiddetle tavsiyemdir

Hayat_guzeldir 
03 Ağu 10:33 · Kitabı okudu · 9 günde · Puan vermedi

Siyah zarflarda talimatlar gönderen, kusursuz planıyla kuklalarının karşısındaki yabancıBirbirinden habersiz aynı oyunun parçası olan üç kişi..Hayatta kalmak ve Kuklacılarıyla yüzleşmek için, bu tehlikeli oyuna dahil olmaktan başka şansları yok

Kitaptan 2 Alıntı

Gamze Kaan UYSAL 
25 Mar 08:20 · Kitabı okudu · 10/10 puan

"Zaman işlemeye başladı! Her şey sona erdiğinde insanoğlunun kaderini değiştireceksiniz... Sonsuza kadar.. Ve... BU SİZİN YAZGINIZ!"

Kuklacı, Günay Gafur (Sayfa 9)Kuklacı, Günay Gafur (Sayfa 9)
Gamze Kaan UYSAL 
25 Mar 22:51 · Kitabı okudu · 10/10 puan

"Kazanmaya bayılıyorum, kaybetmeyi kaldırabilirim fakat her şeyden çok oynamayı seviyorum."

Kuklacı, Günay Gafur (Sayfa 105)Kuklacı, Günay Gafur (Sayfa 105)