Adı:
Kuklacı
Baskı tarihi:
2016
Sayfa sayısı:
400
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059650175
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Fantastik Kitap
Baskılar:
Kuklacı
Kuklacı
Evinden çok uzakta, hiç tanımadığı karanlık bir odada, kelepçeler içinde uyanan Simonize Rexton, kendini vahşi ve kusursuz bir oyunun içinde bulur. Siyah zarflardaki talimatları yerine getirmeyi ve hayatta kalmayı başarabilirse, oyunun sonunu görebilecektir. Tıpkı kendisinden çok uzaklarda uyanan ve aynı korkuları yaşayan diğer kuklalar, Eylül Belen ve Dr. Gregory gibi…

Birbirinden habersiz bu üç sıradan oyuncu; gizemi çözmek ve kuklacıyla yüzleşmek için müthiş bir gerilimin ortasına atılırlar. Böylece San Franscisco-Türkiye-New York üçgeninde oynanan ve insanoğlunun yazgısını değiştirecek esrarengiz bir oyun başlar.

Psikolojik-gerilim ya da polisiye-gerilim, Türk okurları tarafından oldukça rağbet görmesine rağmen, Türk yazarlarının yeterince üretken olmadıkları bir tür. Bir Türk yazarın kaleminden çıkan 'KUKLACI'nın, özgün konusu ve çarpıcı kurgusuyla, bu türe farklı bir soluk getireceğine inanıyoruz.
400 syf.
·14 günde·Puan vermedi
Her okuduğum yerli polisiye roman da koltuklarim kabariyor ve diyorum ki az kaldi bizlerin polisiye kitaplari da yakinda en cok okunan kitaplar arasinda yer alacak ve belki de yabanci polisiye kitaplarin pabucu dama atilacak. Iste o güzel kitaplardan birisi de kuklaci. Daha ilk sayfadan ne olduğunu anlayamadığımız sifreli sözlerle ve mektuplarla büyük bir gizemin icine çekiliyorsunuz. Ve oyle bir oyunla karsi karsiya kaliyorsunuz ki insana vay be dedirtecek cinsten. O derece yani. Dünyanın kaderi sizin elinizde olsa ve sizi uzaktan kontrol eden bir mekanizma olsa, oyunun sonunda yaşayip yaşamayacağınızı bile bilmeden verilen komutlari yerine getirseniz ne yaparsınız? Gerilim, heyecan, gizem hepsi bir arada harmanlanmış ve okura sunulmuş. Buna bir de akıcı ve güzel bir anlatim da ekleyin. Tadina doyulmaz artik. Zekice kurgulanmis polisiye kitaplari seviyorsaniz gönül rahatligi ile okumanizi tavsiye ederim. Bu arada tahmin edemeyeceginiz sürpriz finali de hesaba katın derim. ;) Sevgili GünayGafur'un Kalemine yüreğine sağlık.
400 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
Öncelikle yazar Günay Gafur'u tebrik ediyorum, böyle zeka dolu bir kurguyu kitaplaştırarak bizler ile buluşturduğu için. Eser, polisiye - gerilim tarzında yazılmış, ve yabancı yazarlar ile boy ölçüşecek kalitede. Kitabın kurgusu, ilerleyişi, olayların birbiri ile bağlantısı tek kelime ile dahice olmuş.
Kitap ilk sayfalardan itibaren, gizemi ile okuru içine çekiyor ve sorular karşısında kendinizi cevap verirken buluyorsunuz...
Örnek mi? Buyurun...

Dünyanın sonu sizin elleriniz arasında olsa nelerden vazgeçerdiniz?

İnsan, hırsını, öfkesini intikam duygusu ile besleyerek hangi uç noktalara kadar gider hiç düşündünüz mü?

Bir insan elinde ki tüm olanakları kullanıp, onu iç dünyasında harmanlayıp, unutmadığı geçmişini, yıllar sonra öfkesi ile birleştirip neler yapabilir? Kendi iç dünyasında ki karanlığı, fırsat bulunca avcı kimliğine büründürebilir mi? Yoksa geçmişini zihninin en kuytu köşelerine hapsederek bir daha gün yüzüne çıkarmamak için unutmayı mı tercih eder?

Unutmak! Bir düşünün acaba kaç insan yaşadığı üzüntüleri ve yıkımları unutmak için neleri feda edebilirdi?

Eğer bu sorular ilginizi çektiyse, "Kuklacı" adlı bu eseri mutlaka okumalısınız...

Kitabın konusunu ise..

Birbirinden habersiz farklı şehirlerde yaşayan üç kişi, kendilerine geldiklerinde, onlara emir veren kuklacının, siyah zarflar içinde gönderdiği mektuplarda kendilerine verilen talimatlarını ve tehditlerini okurken,
bulundukları ortama hangi şartlarda geldikleri ile ilgili hiç bir fikirleri olmadığını fark ederler...

Bu üç kişi artık oyunu sahneleyen üç kukladan farksızdır. Hayatları boyunca korktukları her şey ile yüzleşeceklerinden habersiz bir şekilde oyunun kurallarına uyarak, kendilerini neyin beklediğini bilmek isteseler de, kuklacının gerçekliğini de sorgulayarak hırsları uğruna tercih yapmakta gecikmezler...

Kendini olayları sorgularken bulan dedektif Michael Kenway ise otuz beş yıllık mesleki hayatında ki başarılarını da sorgulamaya başlar. Kuklacının kurgusunu bozmak isteyen bu tecrübeli dedektif elinde olmayan ip uçlarından yola çıkarak bu gizemli bulmacayı çözebilmeyi çok istese de, neyi nerede takip etmesi gerektiği konusunda endişeleri ve korkuları ile de yüzleşmesi gerektiğinden habersiz, soruşturmasını sürdürmektedir...

Kuklacı'nın labirentinde ya yolu bulacaksınız, ya da kaybolacaksınız. Tercih kuklaların...
400 syf.
·Beğendi·10/10
Aslında Kuklacı değerli yazarın ilk kitabı, ama benim en son okuduğum eseri. Dolayısıyla bir geç kalmışlığım var ve bunun için kendime kızıyorum. Çünkü yine şahane bir kitabın son sayfasını az evvel kapattım. Simonize Rexton, Eylül Belen ve Dr. Gregory. Bu karakterlerin üzerinde gelişen akıl almaz bir gizemle kaleme alınmış keyifle okuduğum gerilimi sonuna kadar hissettiren çok başarılı kitaplardan biri. Bu nasıl bir bilmece nasıl bir kurgu nasıl bir oyun neden bu insanlar seçildi ve kukla olan bu insanların hayatları nasıl değişti? Kuklacı kim? Muamma son sayfalara kadar sizi içine çekmeyi başarıyor. Hayatınız söz konusuysa size emredileni yapar ve bu bilinmezliğin içine girermiydiniz? Lütfen bu kitabı düşünmeden hemen alın ve okuyun !! Günay “Kuklacı” ile yine akıl sınırlarını zorlamayı başarmış
400 syf.
·Beğendi·10/10
Kitabı tavsiye üzerine aldım ve endişelerim vardı. Sonuçta polisiye-gerilim ve TÜRK yazar. Kitabın ilk sayfaları biraz basit ve sıkıcı gelebilir ve sonrası ise mükemmel. Bizden birisinden böyle bir kitap çıkacağını ummazdım. Kesinlikle okuyun.
400 syf.
·3 günde·Beğendi
Yabancı yazarlardan okumaya alışık olduğum psikolojik gerilim tarzında kitabı ilk defa bir Türk yazarımızdan okudum. Ve çok başarılı buldum. Bundan sonra Türk yazarlarımızın kitaplarını da okumaya çalışacağım.
Olay kurgusu çok farklıydı. İki ülke arasında kurgulanan oyunun ortasında buluyorsunuz kendinizi. Çok güzel bir biçimde kurulan oyunda kuklacının kim olduğunu tahmin etmeniz de çok zor. Sonu beni şaşırttı.
Kesinlikle ikinci kitabı olan Kahini de okumayı düşünüyorum ve siparişini verdim bile.
Psikolojik gerilim tadında farklı bir kitap okumak isterseniz tavsiye ederim. "hayatın iplerini elinde tut! Ya da kuklalar mezarlığından kendine bir yer seç!"
400 syf.
·5 günde·8/10
Bir süre okumaya ara verdiğim polisiye gerilim tarzı kitaplar arasında okuduğum en sürükleyici kitap olabilir Kuklacı.. İçinde psikolojik gerilim olan kitapları genelde yabancı yazarlardan okuduğumdan bu kitaba başlarken beklentimi çok yüksek tutmadım. Ama yazar gerçekten farklı bir konu ve değişik bir son ile harika bir eser çıkarmış ortaya..Her sayfayı merak ederek ve olayları çözümlemeye calışarak okudum.. Herkese bu kitabı ve özellikle geceleri loş bir ışıkta okumayı tavsiye ederim!
400 syf.
·Beğendi·10/10
Oyunun kuralı basit: Talimatları yerine getirin, ya da ölün!
İtiraf ediyorum,Türk polisiyesi pek okumuyordum..Benim ön yargılarımı kıran ve Türk polisiyesine sıcak bakmamı sağlayan tek yazar oldu Günay Gafur.Açıkcası bu kadar başarılı bir yazar hiç beklemiyordum..
Aynı yazarın Kahin kitabını çok sevmiştim. Bu kitabı da çok güzeldi.Hem de yazarın ilk kitabı ve oldukça başarılı.
Bir solukta okudum..
Yazarın yeni maceralarını en kısa zamanda okumak dileğiyle....
400 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10
Günay Gafur psikolojik gerilim tarzında türk yazarlara olan ön yargımı kesinlikle yıktı. Kitap o kadar muhteşemdi ki daha ilk sayfadan içine aldı ve 1 günde soluksuz okuyup bitirdim.

Şifreler, mektuplar, gizemler, farkı ülkelerden insanlar, olayların bir araya gelmesi mükemmeldi. Sonu gerçekten vay be dedirttirdi. Okuyun pişman olmazsınız.
400 syf.
·10/10
Bir günde okuduğum ve elimden bırakamadığım kitap. Gerçekten çok akıcı ve sürükleyici. Bir Türk yazarından bu kadarını beklemiyordum, BRAVO! Psikolojik Gerilim sevenler mutlaka okumalı!
400 syf.
·93 günde·Puan vermedi
Okuduğum en Zekice yazılmış kitaplardan biriydi. Böyle bir kurgu, böyle bir akış bir Türk’ün elinden çıkmış ve bu gerçekten gurur verici. Kitabın sonuna kadar kimin suçlu olduğunu anlayamadığınız ve her sayfasında sizi başka Fikirlere sevkeden bu kitabı okumanızı tavsiye ederim.
400 syf.
·25 günde·Beğendi·10/10
Kuklacı; Türk yazarları muhteşem işler çıkartmaya devam ediyor. küçüklüğüm de tanıştığım harika yazarlarımızın bayrağını dalgalandırmaya devam ediyorlar.Günay Gafur da onlardan birisi insanları merakta bırakacak,okurken dehasına hayran bırakacak ve sona yaklaşırken bile bir an adrenalinin azalmadığı bir roman yazmış.Daha çok güzel işler yapacağının işareti bence bu roman. İlk sayfalarından itibaren kurgusu insanı hipnotize ediyor. Farklı ülkelerden geçmişlerinden kaçmalarına rağmen kötü anılar onları bırakmıyor. Pandoranın kutusu açılıyor.Ve hesap günü geliyor intikamın macerayla harmanlandığı satırlar ve farklı karakterleriyle alkışı hakediyor.Sonu da oldukça değişik biten romanımız da bilin ki katil uşak değil bayağı bir kafa yormak gerekiyor. Zeki hemde çok zeki.
400 syf.
·146 günde·Puan vermedi
Günay Gafur, Kitap Ağacı Adana grubumda çok sevilen bir yazar. Yazarın korku-polisiye türünde iki kitabı var. İlki Kuklacı ve ikincisi Kâhin (Ben bu yorumu yayımlayana kadar yazar üçüncü kitabını da yazdı). Kâhin başta olmak üzere iki kitabın övgü dolu yorumlarını sürekli dinleyince ben de yazarla tanışmak istedim.

Testere filminin senaryosunu andıran olayları okumak heyecanlıydı. Sonunu nereye bağlayacak diye merakla okudum ama bayılmadım da. Yazarın ikinci kitabı Kâhin’in çok daha iyi olduğunu söylüyorlar. Türü sevenler Kâhin’e öncelik verebilir.

https://suleuzundere.blogspot.com/...-okudum-neler-4.html
"Yıldızların hareketlerini hesaplayabilirim
ancak insanların deliliklerini hesaplayamam." Isaac Newton
Günay Gafur
Sayfa 191 - Fantastik Kitap
Dünyanın her yerinde birileri zalim oyunlar oynuyor. Birileri kurban olurken, birileri de cellat oluyordu.
"Eğer bir gün dünya yok olacaksa buna sebep olacak tek şey, çaresiz bir babanın gözyaşlarıdır!"
Günay Gafur
Sayfa 201 - Fantastik Kitap
İnsanlığın kaderini değiştirmek üzere olan başka oyuncular var mıydı acaba gökyüzünün altında?
Günay Gafur
Sayfa 135 - Fantastik Kitap
"Ben dünyaya insanları güçlü yapmak için gelmedim,
onların güçsüzlüklerini kullanmak için geldim." Adolf Hitler
Günay Gafur
Sayfa 29 - Fantastik Kitap

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Kuklacı
Baskı tarihi:
2016
Sayfa sayısı:
400
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059650175
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Fantastik Kitap
Baskılar:
Kuklacı
Kuklacı
Evinden çok uzakta, hiç tanımadığı karanlık bir odada, kelepçeler içinde uyanan Simonize Rexton, kendini vahşi ve kusursuz bir oyunun içinde bulur. Siyah zarflardaki talimatları yerine getirmeyi ve hayatta kalmayı başarabilirse, oyunun sonunu görebilecektir. Tıpkı kendisinden çok uzaklarda uyanan ve aynı korkuları yaşayan diğer kuklalar, Eylül Belen ve Dr. Gregory gibi…

Birbirinden habersiz bu üç sıradan oyuncu; gizemi çözmek ve kuklacıyla yüzleşmek için müthiş bir gerilimin ortasına atılırlar. Böylece San Franscisco-Türkiye-New York üçgeninde oynanan ve insanoğlunun yazgısını değiştirecek esrarengiz bir oyun başlar.

Psikolojik-gerilim ya da polisiye-gerilim, Türk okurları tarafından oldukça rağbet görmesine rağmen, Türk yazarlarının yeterince üretken olmadıkları bir tür. Bir Türk yazarın kaleminden çıkan 'KUKLACI'nın, özgün konusu ve çarpıcı kurgusuyla, bu türe farklı bir soluk getireceğine inanıyoruz.

Kitabı okuyanlar 70 okur

  • Betikevi
  • İlhan DALKIRAN
  • Özge Srgn
  • Rana Tokluoğlu
  • Vasfiye AKCA BALKAN

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%2.3 (1)
9
%4.7 (2)
8
%2.3 (1)
7
%0
6
%2.3 (1)
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0