Kule Efendisi Raven's Shadow (Kuzgunun Gölgesi) Serisi 2

8,9/10  (10 Oy) · 
14 okunma  · 
9 beğeni  · 
695 gösterim
Kuzgunun Gölgesi serisi ikinci kitabıyla fantastik yolculuğuna devam ediyor!

Ben eşine Al Sorna hakkında bütün bildiklerimi eksiksiz bir şekilde anlatırken general zevk kölesiyle birlikte aşağıdaydı. Alltor önümüzde yanarken saatler boyunca konuşmuştum. Generalin eşi meraklı bir kadındı ve pek çok sorusu vardı ama nedense Umut Katili'nin yeteneklerini abartmaya meyilli gibiydi.

"Yani halkının anlattığı o büyük güçleri görmedin mi?" diye sordu imparatorlukta Al Sorna hakkında anlatılan pek çok hikâyeden birkaçını anlatmamı dinledikten sonra. "Yalnızca bir insan, Hanımım," dedim. "Çok becerikli ve kurnaz, doğru ama insanlar bu sezgi kabiliyetini büyüyle karıştırıyorlar. Akıl okuyabildiğine, hayvanların ya da ölülerin ruhlarıyla konuşabildiğine dair bir kanıt görmedim."

Altıncı Nişan'ın büyük savaşçısı Vaelin Al Sorna, nam-ı diğer Umut Katili ya da Karanlıkkılıç… Ulusunun karşılaştığı büyük yıkımın ardından savaşın izlerini, ölümleri ardında bırakmak ve kendiyle yüzleşmek amacıyla Krallık'a, evine geri döner. Kral tarafından Kuzey Kulesi'nin Efendisi ilan edilir. Ama Kan Şarkısı'nın sunduğu kaderde sakin ve huzurlu bir yaşam yoktur. İntikam arayışında olanlar ve Umut Katili'nin sahip olduğu yeteneğin varlığını bilenler Vaelin Al Sorna'nın peşindedir. Frentis ise savaşın ardından esir düşmüştür ve onu elinde tutanların Vaelin'in krallığı ile ilgili beklenmedik planları vardır. Ve Diyar, bir kez daha büyük tehlikelerle yüzleşmek zorunda kalacaktır.

"Fantastik edebiyatın yeni ustası."
-Michael J. Sullivan-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2015
 • Sayfa Sayısı:
  648
 • ISBN:
  9786053755081
 • Orijinal Adı:
  Tower Lord
 • Çeviri:
  Barış Tanyeri
 • Yayınevi:
  İthaki Yayınları
 • Kitabın Türü:
Kübra 
11 Şub 2017 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 10/10 puan

Savaş, Vaelin Al Sorna'yı Diyar'dan uzaklara götürmüştü. Diyar'ın kurtarıcısı 5 yıl sonra eve dönüşün yollarını bulmuştu. O kılıcı tekrar eline almamaya yeminli Al Sorna, yeni savaşların yeminini bozabileceğini düşünmezdi, özellikle de güvenli Kuzey Menzili'ne Kule Efendisi olarak gönderilmişken.
Epik fantastiğin en keskin örneklerinden Kuzgunun Gölgesi serisinin 2. kitabı Kule Efendisi yeni karakterlerle ve heyecanla başlıyor, gizem derinleşiyor, ara ara ilk kitabın sırları da açığa çıkarken ardında yeni sorular bırakmayı da ihmal etmiyor. Hele soru işaretleri dolu finali... Seri kitaplara ara vermeyi seven ben bile eğer elimde olsa (tabi bir de çıkmış olsa) Queen of Fire'a başlardım. Bu seriyi çok sevdiğimi herkes biliyor artık. Kurgusunu, içinde geçtiği dünyayı, gizemli halklarını, aşırıya kaçmayan fantezisini ama genele yayılmış sihrini, olayların derinliğini, çok boyutluluğunu, her sayfasının değişmez heyecanını, düzenli-şaşmaz temposunu, tahmin edilemezliğini, manevralarını yazarın sıkıcı betimlemeler yerine bilgileri olayların özüne işlemesindeki başarıyı ve tabi Vaelin Al Sorna'yı çok seviyorum. Yazarın kalemi de tüm bu özelliklerle uyum içinde. Daha ne olsun ki! Muhteşem, dolu dolu bir epik fantastik şenliği!

Kitaptan 1 Alıntı