Mafya'nın Hizmetçisi

·
Okunma
·
Beğeni
·
3.565
Gösterim
Adı:
Mafya'nın Hizmetçisi
Baskı tarihi:
Kasım 2015
Sayfa sayısı:
584
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059724159
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Postiga Yayınları
Wattpad'de 14 Milyon okunma alan ELİF DİRİL'den MAFYA'NIN HİZMETÇİSİ
Bir adam, geçmişi kan ve intikam dolu.
Bir kadın, mutlu olmayı isteyecek kadar iyi niyetli.

Bir aşk, sert ve tutkulu.
Bir hata insana neler yaptırır? Ya da yanlış tercih nelerle sonuçlanır?
Çalışmaya gittiğiniz evin mafya liderinin evi olduğunu bilseydiniz oraya gider miydiniz?
"Eflin cennete açılan kapıydı ya hani, benim Eflin'im kapılarımı cennete açıp beni dünyanın en mutlu adamı mı yapacaktı? Yoksa, güzel ve tehlikeli bir varlık gibi ben daha farkına bile varmadan beni cehennemin en karanlık kuyularına zincirleyip her an azap çekmeme mi neden olacaktı? Kimdi bu sırlarla dolu melek?
Beni aşkıyla ödüllendirecek miydi?
Yoksa vazgeçilmez olduğunda vazgeçmemi mi isteyecekti?
Peki, ben ondan vazgeçebilecek kadar güçlü olabilecek miydim?
Kitap yazım yanlışı klavuzu gibi! Kanser olmak için bir kitap okumak istiyorsanız; doğru yerdesiniz. Anlam derinliği olmayan, cümleler arası bağlantıyı mercek ile arayacağınız bir kitap. Noktalama işaretleri hak getire!
Postiga Yayınları editörüne sormak istiyorum kafanız iyi mi? Nasıl bir madde kullandınız?
Muhtemelen dünya tarihinde basılmış en saçma sapan şey. Muhtemelen bu kitabın basıldığı basımhanedeki fareler bile basılan sayfalara bir göz atıp nayır nolamaz diyerek kaçmışlardır. Kötü değil korkunç kötü bir kitabımsı
584 syf.
·130 günde·1/10 puan
Normalde bir kitap kötü bile olsa sonuna kadar okurum ama bu kitabı okurken etimden et koptu, derimi yüzüp tuz bastılar, 3 kazığa aynı anda oturmaya çalışmışım gibi hissettim. Üzgünüm ama benden bu kadar. Bırakıyorum. Bir kitap bu kadar mantık hatasıyla dolu olamaz. Araf sanki kıza aşık olmuyor da köpek sahiplenmiş- ki köpeğe böyle davranmazsın- gibi davranıyor, Eflin'de kendini güçlü bir kadın sanıyor mal mal triplere giriyor. Kitaptaki mantık hatalarını post-itlemekten kitaba başlarken hiç kullanılmamış olan post-itlerimi neredeyse bitirdim. Okuyana Allah Eyüp Peygamber sabrı versin.
584 syf.
·2 günde·10/10 puan
Eflin ile Araf'ın hikayesi anlatılıyor.
Kitap Eflin isimli bir kızın, gizemli geçmişini saklayarak, saklanabilmek için Araf isimli oldukça güçlü ve tehlikeli bir mafyanın yanına hizmetçi daha doğrusu evdeki iki küçük çocuğun dadısı olarak işe girmesi ile başlıyor.
Eflin, özel bir üniversite de mimarlık bölümünü kazanmış 18 yaşında, zeki, çok güzel, çekici ve geveze bir kız. Ailesi ile ilgili bazı sorunlardan dolayı kuzenin yardımı ile sahte bir kimlikle evden kaçar ve iş bulmaya çalışır. Gazete de gördüğü ilanda ki hizmetçi işine başvurmaya karar verir. Ama kuzeni Ona bir şaka yapmak ister cvsini kuzeni hazırladığı için Eflin'in duyduğunu ama konuşamadığını hatta doktor raporları olan bir cv hazırlar. Eflin cv işinden anlamadığı için düzeltemez ve konuşmadan çalışamaya karar verir. İş başvurusu için gittiği ev çok büyük ve korumalarla dolu bir evdir. Patronun birazdan geleceğini Ona söyleyip patronun odasında beklemesini söyler. Araf da odasına girdiğinde Eflin'i görünce Onun bir ajan ya da suikastçi olduğunu düşünüp tam işkenceye başlarken koruma gelir ve Eflin'in iş başvurusu için geldiğini ve konuşamadığını söyler. Araf bunu yaptığı için pişman olur. Ve kızı işe alır. Hatta kızın konuşamaması işine gelir.
Araf, yakışıklı, zeki bir mafya patronudur.
Eflin Araf'ın yeğenleriyle tanışıp kaynaşır ve güzel anlaşmaları ev halkında ki herkesi sevindirir. Eflin 2 aylık bir sözleşme imzalar. İçinden de inşallah konuşmadan 2 ay dayanabilirim diye geçirir. Yeğenleri Eflin'in konuşamamasına çok üzüldükleri için dayılarına yalvarırlar Onu doktora götürmesi için . Araf da Eflin'i doktora götürür ve gerçekler ortaya çıkar. Çok sinirlense de Araf kızı işten kovmaz. Tam bir buçuk ay sonra araların da yakınlaşma olur ama bir kavgadan sonra Eflin işi bırakıp gider. O işi bıraktıktan sonra Araf Onun gerçek kimliğini öğrenir. Ve ayrılıklarından 2 ay sonra karşısına çıkar. Sen benimsin der. Ve nişanlanırlar. Ama Araf bir türlü Eflin'in Onu çok sevdiğinden emin değildir ve Eflin'e kuzeni yardımıyla bir oyun oynar. Eflin'i kuzeni kaçırır ve Ona tokatlar atıp Araf'ı bırakıp Onu sevmesini istediğini söyler. Ama Eflin ölüm pahasına bile geri adım atmaz. Sonra Onu baygın sanan Araf ve yeğeninin konuşmaları duyar ve O da bir oyun oynar. Araf'tan vazgeçtiğini söyler onu kaçırana sonra Araf piyasaya çıkar ve Eflin seni çok sevdiğim halde bana ve sevgime inanmayan , güvenmeyen adamla yapamam deyip nişanı atıp Amerika'ya bir okula transfer olur. Ayrılıklarından 15 gün sonra Araf Amerika'ya gelir ve Eflin'den özür diler, kapısında yatar, resmen sürünür ama Eflin inatlık yapınca Onu kaçırır sonra araları tatlıya bağlanır ve barışırlar. Bir saldırı sonrası Araf ve Eflin vurulur Araf'ın ki biraz daha ağırdır hastane çıkışında Araf bir türlü hemen evlenmeye Eflin'i ikna edemediği için hastaneden taburcu olmak için imzalarımız gerekli deyip gizlice evlenirler. Eflin bunu okulda ki dekanlıktan öğrenir ve şok olur.
İşte hikayeleri böyle devam ediyor. Silahlar, kıskançlıklarla sürüp gidiyor kitap....
İyi okumalar...
Açıkçası kitabın başlarını Wattpad den okumuştum. Bu kadar berbat bir kitap daha olamaz. İçerisinde birçok saçma olay geçiyor. Bunu da geçtim, kadına şiddet var ve bu oldukça normalmiş gibi gösteriliyor. Esas oğlan her zaman ki gibi mafya. İstediği zaman kızı boğuyor, duvardan duvara fırlatıyor, tehdit ediyor, işkence ediyor. Kızın davranışları da gerçekten saçmaydı. Yazım kurallarından bahsetmeyeceğim bile. Ben yazan kişinin panosuna mesaj yazmıştım. Nasıl hemcinsini böyle aşağılayıcı bir kitap yazabildigini falan sormuştum. Sonra kız cevap verme gereği bile duymadan mesajı silmişti resmen. Siz siz olun, bu çöp değerindeki şeyi almayın bile. Paranıza yazık. Kitabın kapağında bile hayır yok. O zincir nedir ya?!
iğrenç bir kitap. şiddeti aşk gibi gösteren 12 yaşa hitap için yazılan sözde mafya olup akıl yaşı 10 olan adam. paranızı geçtim beyninize yazık bunu kendinize yapmayın. bunu basan yayınevinden bir daha kitap okumam.
584 syf.
·10/10 puan
*()* Elif Diril *()* Mafya'nın Hizmetçisi *()*
*()* POSTİGA YAYINLARI *()*

Bir adam, geçmişi kan ve intikam dolu. Bir kadın, mutlu olmayı isteyecek kadar iyi niyetli. Bir aşk, sert ve tutkulu. Bir hata insana neler yaptırır? Ya da yanlış tercih nelerle sonuçlanır? Çalışmaya gittiğiniz evin mafya liderinin evi olduğunu bilseydiniz oraya gider miydiniz? "Eflin cennete açılan kapıydı ya hani, benim Eflin'im kapılarımı cennete açıp beni dünyanın en mutlu adamı mı yapacaktı? Yoksa, güzel ve tehlikeli bir varlık gibi ben daha farkına bile varmadan beni cehennemin en karanlık kuyularına zincirleyip her an azap çekmeme mi neden olacaktı? Kimdi bu sırlarla dolu melek? Beni aşkıyla ödüllendirecek miydi? Yoksa vazgeçilmez olduğunda vazgeçmemi mi isteyecekti? Peki, ben ondan vazgeçebilecek kadar güçlü olabilecek miydim?
(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 584

Baskı Yılı: 2015

Dili: Türkçe
Yayınevi: Postiga

KİTAP YORUMUM

MAFYA'NIN HİZMETÇİSİ: Eflin, bilinmeyen bir sebep yüzünden saklanmak zorundadır. Bu işi de en iyi başaracak olan mafyaların lideri Araf'tan başkası kim olabilir? Elbette Araf, kendisine dadı aramaktadır. Bu yüzden içine düştüğü durumu ve gelen dadıdın kim olduğuna dair bir bilgisi yoktur. Bu gizemli dadı, evinde zaman geçiridkte Araf'ın ilgisini çekmeye başlayacak ve onun hakkındaki sırları bir bir öğrenmek için elinden geleni ardına koymayacaktır. Akıcı bir dille yazılmış, eğlenceli bir kitap. İkilinin arasında ilişki okurken sizi eğlendirecek cinsten. Yine de Araf'ın aşırı kıskanç ve kontrol manyağı oluşu ve Eflin'in gençliğinin getirdiği kafasına buyrukluğu, ilişkilerini olumsuz etkileyecektir. Birbirlerini korumaya takıntılı iki aşık, kendilerinden nasıl koruyacak?

Değerli yazar Elif Diril’e ve Postiga Yayınlarına çok teşekkür ediyorum.

DUYGU SONGÜL KAHRAMAN
584 syf.
·Puan vermedi
Kitabı ben ilk wattpadde yayınlanmaya başladığında okunmaya başlamıştım öylesine denk gelmişti okunmaya başladim çok güzel bi kurgusu vardı basılacağını ögrendiğimde sevinmiştim tabi biraz bekledim ama beklediğime değdi çünkü araf ve eflin in sonu harika bi son oldu
Şu kitabı okuyalı çok oluyor ama üzerimde bıraktığı aşırı olumsuz etki hala geçmedi. O kadar saçmaydı ki kitabı okuduğum halde okuduklarıma eklemiyorum. Okumamış varsaymak istiyorum kendimi. Kitapta neler var biraz bahsedersem eğer:
- Şiddet ne kadar hoş gösterilebilirse gösterilmiş.
- Bir kadın ne kadar ezik duruma düşürülebilirse düşürülmüş.
- Akla hayale sığmayacak türden yazım hataları, göz kanatan, beyninizin almayacağı cinsten mantık hataları.


Karakterler:

- Bir adet kontrol manyağı, kıskançlık adı altında bir kıza hayatını zehir eden, yakışıklı (?), kaslı (?) mafya ve onun her dediğine 'tamam' diyen, masum (???), gerizekalı, oldukça alımlı, saftiriğin önünde gideni, mal, beyinsiz bir kız.
Bunlar baş karakterler. Diğer karakterlerimizi saymıyorum çünkü baş karakter böyleyse diğerleri ne ola ki? Kitapta üzerine en çok düşünülen karakterler baş karakterlerdir. Kitap boyunca esas oğlanın göz rengi bir kahverengi oldu, bir mavi, bir yeşil. Bu adamın gözü bukalemun mu? Daha göz rengine karar verememiş yazar.

Çok sinirlendiğim başka bir konu ne biliyor musunuz? Bu kitabın satışı küçümsenemeyecek kadar fazla. Rezillik.

( Son olarak 10 üzerinden 2 puan verdim, o da bunun için kesilen ağaca.)
Bu tarz kitaplar yüzünden günümüz Türk yazarlarına o kadar fazla ön yargım var ki watpaddi dün yükledim sırf kaliteli kitap var mı diye merak ettiğim için eğer çok ararsan buluyorsun ama okumaları 2K bile değil kafayı yemek üzereyim. Aklı salim bir insan bunu ciddi ciddi nasıl okur, nasıl beğenir, nasıl basar, nasıl yazar en çok da yayınevleri suçlu bu tarz kitapları sırf çok satıyor diye basıyorlar. 12-13 yaşındaki çocuklar bunları okuyup özeniyor birinin senin hayatına karışmasını normal bir şey olarak görüyor, biri senin giydiğine karışıyorsa bunu sevme olarak algılıyor. Umarım kitapta kocaman bir (!) vardır bunu anlamadığımız için cringe olan bizizdir.
Adam gibi yürekli olup karşıma çıksaydın. Gözlerime bakıp yalandı seni kandırdım deseydin her şey farklı olabilirdi. Ama sen adam gibi adam olamadın. Seni iyi hatırlamak istesem bile bu geceden sonra sen sadece kalbimi kıran kişi olacaksın.
"Müstakbel mafyam hırlayıp beni kendine bastırınca gözlerim korkuyla açıldı. Kendimi geri çektim. Ne olur ne olmaz yani."
Elif Diril
Sayfa 155 - NE OLUR NE OLMAZ DİYE Mİ? KIZIM SEN ŞAKA MISIN?
"Eğer bir kadının kocası 'yüzünü görmek istemiyorum' dediyse kadında kocasına bakmak için izin ister. Bunda yanlış olan ne var?" böyle davranmakta sonuna kadar haklıyım. Kocam bana yüzünü görmek istemiyorum dedi, bundan daha acı ne olabilir ki?
Hatun sen varya , sen her saniye beni kendine aşık ediyorsun, tamam, buna sözüm yok ama her seferinde sana hayran kalmama neden oluyorsun. Diyorum ya sana ,cennet kapılarımı açtın diye. Yok o öyle değil, sen benim cennetimsin resmen . Sen hayatıma girmeseydin ne yapardım ben ?iyi ki Allah seni benim karşıma çıkardı. Iyi ki benim karımsın . Iyi ki benimsin .

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Mafya'nın Hizmetçisi
Baskı tarihi:
Kasım 2015
Sayfa sayısı:
584
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059724159
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Postiga Yayınları
Wattpad'de 14 Milyon okunma alan ELİF DİRİL'den MAFYA'NIN HİZMETÇİSİ
Bir adam, geçmişi kan ve intikam dolu.
Bir kadın, mutlu olmayı isteyecek kadar iyi niyetli.

Bir aşk, sert ve tutkulu.
Bir hata insana neler yaptırır? Ya da yanlış tercih nelerle sonuçlanır?
Çalışmaya gittiğiniz evin mafya liderinin evi olduğunu bilseydiniz oraya gider miydiniz?
"Eflin cennete açılan kapıydı ya hani, benim Eflin'im kapılarımı cennete açıp beni dünyanın en mutlu adamı mı yapacaktı? Yoksa, güzel ve tehlikeli bir varlık gibi ben daha farkına bile varmadan beni cehennemin en karanlık kuyularına zincirleyip her an azap çekmeme mi neden olacaktı? Kimdi bu sırlarla dolu melek?
Beni aşkıyla ödüllendirecek miydi?
Yoksa vazgeçilmez olduğunda vazgeçmemi mi isteyecekti?
Peki, ben ondan vazgeçebilecek kadar güçlü olabilecek miydim?

Kitabı okuyanlar 110 okur

  • Yaren Bakır
  • İlayda Düzleme
  • Book Queen
  • Nehir Rüya
  • Edanur sancak
  • Burcu
  • rose rose
  • Beyzanur Tavşan
  • Büşra M
  • M.T.Y.H

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-12 Yaş
%7.7
13-17 Yaş
%15.4
18-24 Yaş
%53.8
25-34 Yaş
%0
35-44 Yaş
%7.7
45-54 Yaş
%7.7
55-64 Yaş
%7.7
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%94.6
Erkek
%5.4

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%17.9 (10)
9
%3.6 (2)
8
%7.1 (4)
7
%1.8 (1)
6
%5.4 (3)
5
%7.1 (4)
4
%3.6 (2)
3
%5.4 (3)
2
%5.4 (3)
1
%42.9 (24)