Adı:
Masum Yalan
Baskı tarihi:
Eylül 2014
Sayfa sayısı:
336
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786055175610
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Intimate Deception
Çeviri:
Merve Altıparmak
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Aspendos Yayıncılık
Leydi Grace Warren, babası onu ahlaksız bir adam olan Lord Fentington'a sattığında, kendisini sefil bir hayattan kurtarmak için esaslı bir hamle yapması gerektiğini biliyordu. Viktorya dönemi İngiltere'sinde bir kadını değerli kılan tek bir özelliği vardı: iffeti. İffeti olmadığı takdirde, onu ne Fentington ne de başka bir adam isteyecekti. Fakat en azından özgür olacaktı. Artık sıra o önemli geceyi yaşayabileceği bir adam bulmaktaydı; ona sorular sormayacak, başka isteklerde bulunmayacak bir adam... Çünkü her şeyini riske atmaya hazırlanan bir kadın için, bu görevi vereceği adam herhangi bir adam olamazdı.

Raeborn Dükü Vincent Germaine iki karısını da doğumda kaybettikten sonra bir daha asla evlenmeyeceğine dair yemin etmiştir. Bir vârise sahip olabilmesi için kaybedilen hayatlar nedeniyle suçluluk duygusu ve acı içinde yaşarken, ihtiyaçlarını artık yalnızca Londra'nın en tedbirli cariyeleriyle karşılamaktadır. Fakat büyüleyici bir yabancıyla geçirdiği tutkulu bir gecenin başka bir hayatı daha riske atmış olabileceğini öğrendiğinde Vincent, hiçbir şeyden şüphelenmeyen o kadını bulmak için yola koyulur ve karşısında eşsiz bir cesareti ve güzelliği olan güçlü bir kadın bulur. Peki, tüm zorluklara rağmen, çaresizlikleri tarafından bir araya getirilen bu iki yabancı gerçek aşkı bulabilecek mi?
(Tanıtım Bülteninden)
336 syf.
·8/10
Romanın konusu 1850'lerin İngilteresinde geçmekte. Ana-karakterler Leydi Grace Warren ile Raeborn Dükü Vincent Germaine'in zorluklarla geçen ve en nihayetinde birleşen hayatlarını anlatmakta.

Kitap; kurgusu ile, anlatımında ki akıcılık ile, sürekli insanda merak uyandıracak şekilde gelişen olaylar örgüsü ile insanı alıp içine hapsediyor. Normalde bu tür kitapları pek sevmem ama ilginç bir şekilde bu kitabı sevdim, galiba tipik aşk kitaplarından biraz farklı geldi bana. Özelliklede 1800'lerin ingilteresinde varlıklı olduğu halde kızları ile evlenmek isteyen adamlardan yine de para ya da toprak isteyen bir babanın olması bu "başlık" denen saçma şeyin aslında sadece doğuda olmadığını gösteriyor.

DİKKAT! BUNDAN SONRASI SPOİLER İÇERMEKTEDİR.

Leydi Grace Warren varlıklı bir ailenin en büyük kızı, annesini en küçük kardeşinin doğumu esnasında kaybeder. Annesine ölümünden hemen önce verdiği sözden dolayı 6 kardeşinin 6'sını da büyütüp sevdikleri adamlar ile evlenmeleri için kendini feda eder.. Tabi bu fedakârlığı kendisine de büyük bir aşk kazandırır, hem de hiç beklemediği bir şekilde.

Raeborn Dükü Vincent Germaine ilk evliliğinde olduğu gibi ikinci evliliğinde de aynı şekilde karısını ve çocuğunu doğum esnasında kaybeder. Aynı acıyı ikinci kez yaşamış biri olarak kendini lanetlenmiş gibi hisseder, ve her iki karısının da ölümünden kendini sorumlu tutar. Doğumda kaybettiği her iki karısı ve çocuklarından sonra bir daha evlenmemeye yemin eder.. Bu yeminini bozmak zorunda kalıp kalmayacağını merak eden varsa artık kitabı okuyup kendisi öğrenir :)

Herkese keyifli okumalar..
336 syf.
·Beğendi·9/10
Boyle yormayan tam kafa dagitmalik kitaplari cok seviyorum.Bu kitap da oyleydi.Yazarin ilk kitabini o kadar sevmememe ragmen bu kitabi cok hosuma gitti.Tabi sonlar biraz hizliydi.Guzel bir kitap.Keyifli okumalar ..
336 syf.
·10/10
Tanıtım yazımızdan da anlaşılacağı gibi kızımız Grace'yi sadistin tekiyle yapacağı evlilikten kurtarmak için tek bir gece gerekiyordu. Bunu ona verebilecek tek arkadaşı da İngiltere'nin en ünlü genelevinin sahibi olarak bilinen Madam Genevieve'dir.

Oğlumuz Vincent ise ölen 2 eşini de doğumda kaybettikten sonra lanetlendiğini düşünüp artık evlilik düşünmeyip kendini mülklerine adamıştır. Tabi perşembe akşamları hariç. Perşembe akşamları soluğu Madam Genevieve'nin mekanında alıyor. Ehh adam ne yapsın? Kendini lanetlenmiş sayıyor haliyle çocukta isteyemiyor. Bir yerde stres atması da gerek en iyisi Madam Genevieve diyerek orda takılıyor.

Ya işte ben anlatınca kendimi tutamıyorum böyle romanı baştan yazasım geliyor ve bol spoili oluyor. O yüzden direkt sadede geliyorum. Sıkı durun! Bir perşembe akşamı Vincent'e Madam Genevieve Grace'yi sunar. Vincent o gece hem Grace'nin güzelliğine dayanamaz hem de o gün bakmaya söz verdiği kuzeni yüzünden çok içmiştir. İşte velhasılı kelam ertesi gün Madam'a "O kimdi? Adı neydi? Hamile kalmış olabilir." diyerek Madam'dan Grace'nin adını öğrenmek ister. Tabi o ara Vincent, Grace'nin sosyeteden olduğunu düşünmemektedir. Hamileyse işte ona kalacak yer ayarlayıp ihtiyaçlarını karşılamaktır tek düşüncesi. Ama Grace'yi kız kardeşi ve eşinin verdiği davette piyano çalarken görünce artık evlenmek zorunda kalırlar.

Gerisini de anlatsam mı? Başlarına çok olaylar geliyor. Vincent vuruluyor. Kaldıkları ev ateşe veriliyor. Sonracığıma Grace bir davet sonrasında at arabalarının önüne itiliyor. Tamam tamam yeter bu kadar gerisini siz kitaptan okuyun. ;)
336 syf.
·3 günde·7/10
Bu yazarın en çok değişik konular bulmasını sevdim ve bulduğu konuları da hiçbir saçmalamaya girmeden gayet düzgün bir şekilde anlatıyor.Yaratmış olduğu karakterlerin büyük çoğunluğu da seviyorum sevmediklerim zaten kötü kişiliği olan karakterler oluyor. Ancak bunda bile farklılıklar göze çarpıyor. Örneğin historical yazarların büyük çoğunluğu baş karakterler ve onlara yakın iyilikle dolu olan karakterler ayrıntılı bir şekilde anlatılır kötüler sadece kötüdür ve kitapta çok az yer kaplarlar. Laura ise karakterinin niye kötülüğe yöneldiğini ve iyi karakterlerimizi nasıl etkilediğini es geçmiyor ve usta bir şekilde anlatıyor. Kaleminin içinde kayboluyorsunuz resmen.

Ben bunu okuduğum iki kitabına göre yorumladım şimdi gelelim Masum Yalan yorumuma.

Öncelikle kitap için seçilen ad ve kapağa hayran oldum. Masum Yalan ismi romana cuk oturmuş. Tabi kitabın içeriği ve anlatılan karakterler zaten güzel Grace ve Vincent'ın yaşamlarında nelerden vazgeçtiklerini okurken içiniz burkuluyor ve onların aşklarını okurken iç çekiyorsunuz. Çiftimiz arasında fazla inatlaşma olmadı ve bu yönden çok sevdim. Onları birleştiren Hannah'a kocaman teşekkürlerimi sunuyorum.

Fakat kitap belli bir yerden sonra çok sıktı beni yazar nedense bazı sahneleri defalarca anlatmış. Doğum anı da bana geçiştirilmiş gibi geldi azıcık daha uzun tutulabilirdi bence. Ve fazla tahmin edilebilir bir kitap olmuş ilkine göre. Sessiz İntikam'da bildiğiniz hop oturup hop kalktım. Bu yüzden 7 verdim.
336 syf.
·10/10
Konusunu okuyup beğenmem diye çoktandır ertelediğim kitaplardan biriydi. Okuyunca kendime kızdım. Konusu öyle özgün ve şaşırtıcı ki bitirene kadar bırakamadım. Hep bir merak durumu tabi sıkmaması da eklenince kendi adıma harikaydı. Sizlere de tavsiye ederim.
336 syf.
·8 günde·Beğendi·8/10
Güzel bir kitaptı ama sonlara doğru bazı durumların hızlı geliştiğini düşünüyorum. Ayrıca Lord Fentington ile olan o son durum gerçekten garipti. En önemli kısmı ise tahmin etmek hiç zor değildi. Şaşırmak isterdim açıkcası. Neyse yine bir kitapta kadının gücünü görmek beni sevindirdi! Leydi Grace, yani bir kadın(!) "Endişelenme, bende ikimize yetecek güç var." diyorsa olay orada bitmiştir arkadaş. Kitabın konusu: Leydi Grace Warren'in para göz olan babası, Lord Fentington adında ahlaksız, kendini din adamı sanan pisliğe Leydi Grace'yi satıyor ama tamamen işlemler gerçekleşmeden önce kurtulmak için Leydi Grace'nin tek şansı vardır: iffetini bozmak. Öyle bir adamla evlenmektense tek şansı olan iffetinden vazgeçmeye razı olan Grace, en güvendiği insandan, iffetini bozacak adamı bulması için yardım istiyor. Olaylar bundan sonra başlıyor. Leydi Grace'nin iffetini bozan adam Raeborn Dükü Vincent Germaine, Leydi Grace'nin isteğinin aksine onun peşini bırakmıyor. Dük Vincent'in içten içe yaşadığı korkuları tekrar gün yüzüne çıkaran Grace, birçok şey ile savaşmak zorundadır; duygularıyla, Vincent'in korkularıyla ve yaşamak, yaşatmak adına azraille... Vincent ve Grace yakınlaşmasından memnun olmayan kişilerse kötü planlarıyla onları rahat bırakmayacaktır. Vincent'in koruması gereken ailesi ve kalbi vardır. Acaba hangisi konusunda başarılı olabilecektir?
Bu gibi zamanlarda hayatında hiç etmediğin kadar dua etmek istiyorsun. Neler yaşadığını bilen arkadaş ve akrabalarınla bir arada bulunmak istiyorsun. Bu acıya onun yerine sen çekmek istiyorsun, çünkü bunu yaşamalarının nedeninin sen olduğunu biliyorsun. Ve onunla rolleri değiştirmek istiyorsun, çünkü bir şey olacak olursa kendinin onlar kadar önemli olmadığını biliyorsun

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Masum Yalan
Baskı tarihi:
Eylül 2014
Sayfa sayısı:
336
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786055175610
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Intimate Deception
Çeviri:
Merve Altıparmak
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Aspendos Yayıncılık
Leydi Grace Warren, babası onu ahlaksız bir adam olan Lord Fentington'a sattığında, kendisini sefil bir hayattan kurtarmak için esaslı bir hamle yapması gerektiğini biliyordu. Viktorya dönemi İngiltere'sinde bir kadını değerli kılan tek bir özelliği vardı: iffeti. İffeti olmadığı takdirde, onu ne Fentington ne de başka bir adam isteyecekti. Fakat en azından özgür olacaktı. Artık sıra o önemli geceyi yaşayabileceği bir adam bulmaktaydı; ona sorular sormayacak, başka isteklerde bulunmayacak bir adam... Çünkü her şeyini riske atmaya hazırlanan bir kadın için, bu görevi vereceği adam herhangi bir adam olamazdı.

Raeborn Dükü Vincent Germaine iki karısını da doğumda kaybettikten sonra bir daha asla evlenmeyeceğine dair yemin etmiştir. Bir vârise sahip olabilmesi için kaybedilen hayatlar nedeniyle suçluluk duygusu ve acı içinde yaşarken, ihtiyaçlarını artık yalnızca Londra'nın en tedbirli cariyeleriyle karşılamaktadır. Fakat büyüleyici bir yabancıyla geçirdiği tutkulu bir gecenin başka bir hayatı daha riske atmış olabileceğini öğrendiğinde Vincent, hiçbir şeyden şüphelenmeyen o kadını bulmak için yola koyulur ve karşısında eşsiz bir cesareti ve güzelliği olan güçlü bir kadın bulur. Peki, tüm zorluklara rağmen, çaresizlikleri tarafından bir araya getirilen bu iki yabancı gerçek aşkı bulabilecek mi?
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 64 okur

  • Sude Öksüz
  • Sevinç Günay
  • Büşra ölmez
  • Eda Karaman
  • Hasret Kardeş
  • Znature
  • İlkim Pınar Saral
  • Betül
  • Pataanii
  • Retro Değil Zamane

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%3
14-17 Yaş
%0
18-24 Yaş
%36.4
25-34 Yaş
%27.3
35-44 Yaş
%18.2
45-54 Yaş
%12.1
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%3

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%100
Erkek
%0

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%17.9 (5)
9
%21.4 (6)
8
%35.7 (10)
7
%14.3 (4)
6
%10.7 (3)
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0