Modern Mağara Çocuğu Tek

9,3/10  (3 Oy) · 
3 okunma  · 
2 beğeni  · 
1.141 gösterim
Kitap mı tablet mi? Taş Devri çocuğu Tek ile tanışın! Tek’in babası, interneti ateşten önce icat etmiş. Tek, sürekli cep telefonuyla, tabletiyle ve bilgisayarıyla oynuyor. Bir türlü mağarasından çıkmayınca, arkadaşları, buna bir çare aramaya başlıyor. Günümüz çocuklarının dışarıda oyun oynamak yerine cep telefonu-tablet-bilgisayar üçgenine hapsolmasını eğlenceli bir dille ele alan bu resimli kitap, elektronik tablet şeklindeki tasarımıyla dikkat çekiyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2017
 • Sayfa Sayısı:
  34
 • ISBN:
  9786051880914
 • Yayınevi:
  Beyaz Balina Yayınları
 • Kitabın Türü:
N. E. A. 
02 Eyl 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Evet, şimdiden (7 aylık) kütüphanesinde 30 dan fazla kitabı olan yeğenim Afra Hanne'nin kitaplarından okumaya başladım. Eskiden, kütüphanem yokken ablamın kitaprından okurdum, şimdi kızının kitaplarına sardım.
Tablet kitap. Evet. Aynen öyle görüntüsü. Taş Devri çocuğu Tek. Dışarı çıkıp balta girmemiş (çünkü daha balta keşfedilmemiş) ormanlarda dinozorlarla oynamak yerine, daha ateşi keşfedememiş babasının keşfettiği(!) internet yüzünden mağaradan çıkmıyor ve sürekli elde tablet, bilgisayar başında vakit geçiriyor. Bu halden onu kurtarmak için ailesi ve arkadaşlarının çabalarını anlatıyor kitap. Güzel. Okuyunuz.