Mutluluk Projesi

7,6/10  (9 Oy) · 
15 okunma  · 
1 beğeni  · 
569 gösterim
Aslında biliyorsunuz;
Mutlu olmak için çoğu şeye sahipsiniz.
Hatta kendinizi mutlu bir insan olarak bile tanımlayabilirsiniz.
Ancak eksik olan bir şeyler var.
Kimseye söylemiyorsunuz belki ama eminsiniz.
Adını koyamadığınız bir şeyler eksik.
Bu Yaz
Aynı Hayatınıza
Yeniden Başlayın.
Size 12 ay sürecek bir proje sunuyoruz.
Eksik olanı, felsefe, bilimsel, araştırma, tarih, analiz ve hayat tecrübeleriyle tamamlayarak gerçek mutluluğa ulaşacağınız bir proje.
Çeviri hakları rekor sürede 30'dan fazla ülkeye satıldı.
New York Times, Publishers Weekly ve Amazon.com'un en çok satanlar listesinde aylardır zirvede.
İşte mutluluk projeniz. Hazırsanız, başlayalım...
Kendini tanıma ve geliştirme, daha huzurlu ve zengin bir yaşama ulaşma, içsel dinginliği sağlama ve her şeyden önemlisi mutlu olma üzerine yazılan kitaplar arasına en son Gretchen Rubin'in Mutluluk Projesi katıldı. New York Times ve amazon.com sitesinde aylardır ilk onda yer alan, çeviri hakları 30'dan fazla dile satılan, çıktığı günden beri bir fenomen haline gelen Mutluluk Projesi April Yayıncılık'dan çıkıyor. Kitap mutlu olmak için birçok nedeni olan ancak yine de melankoli, güvensizlik, halsizlik ve suçluluk duygularından bir türlü sıyrılamayan Gretchen'in on iki aya yaydığı projesinin bir dökümü niteliğinde. Herşey Gretchen'in bir gün otobüsün bulanık penceresinden dışarıyı izlerken, bir yandan şemsiyesini kapatmaya çalışan, bir yandan kulağında telefon, bebek arabasını idare eden kendi yaşlarında bir kadını görmesiyle başlıyor. "İşte ben," diye düşünüyor o an Gretchen, "bu benim ve artık böyle olmak istemiyorum." Görünürde mutlu olmak için her şeye sahip olan ama bir türlü istediği içsel dinginliğe ve mutluluğa kavuşamayan şehir insanı için bir el kitabı niteliğinde olan Mutluluk Projesi Mayıs projesi olarak raflarda yerini aldı.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2010
 • Sayfa Sayısı:
  376
 • ISBN:
  9789756006573
 • Çeviri:
  Murat Kayı
 • Yayınevi:
  April Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
İrem Nur 
26 Mar 14:39 · Kitabı yarım bıraktı · 3/10 puan

Kitabın arka kapağını okumamanın zararları bölümünde bu kitapla beraber ilk sırada yer alıyorum.
Başta kurgu olduğunu düşünmüştüm. Zaten o niyetle aldım. Sonra evde kitabo şöyle bir göz atınca hayal kırıklığına uğradım.
Daha çok yazar kendince hayatı daha düzenli ve güzelleştirme amacıyla yazılmış. Evli bir kadın ve çocukları var. Fakat ben daha lise son sınıf bir öğrenciyim. Beni sarmadı. 100'lü sayfalarda bıraktım zaten. Eğer evli "mutsuz" çocukluysanız belki(!) Sizi mutlu yaşama götürecek bir kitap. Tabi kitapta yazan imkanlar etrafınızda varsa.

Şiirkolik 
 28 Haz 21:55 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Mutluluk projesi' de sadece mutlu olabilmek icin liste verilmiş ve onu yap şunu yap 12 kural bunları yaparsan mutlu olursun gibi kitabı ilk çıktığında okudum sadece 10.000 adım kısmını uyguluyorum digerleri bana ters

görkem göktaş 
06 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Okunması kolay roman gibi bir kitap, bazı kısımlar not alınıp uygulanabilecek şekilde. Nede olsa onu yap bunu yap diyen biri değil, o esnada yapan biri tarafından yaşayarak yazılmış.

Ama bir eleştiri, sonlara doğru bir monotonlaşıyor sanki!