Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) İle 1 Saat Konuşmak

9,4/10  (7 Oy) · 
22 okunma  · 
10 beğeni  · 
406 gösterim
Dünya dönmeye başladığı günden beri hiç kimse onun kadar sevilmedi. Hiç kimse onun kadar özlenmedi. Hiç kimsenin hasreti çağlar boyu sineleri bu kadar kanatmadı.
Dualarda hep onun ismiyle yakarışta bulunur insanlar. Onunla hayatı severler, onunla güzeldir ölüm ve ona kavuşmak için ölünür.
Sevgi onunla yeşerdi, onunla büyüdü. Şimdi onun bıraktığı tohumlarla yeryüzü yeniden hayat buluyor. Ona yüzlerin dönülmediği, ona sinelerin açılmadığı zamanlar insanlık için bir felaket olmuştur.

Dünya yaratıldığı günden beri beşer içinde en kıymetli söz onundur. En parlak, en nağmeli, en tatlı ve en doyurucu söz onun mübarek dudaklarından dökülmüş bir muska gibi yıllarca nesilden nesile aktarılmıştır. Onu görmeyen göz, onun sesini işitmeyen kulak, onun zamanını yaşamayan her beden derin bir ah ile ciğerini dağlamış hasret türküleri yakmıştır.

Bu kitapta, biz bir düş kurduk. Efendimizin yanıbaşında bir yolculuğa çıktığımızı hayal edip sahih kaynaklardan onun sözlerini topladık. Hz. Muhammed (s.a.v.) ile bir saatlik duygu yüklü ve bilgi dolu bir yolculuğa çıkmak isteyenleri bu kitaba davet ediyoruz.
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2010
 • Sayfa Sayısı:
  160
 • ISBN:
  9789944257701
 • Yayınevi:
  Akis Kitap
 • Kitabın Türü:
Derya öncel 
29 Tem 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Dini kitaplar okumayı seviyorum daha çok dine yakınlaşmak için. Bu kitabı okurken ister istemez gözyaşlarınıza boğuluyorsunuz. İçinde olan birinin sevgisini aşkını hissediyorsun. Öyle güzel işte :)