Peygamberler Tarihi Hazreti Adem'den Hatemü'l-Enbiya'ya

8,0/10  (1 Oy) · 
12 okunma  · 
2 beğeni  · 
513 gösterim
"Yemin olsun ki onların hayat hikayelerinde akıl sahipleri için çeşit çeşit ibretler vardır. Bu Kur'an uydurulmuş bir söz değildir."
(Yusuf Suresi, 12 / 111)

Peygamber, Allah Teala tarafından emir ve yasaklarını insanlara tebliğ etmek ve hidayet yolunu yaşayarak göstermek üzere tayin edilen insandır.

Peygamber olmanın tek şartı Allah Teâlâ tarafından seçilmiş olmaktır. Bu seçimde bir başkasının müessir olması mümkün olmadığı gibi; çalışmakla, ibadet etmekle, de elde edilmesi imkânı yoktur.

Kur'an'da peygamber olarak takdim edilen büyüklerimizin sayısı yirmi beştir. Bunlar arasında geniş bilgi verilenler vardır, pek az tanıtılan ve hayatı hakkında hiç bilgi verilmeyenleri de vardır. Peygamberlerin sayısı hakkında kesin bir söz söylemek mümkün değildir. Allah Teala "Onlardan bir kısmı vardır ki sana anlattık, bir kısmı da vardır ki sana anlatmadık" (Mümin Suresi, 40 / 78) Ancak "Her kavmin bir hidayet davetçisi vardır" (Ra'd Suresi, 13/7) "Her ümmetin bir Resulü-elçisi vardır." (Yunus Suresi, 13/7)
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2011
 • Sayfa Sayısı:
  674
 • ISBN:
  9786055623722
 • Yayınevi:
  Ensar Neşriyat
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 1 Alıntı

esra nur 
01 Eki 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Sayet Allah, insanlarin bir kısmının şerrini diger kısım insanlarla gidermis olmasaydi yeryuzu mutlaka fesada giderdi. Fakat Allah, alemlere fazl ve ihsan edicidir.

Peygamberler Tarihi, Ahmet Lütfi KazancıPeygamberler Tarihi, Ahmet Lütfi Kazancı