Pusula Kore’yi Gösterdi

10,0/10  (5 Oy) · 
4 okunma  · 
5 beğeni  · 
126 gösterim
Gazetecilik öğrencisi Ertuğrul, üniversitede açılan sözlü tarih yarışmasına katılarak hayatını değiştirecek olaylar silsilesine adımını atar.

Kore gazisi olan dedesi ile yaptığı ropörtajda dinlediği ilginç hikayenin ona tarihi bir misyon yüklediğine inanır. Dedesinin savaş döneminde kan kardeşi olduğu Koreli Doktor Bumin ve kız kardeşi Yunju ile olan sarsıcı geçmişi ve yıllar içinde izlerini kaybetmesi Ertuğrul’u inanılmaz bir yolculuğa sürükler.

Dedesinin saklı geçmişinde yarım kalan parçaları tamamlamak amacıyla Doktor Bumin’i aramak için Kore yollarına düşen Ertuğrul’un, ülkeye adımını atar atmaz başından geçen inanılmaz olaylar nedeniyle çok farklı insanlarla yolları kesişir.

Roman, Kore Savaşı’yla güçlenen Türk – Kore ilişkilerinde ihmal edilen yönlerin ele alındığı ve Korelilerin Türkiye sevgisinin yansıtıldığı bir temaya sahiptir.
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2018
 • Sayfa Sayısı:
  300
 • ISBN:
  9786056691256
 • Yayınevi:
  Çalıkuşu Kitap
 • Kitabın Türü:
Kenan Niyazi 
25 May 15:04 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 10/10 puan

Yazarın diğer kitaplarını okumama vesile olacak kitaptır. Dil ve akıcılık konusunda gerçekten çok iyi. Yazarın müthiş tarihi bilgisi var ve sahne geçişleri muazzam.
Yaşarken kıymeti bilinmesi gereken yazar.
Geç kalmadan okunması gereken kitap.