Adı:
Ramazan Risalesi
Baskı tarihi:
2010
Sayfa sayısı:
116
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786056015816
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Tahlil Yayınları
Bize bizden daha çok acıyan Rabbimizin bir lütfudur o. Ramazan ay olarak, olduğu gibi rahmettir. Ramazan büyük olmasına büyüktür elbette, fakat böyle büyük bir fırsat değerlendirildiğinde nasıl büyükse, kaçırıldığında da kaçan o nisbette büyük olacaktır. Rahmet ayını fırsata çevirecek pratik bilgiler.
(Tanıtım Bülteninden)
116 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Evettt, yaklaşan Ramazan ayı ve şuan yapılan Nisan ayı Nureddin Yıldız Hoca'nın kitaplarını okuma etkinliğine binaen başladığım Ramazan Risalesi ile ikinci kez bir arkadaşlığım oldu. Kitabı çift dikiş yapmam çok yerinde olmuş . Çünkü bazı bölümlerini (özellikle son kısım olan Ramazan Katliamı) ilk defa okurmuşcasına ilerledim.
Ramazan fıkhını öğrenmek, Ramazan'ı nasıl ihya etmemiz gerektiği, bayanların Ramazan'da gafil olabildikleri bazı noktalara uyarılar, Ramazan'ın ibadetten ziyade eğlenceye dönüşmesi noktasındaki bid'atler gibi konularda aydınlatıcı bir risale. Ve Ramazan ayını tüm yıla ve hayatımıza ileriye dönük aksetmesi için tavsiyeler. Ben Ramazan Ayından önce okunmasının faydalı olacağını belirterek tavsiye ediyorum. :) Çok sıkılmadan ve yorulmadan bir çırpıda okunabilecek dolu bir kitap.
Rabbimden Nureddin Yıldız Hoca'mızdan razı olması, ömrünü ve ilmini bereketlendirmesini niyaz ederim. (Amin) .
116 syf.
·1 günde·10/10
Ramazan'a girmeden önce mutlaka okunması gereken eser.Tozlanmış bilgileri tazelemek adına tekrar okudum.
Ramazan nedir ? Ne değildir ? Nasıl ihya edilebilir? Ramazanda hoş gibi görünen fakat bidate kadar götürebilecek uygulamalar neler ? Oruç fıkhı .Hanımlara Ramazan Rehberi gibi konuları içeren , unuttuklarımızı , eksiklerimizi , yanlışlarımızı gösteren
bir çırpıda bitecek bir eser.
Nasıl değerlendirebileceğimiži iyi bilelim.Her Ramazan ayında başucu kitabımız olsun.

Göz açıp kapayana kadar kısa bir zamandır Ramazan.
Sabredelim .Sabrın sonu cennettir.
116 syf.
·Beğendi
Geçen sene Ramazan öncesi kıymetli vaktimi daha da kıymetlendirmek için okumuştum. Ziyadesiyle faydasını gördüm. İnşallah bu sene de ramazan evvelinde yeniden bir göz gerdirmeyi düşünüyorum Tozlanmış bilgiler yeniden tazelensin.
116 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Ramazandan önce elinize alıp yeniden okumanız gereken bir kitap.. Ramazanı en güzel şekilde değerlendirebilmek için bilinenlerin bir kez daha hatırlatıldığını, ama bilinmeyen ve yanlış yapılan şeylerin de ne kadar çok olduğunu göreceksiniz..
116 syf.
·Puan vermedi
Selamunaleykum
Aslında her Ramazan ayından önce bir ramazan programı şart bizlere!Erteliyor, üşeniyoruz fakat bir yılımızın mahsulü bir ay, bu öyle bir ay ki arınma, bağışlanma,ümit ,bereket, rızık, şifâ, rahmet (.... )ayı.İçinde öyle bir gece varki bir ömre bedel! Öyleyse bizler neden böyle bir ayı fırsat bilip degerlendirmeyelim ki? İşte bunun için ve bunlarında bilincinde olupda yanlış yaptıklarımız için ,unuttuklarımız için,eksiklerimiz için hazırlık mahiyetinde bir eser olan Ramazan Risalesi tavsiyemdir.
116 syf.
·2 günde
Ramazan ile ilgili bilinçlenmek adına okumaya karar vermiştim ancak tüm hayatımızı islamlaştırma adına bilinçlendim.

Çok eksiğimiz, yanlışımız var. Ancak bunları değiştirmek için öncelikle yanlışlarımızı fark etmemiz gerekiyor. Bizim inancımızda bilmediğini sormamak ayıptır,ehline sorup öğrenmek Allah'ın emridir.

Ramazan,ibadetle,Kur'anla,zikirle,şükürle,tefekkürle meşgul olacağımız aydır. Vaktimizi iyi değerlendirip bu aydan affedilmiş olarak Şevval ayına ulaşmayı istemeliyiz.

Ramazan eğlence ayı değil Rabbimize affedilmek umuduyla döndüğümüz aydır.
Musikinin,ibadet olmadığını bilmeliyiz. Dinin ticarete alet edilmesine ortak olmamalıyız.

Ramazanı 1 aya indirgemek de yanlıştır. Müslüman insan, hayatını Ramazan gibi yaşamaya çalışmalıdır.
116 syf.
·Puan vermedi
İnsanlara Ramazan ayının ne olduğunu ne olmadığını. Ramazan ayında neler yapılması gerektiğini anlatan bir kitap. Muhakkak her Ramazan ayına girmeden okuduğum bir kitaptır, okunması da gerekir. Bilinçlendirme var neticede. Ramazan ayına ön hazırlık. Bildiklerimizi hatırlama, bilmediklerimizi öğrenme kitabı.
116 syf.
·8/10
Ramazandan önce yahut Ramazanın başında okunması gerekeni bir eser olmuş. Oruç nedir, oruç tutarken nelere dikkat etmeliyiz, gerçek Ramazan bilinci nedir? Efendimiz (s.a.v) Ramazanı nasıl geçirirdi? Bu gibi konularla bilgilendirici güzel bi kaynak olmuş. Okuyunuz inşaAllah..
116 syf.
·Beğendi·10/10
Ramazan’ı nasıl karşılayıp nasıl yaşayıp nasıl uğurlamamız gerektiğini anlatan bir kitap. Nureddin hocamız konuları maddeler halinde işlediği için kitabın akıcılığı ve akılda kalıcılığı artıyor.İki üç kere okudum bir sonraki Ramazan yine okumayı diliyorum.
116 syf.
·6 günde·Beğendi·10/10
Neredeyse bir satır bırakmadan altını çizmek istedim kitabın. Öyle altın cümlelerle yazılmış bir ramazan rehberi olmuş ki bizler için, her kitaplıkta bulunmalı ve her Ramazan ayı öncesi okunmalı, istifade edilmeli. Bana birçok katkısı oldu ve şimdi daha bir huzurla bekliyorum mübarek Ramazan'ı. Rabbim okuduklarımızla amel edebilmeyi nasip etsin. Bu ramazan başka olsun.. hayır ile..
116 syf.
·Beğendi·10/10
her ramazanda tekrar edilesi bir eser olmuş. akıcı bir şekilde ilerken çok önemli ve ince mesjlar verilmiş. ramazan ayında harika bir başucu kitabı
116 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Bu güzel kitap bir şekilde bana ulaştı ve belki de hepsi okumam içindi ...
Bilmediğimiz sormadan içine düştüğümüz ne kadar çok durum var farkına varıyorsunuz okurken . İnce bir kitap hemen bitiyor ve Ramazan ayında ne yapılır ne yapılmaz neredeyse her şeyi öğreniyorsunuz, hanımlara rehber tavsiyeler , günümüzden örnekler ve daha fazlası mevcut . Hem Ramazan ayından önce okumak da faydalı olur diye buraya yazıyorum :)
"Allah 'ım! Senin rızan için oruç tuttum, sana iman ettim ve sana güvendim.Senin rızkınla orucumu açtım. Benim geçmiş ve gelecek, açık ve gizli günahlarımı bağışla.!"
Amin

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Ramazan Risalesi
Baskı tarihi:
2010
Sayfa sayısı:
116
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786056015816
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Tahlil Yayınları
Bize bizden daha çok acıyan Rabbimizin bir lütfudur o. Ramazan ay olarak, olduğu gibi rahmettir. Ramazan büyük olmasına büyüktür elbette, fakat böyle büyük bir fırsat değerlendirildiğinde nasıl büyükse, kaçırıldığında da kaçan o nisbette büyük olacaktır. Rahmet ayını fırsata çevirecek pratik bilgiler.
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 172 okur

  • Evfa
  • muhlise nur bolat
  • Hafsa Nur Yıldız
  • Muhammed Karzan
  • Gülsüm Vera
  • aişetül
  • Zynpp
  • sümeyye atalay
  • Gamze nogay
  • Miyase Omaç

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%9.1
14-17 Yaş
%4.5
18-24 Yaş
%50
25-34 Yaş
%27.3
35-44 Yaş
%9.1
45-54 Yaş
%0
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%81.1
Erkek
%18.9

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%64 (32)
9
%20 (10)
8
%10 (5)
7
%6 (3)
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0