Nureddin Yıldız

Nureddin Yıldız

YazarDerleyenÇevirmen
9.3/10
7bin Kişi
·
23,9bin
Okunma
·
2.790
Beğeni
·
33,6bin
Gösterim
Adı:
Nureddin Yıldız
Unvan:
İlim Adamı, Yazar, Çevirmen
Doğum:
Of, Trabzon, Türkiye, 1960
1960 yılında Trabzon’un Of ilçesinde doğdu. Ailesiyle İstanbul’a geldikten sonra on yaşına kadar hafızlık ve ilk dini eğitimini babası Hilmi Yıldız hoca efendiden aldı. Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesine devam ederken değişik gazetelerde haftalık yazılar yazmaya ve tercüme haberler kaleme almaya başladı. Aynı zamanda kürsü hatipliğine de devam etti. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde aldığı bir yıllık eğitiminin ardından Mekke Umm Al-Qura Üniversitesi’ne geçiş yaparak Usul-u Fıkıh bölümünü bitirdi ve aynı dönemde hadis hocalarından özel dersler aldı. Büyük Muhaddis Abdulfettah Ebu Gudde, Hindistanlı büyük alim Ebu’l Hasen En’Nedvi ve Emin Saraç hocaefendi icazet aldığı hocalardan bazılarıdır. İstanbul’a döndükten sonra on yıl boyunca babasının kurmuş olduğu Kur’an Kursunda hafızlık ve dini eğitim verdi. Aynı dönemde tercüme eserler kaleme aldı. İstanbul’a dönüşünden sonra sivil toplum çalışmalarına da devam etti. Senabil Hizmet ve Kültür Vakfı, Sena Eğitim Ve Kültür Vakfı, Tüketiciler Birliği, Sosyal Doku Derneği vb. yirmiye yakın kurum ve kuruluşun öncülüğünü yaptı. Çocuk ve aile eğitimi, Gençlerin bilinçlendirilmesi, İslam ahlakı, teşkilat Eğitimi, Ümmet Bilinci vb. konularda yüzlerce seminer ve konferans verdi. Aylık düzenli olarak dört dergide (Altınoluk, Reyhan, Genç Doku, ElifElif) düzenli yazılar yazmaktadır. Halen Senabil Hizmet ve Kültür Vakfında çalışmalarına devam etmekle beraber evli ve dört çocuk babasıdır. Dünya Alimler Birliği’nin Türkiye’deki ilk üyelerinden olup, düzenli olarak her hafta Sosyal Doku Derneği’nde Pazar sohbetleri vermektedir.
Onların atılıp yakılması için büyük çukurlar kazıldı.
Mü'minler sıraya dizildi.
Sırası gelen,ateş dolu çukurun başına getirildi.
"Ya imandan dön,ya da atılacaksın ateşe!" dendi kendisine.
Onların tercihi,sebat edip,ateşe atılmaktan yana oldu.
Kucağında kundaktaki bebeğiyle gelen kadın bile ateşe atılmayı seçti de imanından dönmedi.
Allah Teala, Kur'an da onları anan Burûc suresini indirdi.
Allah Teala onlardan razı olsun.
191 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Hani bazı kitaplar vardır, ağzını açtığınız andan son sayfasına kadar dopdoludur. İşte bu kitapta aynı o cinsten. Nureddin Yıldız hocanın bu kitabı bir mü'min'in nasıl olması gerektiği, kul ile Allah arasındaki ilişkide nelerin dikkate alınacağını söylüyor. Dini anlamda bana çok şey kattığına inanıyorum bu yüzden Nureddin Hoca'dan Allah razı olsun.
Okumanızı kesinlikle tavsiye ederim.
Keyifli okumalar...
272 syf.
·Beğendi
Hayata dair ,kitaplardan almış olduğunuz bir iziniz varsa, sizlerde okuyup ardınızdan gelecek nesillere bir iz bırakmak adına genç nesillere yapması gerekenleri ve yaşamını dünyevi hayat için de islâmî doğrultuda ,gönüllere ihya olacak biçimde şekillendirerek tasvir edilmiş bir eser okumanızı tavsiye ediyorum...!

HÜR GENÇ..
Allah'ın Şeriat'ından başka bütün sistemlerden uzaktır.
Kibirden arınmıştır.
Haset Bilmez.
Anne Babaya asilik bilmez.
Cinsel sapıklıklardan korumuştur kendini.

“Genç!
Sen sözlerin önündesin!
En başta şehvetlerin,
Sonra çevren, seni yanlış yönlendiren kötü örnekler,
Ardından tembelliğin seni esir eden prangalarındır.
Yüreğini elinde tutar onlar.
Meleklerle yarışacak gücünü onlar eritir de sen çöker kalırsın bu dünyada.
Seni bekler durur Mus’ablar, Hamzalar cennetlerde.
Sen ise prangalı olduğun için ne yürüyebilir ne de uçabilirsin.
Kırıp attığın zaman prangalarını hür olacaksın. O zaman seni bekleyen Mus’ablar, Hamzalar gibi olacaksın.
Umut olacaksın seni bekleyenler için.
Bu sözler senin içindir.”
132 syf.
·Puan vermedi
Ne çok ihmal ettik seni Ey Namaz...
Daracık vakitlerde nasıl da geçiştirdik seni.
Halbuki biliyorduk kurtuluşumuz sendedir.
Sen varsan hayat anlamlıdır,
Sen varsan eğer insan o zaman insandır.
Ne çok unuttuk seni Ey Namaz...
Namazı böyle faydalı hocalarımızdan okumak insanın ruhunu yeniliyor.. Ve yine tavsiye edilir..
320 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10 puan
Coronavirus'ten dolayı yurda kaldım (inşallah bu virüs olayı atlatırız) ve bu güzel kitabı yurdun kütüphanesinden buldum. Nureddin Yıldız hoca'nın kaleme aldığı bu güzel kitabı "gerçek Müslüman kimliği"nden bahsediyor, neye dikkat etmemiz gerekiyor, kolay bir dil ile yazdı, resmen hayatla ilgili bütün konulara değindi. Hatta ondan Allah razı olsun çünkü çok güzel bir şekilde bizlere tavsiye ve nasihatler vermiş. Kesinlikle bu kitabı Fransızca'ya çevirecem. Ve Fransa'da yaşayan müslümanlara okutmayı düşünüyorum.
216 syf.
·Beğendi
İsminden anlaşıldığı üzere mahrem sorulara cevaplar verilmiş, evlilik adına, kadın- erkek ilişkileriyle ilgili kimsenin konuşmaya ve sormaya cesaret edemediği sorulara en özel cavapların yer aldığı muhteşem eser.Evlenecek veya evlenmiş olan her müslüman için önemli bir ön bilgi ehemmiyetinin farkına varılması için faydalı ve bilgi verici bir kitap.Okumanızı tavsiye ederim .

Eşimle tartıştık, 'Erkeksen beni boşarsın!' dedi. İki çocuğumuz var, eğitim seviyesi ve dini bilgisi ham; ne yapmalıyım ben bu söz üzerine?
Erkeklik yap ve boşama. Zira eşin seni, erkeklik adına düşüklüğe çekmek istemiş. Seviyenizi yüksek tutun. Erkeklik gösterin, sabır gösterin, sebat gösterin ama tuzağa gelmeyin. O sözü o söylemedi, şeytan söyletti. Cevabınız şeytanın istediği gibi olursa sonuçta kimin mutlu olacağını bilmelisiniz. Çocuklarınıza acıdığınızdan değil erkek olduğunuzdan dolayı tuzağa düşmeyin. Sonunda kazanan siz olursunuz. Allah sabrınızı mübarek kılsın.
آمین اجمعین
236 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10 puan
❝ Güzel bir kütüphane kurmaya çalış.

Eşini de ikna ederek, onun da rızası ile evinizde mobilyaları azaltıp kitaplığı büyütmeye çalış.❞
S.117

Nureddin Yıldız hocamızın bir muhteşem eserini daha okumuş oldum. Allah ﷻ kendisinden razı olsun, hizmetlerinde muvaffak kılsın...

Kitap mümine bir kızın nasıl olması gerektiğini anlatıyor.
Günümüzde tesettür dediklerine Allah Resûlü sav' in ' Giyinmiş çıplaklar ' dediği zümreden olmamaları için nasıl bir tesettürle kapanmaları gerektiğini ve
Sosyal hayatta, işte, okulda vb.yerlerde mahremiyete nasıl dikkat edeceklerini ve daha birçok meseleyi metod ve tavsiyeler ile anlatmış...
Kesinlikle okumalısınız.

Selâm ve Duâ ile...
191 syf.
·Beğendi
Nurettin Hocamızın bu eseri tüm endişelerinizi unutup sıradanlıktan uzaklaşmak için bir süre izin verir. Okuduktan sonra ruhunuzda izini bırakıyor ve bir süre sonra bile bazı detayları hatırlıyorsunuz. Kitabın içine dokundukça ardınızda sizi hayatınız boyunca izleyen biri varmış ve gelip sizi eleştirmeye başlamış gibi bir kitap ama eleştiren ve eleştirilen siz,kendiniz olacaksınız ...Ruhaniyetinizin değişmesini istiyorsanız okumanızı tavsiye ediyorum.

Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem Medine'ye hicret ettiğinde o, on bir yaşındaydı. Yetimdi. Mübarek huzura getirildi, dua aldı. O gün ensardan biri oldu. On bir yaşındayken Kur'an'ın övdüğü iki mümin gruptan birine dâhildi. Hemen Kur'an'a sarıldı, ezberlemeye başladı onu. Kısa bir zaman sonra yine huzura çıkarıldı. Onu huzura çıkaranlar 'Bu çocuk Kur'an'dan on yedi sure biliyor.' dediler. Resûlullah dinledi onu, pek memnun oldu. Bedir günü, akrabalarıyla cihada katılmak istedi. Yaşı küçük, bedeni cılızdı; kabul edilmedi. Aynı şey Uhud'da da oldu, orada da cihat yapması uygun görülmedi. Hendek'te ise önü açıldı. Mücahitler arasına katıldı. On altı yaşındaydı. Ondan sonra da bir daha geri kalmadı cihattan. Allah yolunda cihat eden ensar arasında yerini aldı. Yine mübarek bir ziyaretle bir kere daha huzura çıkmıştı. Zekâsı ve himmeti Resûlullah'ın dikkatini çekti. Buyurdu ki: İşte bir genç!

Teknolojinin cazibesine kanmayan,
Kullanan ama kullanmayan,
Ufuklara, ötelerdeki diyarlara,

Kendisini Allah’ın kulu, Ümmetini ailesi,
Ümmetine hizmeti de cihat olarak bilen,
Umut yüklü,
Heyecanlı,
Sabırlı,
Basiretli,
Mü’min genç!

Bu kitaptaki sözler senin için yazıldı.
Koşarken yorulma, Arş’ın gölgesini bulmadan oturma diye,

Sana selam olsun ey…
Namazlı, hayalı genç,
İffetini ruhunu bilen genç,
Senin peşinden yürüyecek nesillere de, sana bağrını açan ümmete de
Selam olsun.

"Ey genç! Düşsen de yorulsan da devam et yoluna, bak, cennet var, Arş'ın gölgesi var en sonunda.Sanma ki günahkarsın, vakit çok geç, yeter ki tövbe et, gayret et, sabret Ey Arş'ın Gölgesindeki Genç!"

Yazarın biyografisi

Adı:
Nureddin Yıldız
Unvan:
İlim Adamı, Yazar, Çevirmen
Doğum:
Of, Trabzon, Türkiye, 1960
1960 yılında Trabzon’un Of ilçesinde doğdu. Ailesiyle İstanbul’a geldikten sonra on yaşına kadar hafızlık ve ilk dini eğitimini babası Hilmi Yıldız hoca efendiden aldı. Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesine devam ederken değişik gazetelerde haftalık yazılar yazmaya ve tercüme haberler kaleme almaya başladı. Aynı zamanda kürsü hatipliğine de devam etti. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde aldığı bir yıllık eğitiminin ardından Mekke Umm Al-Qura Üniversitesi’ne geçiş yaparak Usul-u Fıkıh bölümünü bitirdi ve aynı dönemde hadis hocalarından özel dersler aldı. Büyük Muhaddis Abdulfettah Ebu Gudde, Hindistanlı büyük alim Ebu’l Hasen En’Nedvi ve Emin Saraç hocaefendi icazet aldığı hocalardan bazılarıdır. İstanbul’a döndükten sonra on yıl boyunca babasının kurmuş olduğu Kur’an Kursunda hafızlık ve dini eğitim verdi. Aynı dönemde tercüme eserler kaleme aldı. İstanbul’a dönüşünden sonra sivil toplum çalışmalarına da devam etti. Senabil Hizmet ve Kültür Vakfı, Sena Eğitim Ve Kültür Vakfı, Tüketiciler Birliği, Sosyal Doku Derneği vb. yirmiye yakın kurum ve kuruluşun öncülüğünü yaptı. Çocuk ve aile eğitimi, Gençlerin bilinçlendirilmesi, İslam ahlakı, teşkilat Eğitimi, Ümmet Bilinci vb. konularda yüzlerce seminer ve konferans verdi. Aylık düzenli olarak dört dergide (Altınoluk, Reyhan, Genç Doku, ElifElif) düzenli yazılar yazmaktadır. Halen Senabil Hizmet ve Kültür Vakfında çalışmalarına devam etmekle beraber evli ve dört çocuk babasıdır. Dünya Alimler Birliği’nin Türkiye’deki ilk üyelerinden olup, düzenli olarak her hafta Sosyal Doku Derneği’nde Pazar sohbetleri vermektedir.

Yazar istatistikleri

  • 2.790 okur beğendi.
  • 23,9bin okur okudu.
  • 1.016 okur okuyor.
  • 11,4bin okur okuyacak.
  • 354 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları