Saklı Geçit

6,0/10  (1 Oy) · 
5 okunma  · 
1 beğeni  · 
550 gösterim
Her gece kâbuslar gören Aidan, hiç bitmeyen bu görüntüler yüzünden perişan durumdadır. Gün gelip de Aidan'ın ailesi yaşlı büyükbabasına bakmak için onun evine taşınma kararı aldığında Aidan'ın hayatı değişir.

Evin içinde yaşanan tuhaf olaylar Aidan'ı evin bodrum katına sürükler ve orada bulduğu gizemli parşömenler sayesinde kendini fantastik bir dünyanın kucağında, iyi ile kötünün korkunç savaşı içinde bulur...

İki dünyanın kaderini dengelemek onun elindedir, bu büyük ve zorlu görev için o seçilmiştir. Acaba Aidan her türlü tehlikeyi göze alıp karanlık güçlerle savaşacak mıdır? Sorunun yanıtı; krallıklar, iyi-kötü krallar ve şövalyelerin hüküm sürdüğü öteki dünyaya açılan Saklı Geçit'in ardında yatmaktadır.

"İyinin kötüyle olan destansı savaşına, Batson'ın fantastik dünyasında tanık oluyoruz. Kaderin ve fedakârlığın kilit noktası olduğu bu roman kesinlikle okunmalı."
-Publishers Weekly-

"Acaba yeni bir Harry Potter mı doğuyor? Batson'ın başkarakteri Aidan, iyi ile kötünün savaşına katılıp bizlere bunu kanıtlıyor adeta."
-Washington Post-

"J. R. R. Tolkien'in Hobbit'inden sonra okunacak ender romanlardan biri."
-Baltimore Sun-

"Fantastik roman okumayı seven herkese hitap eden bu kitabı elinizden düşüremeyeceksiniz."
-The New York Times-

"C. S. Lewis'in 'Narnia Günlükleri' geleneğinden yola çıkan 'Saklı Geçit' üçlemesi, okurları destansı ve fantastik bir maceraya sürüklüyor. Kalbinizin ve aklınızın alamayacağı uzaklıktaki diyarlarda yaşayacağınız bu macera, heyecan dolu bölümleri ve her yaşa hitap eden konusuyla sizi kendisine mahkûm etmeyi başarıyor"
-Josh McDowell-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2012
 • Sayfa Sayısı:
  411
 • ISBN:
  2880000039792
 • Orijinal Adı:
  The Door Within
 • Çeviri:
  Funda Fidan
 • Yayınevi:
  Martı Kitabevi
 • Kitabın Türü:
Ali Ünal 
24 Nis 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · 6/10 puan

Herkese seslenen fantastik kurgudan ziyade daha çok çocuklara seslenen bir tarzı var. Belli bir yaş grubu için ideal tavsiye olur ancak bazı yaş grubu içinde fazla basit kaçabilir. Hadi türün kendi içinden karşılaştırma yapalım; Tolkien'in Raverandom kitabı neyse buda hemen hemen o.