Şans Affetmek, Affedeni Özgür Kılar

8,5/10  (31 Oy) · 
78 okunma  · 
30 beğeni  · 
2.056 gösterim
Affetmek, affedeni özgür kılar...

Kendinize vereceğiniz son şans, hayatınızın en doğru kararı olabilir.

Ona ayakta durma gücü veren ve eve girebilmesini mümkün kılan, nefes almasına olanak sağlayan tek şey, ağaç köklerinin arasına gömülü o eski kutuydu. Kutu, mektuplar ve bugünden on bir yıl sonra ulaşılabilecek son bir şans. Dağılan hayatınızı toparlamak, hatalarınızı telafi etmek, yaralarınızı sarmak ve ayrılmak zorunda kaldığınız insanlarla tekrar biraraya gelmek için son şansa ne kadar inanabilirsiniz? İnancınızın sizi nerede ayakta tutup, nerede yalnız bırakacağından nasıl emin olabilirsiniz? Emin oldugunuz her şeyin ayaklarınızın altından kayıp gittiği bir anda neyin gücüyle ayakta durabilirsiniz? Son şanslara inanmak, mucizelere inanmak kadar gerçektir.

(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2013
 • Sayfa Sayısı:
  341
 • ISBN:
  9786056403408
 • Orijinal Adı:
  The Chance
 • Çeviri:
  Hülya Key
 • Yayınevi:
  Eksik Parça Yayınları
 • Kitabın Türü:
Gizem 
08 Oca 16:41 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Karen Kingsbury.. Sonunu tahmin ettiğim kitapları -nadiren tabi- basit bulduğum oluyor. Ama Karen in bu güzel eserine basit demek haksızlık olur.. Okumuş olupta içeriğini hatırlayamadığım kitaplar da var fakat Şans aklımın bir köşesinde kendine yer açmış eserler arasında. Dinlenmek amaçli bile okuyabilirsiniz :)

Beyza Yuksel 
18 Nis 2016 · Kitabı okudu · 11 günde · 8/10 puan

Karen Kingsbury'nin okuduğum 2. kitabı. Köprü kitabını ne kadar sevdiysem bu kitabı da o kadar sevdim. Verdiği mesajlar çok güzel. Aile değerleri, aile önemi vurgulanıyor. Kitabın bütününde kader kelimesi vurgulanıyor. Ellie Tucker ve Nolan Cook hayatının 11 yıl sonra birleşmesi kaderin bir göstergesi.
Basit bir kitap. Dili basit hemen okunabilecek türden. Zamanınız varsa okuyun bir şey kaybetmezsiniz. :)

aysu gürbüz 
10 May 07:06 · Kitabı okudu · 12 günde · Beğendi · 10/10 puan

ÖZET

Bir Şans adında kitabı çok güzeldi.Harika ama aşkı,affetmek,affedeni özgür kılar gibi bir yazar ortaya çıkıyor.Yazı ve roman beni etkiledi.Arada dinlendim,üzüldüm,mutlu oldum.Hayat kişilik ve karakter aile olmak ve çocuğun olması yaşadıklar hayata bakış açısı gibi gelir.Ama bu kitaptan hem ders alınacak kitap hem de okumayı tavsiye ediyorum.Çok beğendim kısaca dinlendim zamanlarda okudum.Hoşçakal Şans kitabı seni çok sevdim ilerde yeğenim olursa şuan yok ama olursa oda bu kitabı okutacağım.Kedimin adıda Şans ne tesadüf değil mi?Gerçekten öyle sevgilirimle bitermek istiyorum.Son_ Aysu Gürbüz

AYNUR 
10 Mar 20:14 · Kitabı okudu

●Ellie ve Nolan çocukluk arkadaşlarıdır. Ellie, Nolan'ın basket oynamasını izlemeye bayılır. Aslında Nolan ile geçirdiği her an çok değerlidir. Tek arkadaşı. Konuşabileceği tek insan.
●Ellie'nin ailesinde yaşanan kötü olaylardan sonra Ellie'nin babası Savannah'tan San Diego'ya taşınmaya karar verir. Bunun üzerine Ellie son kez Nolan ile konuşmaya daha doğrusu vedalaşmaya gider. Sürekli altında oturdukları meşe ağacının yanına giderler ve 11 sene sonra açmak şartı ile birbirlerine mektup yazıp gömerler. Sonrası işte 11 sene içinde olup bitenler ve 1 Haziran günü yaşananalar.
●Karakterlerini gerçekten sevdim. Bence siz de tanışmalısınız. :)
●Gerçekten güzel kitaptı. Evet belki ağlanacak türden değildi. Galiba duygu yoğunluğumun olduğu zamana denk geldi sonu. :)
●Son olarak görmesede burdan Şans'ı almak için 5 kitapçı gezmiş olan değerli arkadaşıma teşekkür ediyorum. İyi ki varsın.
●Güzel okumalar.

Pelinsu Karabulut 
08 Oca 15:30 · Kitabı okudu · 14 günde · Beğendi · 9/10 puan

çok beğendiğim duygu yüklü bir romandı özellikle son sayfalarda ağlamama engel olamadım imkansızlığın bile gerçek olabileceğini gösteriyor ama bir ara Ellie ye çok sinir olduğum gerçeği de var :))

nidaserra şahin 
22 Oca 15:28 · Kitabı okumayı düşünüyor · Beğendi · Puan vermedi

bu kitabı çok istekli bir şekilde aldım ve çok güzel olduğundan eminim gerçekten çok hoş ve korkulu gözüküyor adı şanns bence çok heyecan verici korku dolu ve korkmuş bir hal alıcamdan eminim

Dr. Elmyra 
07 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Bir sonraki sayfayı ve sonunu çok kolay tahmin edebileceğiniz bir kitap. Yazar "Hristiyanlık, Tanrı'ya dua et, yüce İsa" temalarını alt mesaj olarak işlemek istemiş ama fazlaca göze sokmuş. "Affetmek affedeni özgür kılar" diyor ama birden "Tanrı beni değiştirdi hatalarımı gördüm, seni affediyorum " ahhh ben de seni affediyorum", "ve ölene dek mutlu yaşadılar" kadar da kolay değil affetmek. Beklentim yüksekti belki de o yüzden hayal kırıklığına uğradım, okumazsanız birşey kaybetmezsiniz.

Birsu 
19 Nis 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Taze başlangıçların ve eski aşkların, kayıp umutların ve yeniden verilen şansların hikayesi. Okunmaya değer bir kitap, duyulmaya değer bir hikaye. Yeni bir bakış açısı kazanmamı sağladı, şiddetle önerdiğim ve çok sevdiğim bir kitap. Bence Şans'a bir şans verin

Eylül 
26 Eki 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Yazmamış her kelimesinde yaşatmış hikayeyi.. yıllar geçemiyor aşk ın önüne eğer gerçek aşk varsa yollar bir gün mutlaka kesişiyor. Bazen aşk ı zaman a bırakmak gerek sebebi ise o zaman uygun olmayan şartlar zamanla uygun olup kavuşmamızı sağlar..

Merve karadavut 
10 Ağu 15:32 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Emin olduğunuz her şeyin ayaklarınızın altından kayıp gittiği bir anda neyin gücüyle ayakta durabilirsiniz? Son şanslara inanmak, mucizelere inanmak kadar gerçektir." Kurgusu oldukça güzel ve özel bir kitap. Fazlasıyla romantik, kalın olmasına rağmen 3 gün evde çıkmadım bitirdim sonu geldiğinde ağladığımı hatırlıyorum..

2 /

Kitaptan 9 Alıntı

Beyza Yuksel 
18 Nis 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

"Bir rüyaya takılıp kalmışken hayatına devam edemezsin."

Şans, Karen Kingsbury (Sayfa 140)Şans, Karen Kingsbury (Sayfa 140)
Senem Bayrak 
02 Haz 19:53 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ask, sonuçta karşılıklı şefkat ve saygıya dayanıyordu.

Şans, Karen Kingsbury (Sayfa 109)Şans, Karen Kingsbury (Sayfa 109)
Senem Bayrak 
08 Haz 19:32 · Kitabı okudu · Puan vermedi

affeder affetmez, ozgur olursun. kendileri kirilmis insanlar, baskalarini kirarlar

Şans, Karen KingsburyŞans, Karen Kingsbury
Pelinsu Karabulut 
26 Ara 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

...Ama gerçek ıslak bir battaniye gibi her tarafını sarıyor nefes almasını zorlaştırıyordu...

Şans, Karen Kingsbury (Sayfa 9)Şans, Karen Kingsbury (Sayfa 9)