Şans Affetmek, Affedeni Özgür Kılar

8,9/10  (25 Oy) · 
53 okunma  · 
25 beğeni  · 
1.865 gösterim
Affetmek, affedeni özgür kılar...

Kendinize vereceğiniz son şans, hayatınızın en doğru kararı olabilir.

Ona ayakta durma gücü veren ve eve girebilmesini mümkün kılan, nefes almasına olanak sağlayan tek şey, ağaç köklerinin arasına gömülü o eski kutuydu. Kutu, mektuplar ve bugünden on bir yıl sonra ulaşılabilecek son bir şans. Dağılan hayatınızı toparlamak, hatalarınızı telafi etmek, yaralarınızı sarmak ve ayrılmak zorunda kaldığınız insanlarla tekrar biraraya gelmek için son şansa ne kadar inanabilirsiniz? İnancınızın sizi nerede ayakta tutup, nerede yalnız bırakacağından nasıl emin olabilirsiniz? Emin oldugunuz her şeyin ayaklarınızın altından kayıp gittiği bir anda neyin gücüyle ayakta durabilirsiniz? Son şanslara inanmak, mucizelere inanmak kadar gerçektir.

(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2013
 • Sayfa Sayısı:
  341
 • ISBN:
  9786056403408
 • Orijinal Adı:
  The Chance
 • Çeviri:
  Hülya Key
 • Yayınevi:
  Eksik Parça Yayınları
 • Kitabın Türü:
Beyza Yuksel 
18 Nis 2016 · Kitabı okudu · 11 günde · 8/10 puan

Karen Kingsbury'nin okuduğum 2. kitabı. Köprü kitabını ne kadar sevdiysem bu kitabı da o kadar sevdim. Verdiği mesajlar çok güzel. Aile değerleri, aile önemi vurgulanıyor. Kitabın bütününde kader kelimesi vurgulanıyor. Ellie Tucker ve Nolan Cook hayatının 11 yıl sonra birleşmesi kaderin bir göstergesi.
Basit bir kitap. Dili basit hemen okunabilecek türden. Zamanınız varsa okuyun bir şey kaybetmezsiniz. :)

Gizem 
08 Oca 16:41 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Karen Kingsbury.. Sonunu tahmin ettiğim kitapları -nadiren tabi- basit bulduğum oluyor. Ama Karen in bu güzel eserine basit demek haksızlık olur.. Okumuş olupta içeriğini hatırlayamadığım kitaplar da var fakat Şans aklımın bir köşesinde kendine yer açmış eserler arasında. Dinlenmek amaçli bile okuyabilirsiniz :)

Pelinsu Karabulut 
08 Oca 15:30 · Kitabı okudu · 14 günde · Beğendi · 9/10 puan

çok beğendiğim duygu yüklü bir romandı özellikle son sayfalarda ağlamama engel olamadım imkansızlığın bile gerçek olabileceğini gösteriyor ama bir ara Ellie ye çok sinir olduğum gerçeği de var :))

nidaserra şahin 
22 Oca 15:28 · Kitabı okumayı düşünüyor · Beğendi · Puan vermedi

bu kitabı çok istekli bir şekilde aldım ve çok güzel olduğundan eminim gerçekten çok hoş ve korkulu gözüküyor adı şanns bence çok heyecan verici korku dolu ve korkmuş bir hal alıcamdan eminim

Dr. Elmyra 
07 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Bir sonraki sayfayı ve sonunu çok kolay tahmin edebileceğiniz bir kitap. Yazar "Hristiyanlık, Tanrı'ya dua et, yüce İsa" temalarını alt mesaj olarak işlemek istemiş ama fazlaca göze sokmuş. "Affetmek affedeni özgür kılar" diyor ama birden "Tanrı beni değiştirdi hatalarımı gördüm, seni affediyorum " ahhh ben de seni affediyorum", "ve ölene dek mutlu yaşadılar" kadar da kolay değil affetmek. Beklentim yüksekti belki de o yüzden hayal kırıklığına uğradım, okumazsanız birşey kaybetmezsiniz.

Birsu 
19 Nis 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Taze başlangıçların ve eski aşkların, kayıp umutların ve yeniden verilen şansların hikayesi. Okunmaya değer bir kitap, duyulmaya değer bir hikaye. Yeni bir bakış açısı kazanmamı sağladı, şiddetle önerdiğim ve çok sevdiğim bir kitap. Bence Şans'a bir şans verin

Eylül 
26 Eki 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Yazmamış her kelimesinde yaşatmış hikayeyi.. yıllar geçemiyor aşk ın önüne eğer gerçek aşk varsa yollar bir gün mutlaka kesişiyor. Bazen aşk ı zaman a bırakmak gerek sebebi ise o zaman uygun olmayan şartlar zamanla uygun olup kavuşmamızı sağlar..

melike 
14 Eki 2016 · Kitabı okudu · 6/10 puan

new york times bestseller yazari oldugunu görünce almistim kitabi.evet bir ara bu şekilde kitap seçiyordum ksjchsfd. kitabi okurken kore filmi izliyormuş gibi hissetmiştim. aslında minnoş bir kitap ama belli bir yaştan sonra daha derinlikli kitaplar arıyor insan.

Büşra 
05 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 7 günde · 6/10 puan

Yazarın anlatımı akıcıydı yalnız konusu güzel olsa da bana biraz sıradan gibi geldi. Ayrıca din konusu üzerinde fazla durmasını pek sevemedim.

Sunay Genç 
19 Eki 2013 · Kitabı okudu · Puan vermedi

sonunu çok merak edeceğiniz elinizden düşmeyecek bir kitab ben çok beğendim

2 /

Kitaptan 7 Alıntı

Semanur* 
11 Şub 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

''Son şanslara inanmak, mucizelere inanmak kadar gerçektir.''

Şans, Karen KingsburyŞans, Karen Kingsbury
Beyza Yuksel 
18 Nis 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

"Bir rüyaya takılıp kalmışken hayatına devam edemezsin."

Şans, Karen Kingsbury (Sayfa 140)Şans, Karen Kingsbury (Sayfa 140)
Pelinsu Karabulut 
26 Ara 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

...Ama gerçek ıslak bir battaniye gibi her tarafını sarıyor nefes almasını zorlaştırıyordu...

Şans, Karen Kingsbury (Sayfa 9)Şans, Karen Kingsbury (Sayfa 9)