Senden Sonra

6,8/10  (16 Oy) · 
36 okunma  · 
13 beğeni  · 
977 gösterim
"Eğer değer verirsen incinirsin, insanlar incitir."

Bir Noel günü savaşma ruhumu kaybettim ben, karanlığa hapsoldum.
Senden sonra umut hep bir uhdeydi.

Debbie'nin bir Noel günü verdiği karardan sonra bütün yaşamı hiç tahmin edemeyeceği bir biçimde değişmiştir; o günden sonra artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

Bizi gerçekten biz yapan nedir? Yaşamayı tercih ettiklerimiz mi, ardımızda bıraktıklarımız mı? Yaşadığımız anlar mı, yoksa geride bırakmaya çalıştıklarımızın acısı mı?

Senden Sonra pişmanlıkların, acının, hayal kırıklıklarının nasıl da insanın yaşamını gölgelediğinin hikâyesi...
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2015
 • Sayfa Sayısı:
  256
 • ISBN:
  9786053488712
 • Çeviri:
  Ayşe Dedeman
 • Yayınevi:
  Novella Yayınları
 • Kitabın Türü:
Sokrates'in teyzesii 
11 May 2016 · Kitabı okudu · 36 günde · Beğendi · 8/10 puan

Bazı kişiler hayatımıza girer. Girdikten sonraki hayatımıza etkileri olur olumlu veya olumsuz. Bize yardımcı olan her anımızda yanımızda olan kişilerdir. Hayata bakış açımız degişir. Burda eski hayatının artık yaşamayacagını eskiden yaşadığı olumsuzlukların kendisine etkileri ve yaşama sevincinin azalmasını konu almış. Hayatına giren kişiler de bu sorunları azaltıp yaşam sevincini ona vurgulamış. Okunması güzel bir kitap sıkıcı değil okumanızı tavsiye ederim.,

Mira Taş 
 19 Nis 2017 · Puan vermedi

Kitapta iki farklı zamandan bahsediyor aynı anda. Mesela bir bölümde geçmişinden bahsederken diğer bölümde şimdiki zamanı anlatıyor. İçinde ufak mektuplar mecvut. Okurken ağladığım yerlerde oldu. Kitapta genelde hüzünlü bir hava var. Ben beğendim.

Nejla GÜNEŞ 
06 Oca 15:06 · Kitabı okudu · 4 günde · Puan vermedi

2018 yılının okuduğum ilk kitabı olmakla beraber isim benzerliği olan olan kitaplardan konu açısından farklı. Geçmişte psikolojik ve fiziksel travma yaşamış olan ve üzerinden yıllar geçmesine rağmen hala etkilerini taşıyan Debbie babasının mütevazı Kitapevini işletmektedir. Kitap iki ayrı tarihlerden kesitler halinde anlatilmakta ve aralarda kim olduğunu finale yakın öğrendiğim birine yazılan mektuplardan oluşuyor. Her ne kadar sorunları olsa da dostlar ve yeni başlangıçlar Debbie'nin kendisini bulmasına yardımcı oluyor. Debbie hem mutluluğunu hem de vicdanını rahata kavuşturabilecek mi acaba?

herseydnbiraz 
22 Şub 19:02 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 8/10 puan

Bu kitabı okurken sadece tek bir şey yapmak istedim; Debbie'ye sıkıca sarılmak ve ona yaşadıklarını elbet bir gün atlatacağını söylemek. Aslında yaşadığı şeyleri ve vücudunda bıraktığı izleri düşününce bu hiç kolay değil. Hayatını mahveden erkeklerin yaptıklarını okurken ben de mahvoldum diyebilirim Debbie'nin yazdığı mektupların kimin için olduğunu öğrendiğimde çok şaşırdım. Duygusal ve dram yönü ağır basan bir roman olmasına rağmen yine de hayatta sadece kötü şeylerin değil güzel şeylerin de olabileceğini vaadediyor. Kitapta tek bir sorun var o da kitap kapağının ve sayfalarının bir türlü açılmak istememesi, okurken açık tutmak için yoğun bir güç harcamanız gerekiyor.

Dilara 
10 Mar 23:28 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Romanın konusu oldukça güzel, hayattan kesitler sunan, insanın içini ısıtan bir akışa sahip. Fakat o devrik cümleler, kelime hataları okumayı oldukça zorlaştırıyor.

Yalçın IŞIKLI 
15 Kas 2017 · Kitabı okudu · 14 günde · Beğendi · 8/10 puan

Herkesin bir hikayesi vardır... Evet bir masal daha bitti ilk 75 sayfada sıkıcı gelsede sadece bitsin diye okurken olaylar birden içine cekti nasıl oldu bende bilmiyorum ama 3 günde zor 45.sayfaya geldim bir günde kalanı bitirdim kesinlikle okunması gerek kış ayında insanın içini ısıtan bir kitap gercek hayatta aslında okadar cok karşılaştığımız şeylerki insan düşünmeden edemiyor neyse uzatmıycam ama kütüphanenizde kesinlikle bulunmalı beklentileriminde üstünde mükemmel bir romandı..

gamze türk 
06 Oca 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 8/10 puan

"Eğer değer verirsen incinirsin, insanlar incitir." Bir Noel günü savaşma ruhumu kaybettim ben, karanlığa hapsoldum. Senden sonra umut hep bir uhdeydi. Debbie'nin bir Noel günü verdiği karardan sonra bütün yaşamı hiç tahmin edemeyeceği bir biçimde değişmiştir; o günden sonra artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Bizi gerçekten biz yapan nedir? Yaşamayı tercih ettiklerimiz mi, ardımızda bıraktıklarımız mı? Yaşadığımız anlar mı, yoksa geride bırakmaya çalıştıklarımızın acısı mı? Senden Sonra pişmanlıkların, acının, hayal kırıklıklarının nasıl da insanın yaşamını gölgelediğinin hikâyesi.

Kitaptan 11 Alıntı

Aybike 
22 Oca 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Korktuğumuz ya da risk alamadığımız için kaybettiğimiz ne çok şey var acaba?

Senden Sonra, Emily Hope (Sayfa 245 - Novella yayınları)Senden Sonra, Emily Hope (Sayfa 245 - Novella yayınları)
Aybike 
22 Oca 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Herkesin bir hikayesi vardır. Sadece bazı insanlara dokunmamız gerekir . .

Senden Sonra, Emily Hope (Sayfa 239 - Novella yayınları)Senden Sonra, Emily Hope (Sayfa 239 - Novella yayınları)

Seçimlerimiz mi bizi biz yapan şeyler gerçekten Simon? Yoksa yaptığımız her seçimden sonra vazgeçtiklerimiz mi? Her seçim öyle ya da böyle, bir şeylerden vazgeçmek değil mi? Bizi gerçekten biz yapan ne Simon? Yaşamayı tercih ettiklerimiz mi, ardımızda bıraktıklarımız mı? Geride bırakmaya çalıştıklarımızın acısı mı, yoksa yaşadığımız anların gerçekliği mi? Geçmişimiz mi, yoksa geleceğimiz mi? Simon, bizi gerçekten biz yapan şey ne? Seçtiklerimiz mi, seçmediklerimiz mi? Bizi yaşatan ya da yaşamaktan alıkoyan şey ne Simon?

Senden Sonra, Emily Hope (Sayfa 104)Senden Sonra, Emily Hope (Sayfa 104)
Dilara 
09 Şub 22:55 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

İnanmak var etmektir. Şüphe etmeksizin inanırsan, o şey gerçek olur.

Senden Sonra, Emily HopeSenden Sonra, Emily Hope
yyaso 
03 May 09:08 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Birisi tarafından çok sevilmek size güç verir, aynı zamanda sizin de onu çok sevmeniz size cesaret verir. LAO TSU

Senden Sonra, Emily HopeSenden Sonra, Emily Hope

"İnsanın hayatta değer vereceği birileri olmalı," derdi büyükannesi birlikte bahçedeki şeftalileri toplarken. "O zaman insan yaşamanın ne demek olduğunu anlar."

Senden Sonra, Emily Hope (Sayfa 12)Senden Sonra, Emily Hope (Sayfa 12)
yyaso 
03 May 09:08 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Acaba her şeyi olan insanlar neden hep daha fazlasını isterler? Neden hep daha fazlası için umut ederler ve umut etmekten de asla vazgeçmezlerdi?

Senden Sonra, Emily HopeSenden Sonra, Emily Hope
yyaso 
03 May 09:07 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Aşk bizim gerçek kaderimizdir. Hayatın anlamını tek başımıza bulamayız. Ancak bir başkasıyla buluruz. THOMAS MERTON

Senden Sonra, Emily HopeSenden Sonra, Emily Hope
yyaso 
03 May 09:08 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Beklemeden gerçekten de daha kolay oluyor her şey, çünkü insanlar beklediğin gibi davranmıyorlar.

Senden Sonra, Emily HopeSenden Sonra, Emily Hope
2 /