Senden Sonra Bir Gün

7,8/10  (12 Oy) · 
17 okunma  · 
5 beğeni  · 
201 gösterim
“Üzerinden onca zaman geçmiş olmasına rağmen, yokluğuna bir türlü alışamadığımı fark ettim. Geceleri hâlâ sık sık uyanıyor, yalnızlıkla ürperiyor ve bir koza misali kuş tüyü yorganıma sarınıyorum. Sensizken sürekli üşüyorum. Sabah uyandığımda yanımda olmadığın gerçeğiyle bir kez daha yüzleşmemek için içimden uyumak bile gelmiyor. Korkuyorum… Sensizliğe alışmaktan ve seni unutmaktan çok korkuyorum.

Yine de her şeye rağmen seni affediyorum, Miriam! Bak, ben hâlâ buradayım, hâlâ yaşıyorum. Keşke sen de hayatta olsaydın, keşke hâlâ yan yana olsaydık. Ama yoksun, sen artık yaşamıyorsun. Bu, beni kahrediyor fakat yaşamaya mecburum. Canım ne kadar yansa da yaşamak istiyorum!”

Arthur Pepper, sıradan ve basit bir hayat yaşıyordu. Her sabah yedide kalkıyor, bir gün öncesinden hazırladığı kıyafetleri giyiyor ve çok sevdiği eğrelti otu Frederica’yı suluyordu. Tüm bunlar vefat eden karısı Miriam’ın yokluğu ile baş etmek için tutunduğu rutinlerinin bir parçasıydı. Ancak günün birinde karısının eşyaları arasında bir uğur bilekliği bulunca, hayatı sonsuza dek değişti. Böylece karısı Miriam’ın, onunla tanışmadan önceki gizemli hayatının esrarını çözmek üzere Hindistan’dan Paris’e uzanan efsanevi yolculuğu da başlamış oldu.

Phaedra Patrick’in büyülü kaleminde hayat bulan Senden Sonra Bir Gün, yediden yetmişe herkesin okuması gereken bir başyapıt. Elinizdeki zamanın kıymetini ve mucizeler için asla geç olmadığını hatırlatacak umut dolu bu hikâye, yüreğinizi sıcacık bir yorgan gibi sarıp sarmalayacak.
 • Baskı Tarihi:
  2017
 • Sayfa Sayısı:
  424
 • ISBN:
  9786051881140
 • Orijinal Adı:
  One Day After You
 • Çeviri:
  Esra Yücel
 • Yayınevi:
  Arkadya Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ceren Acer 
02 Haz 2017 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Arkadya Yayınevi sevdiğim bir yayınevidir. Senden Sonra Bir Gün romanının kapak tasarımını çokta başarılı bulmadığımı söylesem yeridir. Ama romanı işleyiş, olay örgüsü, karakterler arasındaki uyum ve diyaloglar tam da umduğum gibi kusursuzdu. Bölümler arasındaki gizemleri ister istemez merak ederken buluyorsunuz kendinizi. Kitapta acılı bir karakterin, ölen karısının arkasından yaşadığı yıkıntıya şahit olacaksınız. Olayların gelişmesine göre duygu karmaşası yaşayabilirsiniz. Kitaptaki uğur bilekliğindeki uğur sembolleri sizleri gizemli bir yolculuğa çıkarmaya hazır. Peki ya siz hazır mısınız? Hazırsanız okumaya başlayın.

Nejla GÜNEŞ 
03 May 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

En beğendiğim Yayınevlerinden olan @arkadya_kitap 'ın harika basımıyla da göz dolduran bu kitabı belki de beklentimi biraz yüksek tutarak okumaya başladım bilemiyorum ama maalesef çok beğenerek okudum diyemem. Kırk yıllık çok sevdiği eşini kaybettikten sonra dolabında eşine ait çok değerli uğur bilekliği bulan acılı eş Arthur 'un, bileklikteki uğur simgelerini tek tek araştırarak sevgili eşi Meriarm 'ın evlenmeden önceki sırlar ile dolu hayatı ile tanışmasını anlatan fazlasıyla betimlemeler içeren ağır ilerleyen bir kitap. Aynı konuyu farklı anlatımla sayfalarca anlatması ve diyalogları çok az olması okurken bazen atlayarak okumama sebep oldu. On üzerinden puan vermek gerekirse benim puanım 6 olur sanırım. (şahsi yorumumdur )

Zeynep Buse Küçük 
11 Mar 10:58 · Kitabı okudu · 4 günde · 5/10 puan

Senden Sonra Bir Gün beni biraz uğraştırdı. Aslında konu olarak ilgi çekici bir kitaptı ama beni kendine çekemedi.

Konusuna biraz değinmem gerekirse, Arthur, karısının vefatından sonra hayatının her gününü belli bir rutin içerisinde geçirir. Fakat bir gün eşinin eşyaları arasında bir uğur bilekliği bulur ve böylece karısının onunla tanışmadan önceki hayatını araştırmaya başlar. Bu araştırma esnasında hem karısı hakkında yepyeni şeyler öğrenir hem de kendi hayatı değişir.

Başta da söylediğim gibi aslında konu olarak ilgi çekici ama konunun işleniş tarzı çok yavaştı. Kitabı okurken herhangi bir heyecan hissetmedim. Evet bazı kısımlarda gerçekten merak ettim ama kitabın bütünü benim beklentimi karşılamadı.

Okuyom ben yaa 
18 Haz 2017 · Kitabı okudu · 7 günde · 7/10 puan

Ne yalan soyleyim diğer arkadyalara göre okurken sıkıldım bian önce bitsin istedim...Bu kez hayal kırıklığına uğradım ,ama yine de emeğine sağlık diyelim.

Kitaptan 6 Alıntı

Sevgi Demirci 
17 Şub 23:27 · Kitabı okudu · 7/10 puan

"Tanışmamızın üstünden iki yıl geçmeden de evlendik. Bu benim için çizilmiş bir yolu takip etmek gibi değildi. Başka yönlere giden farklı yollar da vardı, ama ben o yolların nereye çıkacağını merak bile etmedim. Sadece önüne bakıp devam ettim."

Senden Sonra Bir Gün, Phaedra PatrickSenden Sonra Bir Gün, Phaedra Patrick
Dilara Sarı 
29 Oca 20:45 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

"Üstünden çok uzun zaman geçse de insanların seni hatırlamasını sağlayan şey söylediğin sözler ve onlar için yaptıkların."

Senden Sonra Bir Gün, Phaedra Patrick (Sayfa 266)Senden Sonra Bir Gün, Phaedra Patrick (Sayfa 266)