Seni Gömmem İmkansız Düş Peşindeysen, Düşersin...

6,2/10  (5 Oy) · 
14 okunma  · 
2 beğeni  · 
574 gösterim
Kavuşursak seks olur, kavuşamazsak olmaz.

İnsan sevdiğine kızar, insan sevdiğine küser, insan sevdiğini üzer, insan hep sevdiğini... İnsan evladı olarak sevilmenin bu kadar acı sonuçları olduğunu bildiğimiz halde sevmekten vazgeçemememiz filmlere, kitaplara, konferanslara vs. konu olmuştur. Bu kadar incelendiği halde, insanlığın ilk günlerindeki ilişki dinamiğinin milenyum çağında da hala devam etmesi, aşkın arkasında büyük bir gizli örgüt olduğu gerçeğini bir kez daha ortaya koyuyor.

30 yaşında, eğitimli, kültürlü, yakışıklı, duyarlı hayatının aşkını bulmuş, bulmakla kalmayıp evlilik planları yapmış ve yaptığı bütün planlar sevgilisinin gidişiyle yıkılmış bir adamın hikayesi bu. Hayatında ilk defa aşkı ve aşkını sorgulamasıyla başlayıp, yine aşkı çözmesiyle biten... Ve insanın aklına ister istemez 17. yüzyıl aristokratlarının o ünlü sözü geliyor: "Aşkta onur olmaz, aşkta mantık olmaz." O olmaz bu olmaz, ne var lan bu koduğumun aşkında o zaman?
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2012
 • Sayfa Sayısı:
  160
 • ISBN:
  9786055395926
 • Yayınevi:
  Nemesis Kitap
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 2 Alıntı

İslam Baysal 
03 Eki 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ama nasıl ki "Seni seviyorum" demekle bir insan sevilmiyorsa, "ayrılıyoruz" denildiği andan itibaren bir ilişkinin bıçak gibi kesilmesi de saçmaydı.

Seni Gömmem İmkansız, Sami HazinsesSeni Gömmem İmkansız, Sami Hazinses
Alaz Yeral 
31 Mar 17:01 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Öğle tatili arasında yemeği beraber yemeyi teklif etti ona, ama aldığı cevap "diyetteyim, yemiyecem" olmuştu. Şu dünyada sanırım kendisinden başka herkes diyetteydi, ne ara insanlar diyetin kölesi olmuşlardı, anlamak gerçekten imkânsızdı.

Seni Gömmem İmkansız, Sami Hazinses (Sayfa 117)Seni Gömmem İmkansız, Sami Hazinses (Sayfa 117)