Serenad Sözleri ve Alıntıları

Serenad sözleri ve alıntılarını, Serenad kitap alıntılarını, Serenad en etkileyici cümleleri ve paragragları 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
"Hayatımda mutlu günlerim olmuştu elbette, ama mesele sadece mutluluk değildi. Önemli olan yaşadığını, hayatın bir anlamı, bir değeri olduğunu hissetmekti."
Sayfa 405Kitabı okudu
Fyodor Dostoyevski, insanın ancak acı çekerek olgunlaşacağını söyler.
"Hiçbir iktidar masum değildir. Bütün iktidarlar öyle ya da böyle, birinin katilidir…"
"Aramızdaki temel fark ne, biliyor musun? Sen insanlara baktığın zaman üniformalar, bayraklar ve din görüyorsun!" "Peki, sen ne görüyorsun bakalım?" "İnsan, sadece insan. Seven, acı çeken, acıkan, üşüyen, korkan bir insan."
Sayfa 153Kitabı okudu
Haklı olanı güçlü kılamadığımız için güçlü olanı haklı kılıyoruz...
bu yağmur içimi ıslatıyor dediğimi nasıl anlamaz? Düpedüz, sarıl bana dedikten sonra, sarılmanın ne anlamı kalır.
"Hem Müslüman, hem Yahudi, hem Katolik’tim. Yani insandım."
"Aramızdaki temel fark ne, biliyor musun? Sen insanlara baktığın zaman üniformalar, bayraklar ve din görüyorsun!" "Peki, sen ne görüyorsun bakalım?" "İnsan, sadece insan. Seven, acı çeken, acıkan, üşüyen, korkan bir insan."
Bir kez daha, tanıdığımı sandığım insanları hiç tanımamış olduğumu anladım.
"Bazen insanın gerçekten içi yoruluyor."
“Her iktidar adam öldürür mü?” “Evet. İktidar zulüm demektir. Hele denetlemeyen iktidar.” “Peki, iyi insanlar iktidara gelirse?” “Öyle şey olmaz!” “Neden?” .. “İyi insanlar iktidara gelemez, gelse bile iktidar onu bozar, zalim yapar.”
Sayfa 231Kitabı okudu
“Bu dünyada sana kötülük yapmak isteyen insanlar çıkacak karşına, ama unutma ki iyilik yapmak isteyenler de çıkacak. Kimi insanın yüreği karanlık, kimininki aydınlıktır. Geceyle gündüz gibi! Dünyanın kötülerle dolu olduğunu düşünüp küsme, herkesin iyi olduğunu düşünüp hayal kırıklığına uğrama! Kendini koru kızım, insanlara karşı kendini koru!”
Maalesef Öyle.
❝ Fyodor Dostoyevski, insanın ancak acı çekerek olgunlaşacağını söyler. ❞
Sayfa 55 - Doğan kitapKitabı okudu
Benim de daha sonra anlayacağım gibi, bazı ölümlerin acısı hep yeni kalıyordu.
"Doğrudur; kitap okumak karın doyurmuyor. Ancak karnı tok, beyni boş adamlardan çektiğimiz kadar hiç kimseden çekmedik."
1.500 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.