Buket

Sabitlenmiş gönderi
Benim de daha sonra anlayacağım gibi, bazı ölümlerin acısı hep yeni kalıyordu.
Reklam
Buket
Bir kitabı okumaya başladı
Petrol!
Petrol!Upton Sinclair
8.5/10 · 254 okunma
208 syf.
·
Puan vermedi
·
27 günde okudu
Bir Yazın Tarihi
Bir Yazın TarihiHalid Ziya Uşaklıgil
7.5/10 · 134 okunma

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
Buket
Bir kitabı okumaya başladı
Kardeşler
KardeşlerBrigitte Reimann
6.8/10 · 114 okunma
Reklam
180 syf.
·
Puan vermedi
·
4 günde okudu
Merhaba. "Üf bee, ne sondu ama!" dedirten kitaplardanmış "Benimle Tanışmadan Önce". Okurken sürekli "hasta mısın ya, hastasın sen, ya sence de biraz abartmıyor musun" gibi sorulara boğdum Grahamı -kendi kendime, Graham bunları bilmiyor- . Daha kısa tutulsaydı iyi olurdu ama böyle bir son için birikmişliğe ihtiyaç var sanırım o yüzden yazara hak verdim ve okuduğuma pişman olmadım. Kıskançlık konu olduğunda nasıl bambaşka birine dönüşebildiğimiz, beynimizi ve duygularımızı kontrol edemediğimiz harika bir kurguydu. Kıskançlıkla saplantı arasında ince bir çizgi olduğunu savunanlardanım ve Graham o ince çizgiyi çok hızlı aşıyor. Olaylar da aynı hızda ilerliyor tabii. Bir de kıskanılan Ann gözüyle olaya bakmak lazım ama onu da eleştirmenler yapsın ben Graham'ın gözünden yazılmış bir kitap okudum sadece. Keyifle okudum, çok sevdim. Barnes ile tanıştığıma da çok memnun oldum. Tavsiyemdir.️
Benimle Tanışmadan Önce
Benimle Tanışmadan ÖnceJulian Barnes · Ayrıntı Yayınları · 2002155 okunma
112 syf.
·
Puan vermedi
·
6 günde okudu
17.Roman'ı bir şeyleri netliğe kavuşturma umuduyla okudum ama anladığım kadarıyla aradığım netliği son kitapta da bulamayacağım. Ne istediğini bilmeyen, biraz da dengesiz bir yaşlı amcanın hayatı da pek ilgimi çekmedi açıkçası. O yüzden keyif alarak okudum diyemiyorum. Hatta son kitabı da okuyacağım diyemiyorum çünkü okumayacağım %99 ihtimalle. Dag Solstad yolculuğum kısa sürdü, başka kitabını almam için ciddi bir indirim falan görmem lazım. Kurgusal açıdan da edebi açıdan da "beni" doyurmadı çünkü. Bu da böyle bir anımdır. Kitapla kalın.
17. Roman
17. RomanDag Solstad · Yapı Kredi Yayınları · 2023114 okunma
144 syf.
·
Puan vermedi
·
6 günde okudu
Araştırmadan, kimdir nedir bakmadan okumaya başladığım ve pişman olmadığım kitapları ayrı bi seviyorum.🩷 Ve genelde @yordamkitap beni üzmeyen kitaplar basıyor, varlıkları daim olsun. Öykü okumayı sevmeyen ben bile ilgi ve merakla okudum hepsini. Ustaca kurgulanmış, sade bir dil kullanılmış ve hicivleri yerli yerinde 16 hikayeden oluşuyor kitap. Hasan Âli Ediz çevirisi olması da bonusu.🩷 En sevdiğim diyerek bölüştürmek istemiyorum ama öykü kitaplarında genelde bi "en sevdiğim" çıkar; bu kitapta da en sevdiğim Papağan Davası oldu. Eminim okursanız seveceksiniz, tavsiyemdir. Kitapla kalın.
Kaybolan Bacak
Kaybolan BacakKarel Čapek · Yordam Edebiyat · 202315 okunma
152 syf.
·
Puan vermedi
·
5 günde okudu
Merhaba. Bu ay çocukların dünyasından aktarılan kitaplarla geçiyor. Yersiz Yurtsuz Bir Çocuk'ta kahramanımız yine bir çocuk. Babası yazar ama Nazi döneminde sürgün edilmiş bir yazar. (Aynı zamanda Irmgard Keun da sürgün edilmiş bir yazar. Kitap otobiyografik mi bilmiyorum, araştırmadım.) Haliyle hem kendisi hem de ailesi oradan oraya sürüklenip duruyor. Bu karmaşanın içindeki Kully ise 10 yaşında, hayatı anlamlandırmaya çalışan sadece bir "çocuk". Hayatı anlamlandırma aşamasında olduğu için anne ve babasının yaşadığı buhranın çok farkında değil ama bilinçsiz bir çocuk da değil. Hatta babasından daha bilinçli bile denilebilir. Buram buram savaş dönemi diyemem ama arka plandaki kargaşa hissediliyor. Ben çok sevdim Kully'i. Vedalaştığımız için de üzgünüm. Tavsiyemdir, severek okuyacağınızdan eminim. Kitapla kalın.
Yersiz Yurtsuz Bir Çocuk
Yersiz Yurtsuz Bir ÇocukIrmgard Keun · Türkiye İş Bankası Yayınları · 202449 okunma
128 syf.
·
Puan vermedi
·
4 günde okudu
Selamlar. Sonunda ben de Bjørn Hansen'le tanışanlar kervanına katıldım. Tanıştığıma memnun oldum mu kısmı tartışmaya açık. İlk sayfalarda kızdım, 2 yaşındaki çocuğunu aşık olduğundan bile emin olmadığı halde aşk uğruna terkeden bi adama sempati duyamazdım. Sonralarda çok sıkıldım çünkü durağan bir hayat ve durağan bir ilişki okudum. Sevgilisiyle ayrıldıklarında kitap cazip gelmeye başladı çünkü devreye 20 yaşına gelmiş oğlu girdi. Oğlu için çaba harcaması, onu anlamaya çalışması, yıllar sonra bir arada olmaları gayet merak uyandırıcıydı benim için. Sonlarda yaşananlar ise kocaman soru işaretleri bıraktı. Dr.Schiøtz böyle bir şeyi neden istedi, Bjørn Hansen neden kabul etti ve uyguladı? Altta yatan sebepleri aşırı merak ediyorum ama devam kitaplarında bunların cevabı yoksa bir daha Dag Solstad okumam, baştan anlaşalım. Yarın ikinci kitaba geçeceğim, umarım elim ayağım titreyerek üçüncü kitaba geçmek istemem çünkü onu almadım henüz. Keyifle devam edeceğim. Kitapla kalın.
On Birinci Roman, On Sekizinci Kitap
On Birinci Roman, On Sekizinci KitapDag Solstad · Yapı Kredi Yayınları · 2022379 okunma
Reklam
232 syf.
·
Puan vermedi
·
14 günde okudu
Umduğumu bulamadığım ama okumaktan da vazgeçmediğim bir kitap oldu Tatar Çölü. Kendince felsefesi güzel, sevenlerin neden sevdiğini de anlayabiliyorum. Yalnızlık, bekleyiş, umut, alışkanlık vs güzel konular, çok da güzel işlenmiş ona da lafım yok. Ama olmayınca olmuyor işte, sevemedim.Ya da okumam çok uzadı ve çok bölündü diye etkilemedi beni bilemiyorum. Amaan neyse. Bu da böyle bir okumaydı deyip geçiyorum. Saygılar, sevgiler. Kitapla kalın.
Tatar Çölü
Tatar ÇölüDino Buzzati · İletişim Yayınevi · 201813bin okunma
2.683 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.