Siyah Şal

0,0/10  (0 Oy) · 
4 okunma  · 
0 beğeni  · 
622 gösterim
“Yaşlı bir kayanın üzerine oturup yüzyıllık bir zeytin ağacının gölgesinde uzaklardaki kıyıları, hafif yarım ay şeklinde, girintili çıkıntılı, denize dantel gibi uzanmış, her rüzgârın soluğuyla değişen kıyıları seyrediyordu. Bir an geliyor ateş çemberi gibi olmuş gri denizin üzerine oturmuş küflü bir sisin içinde boğulmakta olan güneşi görüyordu. Batan güneş yanan bir yığın bulutun arasından tutuşan dalgalara doğru zaferle iniyordu.”

Nobel Ödüllü yazar ve İtalya’nın Sait Faik’i olarak bilinen Luigi Pirandello’nun öyküleri ilk kez ve yazım sırasına göre Türkçede. Siyah Şal, yazarın 15 ciltten oluşan öykülerinin ilk cildi. Tüm yapıtlarında insanın karanlığına ve derinliklerine eğilen yazar, Siyah Şal’da yer alan tüm öykülerinde de aynı üslubu derinleştirerek, bizlere tekrar tekrar okunası öyküler sunuyor. Toplu öykülerini yazım ve yayımlanış sırasına göre sizlere sunmaya devam edeceğiz.

(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2014
 • Sayfa Sayısı:
  268
 • ISBN:
  9786054849611
 • Çeviri:
  Nazmiye Tacettin
 • Yayınevi:
  Aylak Adam
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 1 Alıntı

Murad çirçil 
04 Nis 11:37 · Kitabı okudu · Puan vermedi

''Hayatınız eğer gerçekten farklı olabilseydi, şimdi yaşadığınız hayatta yaşadıklarınızdan kim bilir hangi duyguları, hangi umutları, hangi arzuları yaşayacaktınız! Sizin olmak istediğiniz gibi olanların, sahip olmak istediklerinize sahip olanların, olmayı arzu ettiğiniz yerde olanların sizi öfkelendirdikleri de doğru, çünkü sizin imrendiğiniz bu şartlar içinde olanlar, yaşadıklarının kıymetinin sizin olabileceğiniz derecede farkında olmuyorlar. Kusura bakmayın ama bu öfke çok aptalca. Siz, içinde bulundukları şartlara imreniyorsunuz çünkü siz o şartlara sahip değilsiniz. Sahip olsaydınız şimdi siz, siz olmazdınız; şimdiki kendinizden farklı olma isteği diyorum.''

Siyah Şal, Luigi Pirandello (Sayfa 241 - Aylak Adam)Siyah Şal, Luigi Pirandello (Sayfa 241 - Aylak Adam)