Suflör Mila Vasquez 1

9,1/10  (14 Oy) · 
31 okunma  · 
14 beğeni  · 
1.324 gösterim
Nasıl olduğunu öğrenseniz de faydasız, Neden olduğunu anlasanız da önemsiz , Kim olduğunu bilseniz de yetersiz Tanrı fısıldar. Şeytan sessizdir...

Başka birinin sizin yerinize cinayet işlemesini sağlamak mümkün müdür? Sıradan insanların zihinlerini etkileme yeteneğine sahip insanlar vardır. Hiç şüphe çekmeden ve hiç kanıt bırakmadan. Suflörler hipnoza ihtiyaç duymaz. Kurbanlarının kılına bile dokunmazlar. Onların yetenekleri, insanların içinde var olan karanlık tarafın ortaya çıkmasını sağlamaktır. Bunu nasıl becerdikleri hâlâ gizemini korumaktadır. Hepimiz potansiyel katiliz. Ancak biz içgüdülerimizi kontrol edebildiğimize inanıyoruz. Peki, ya yanılıyorsak?

Bu sefer katil siz olabilirsiniz.

"Donato Carrisi'nin detayları, şaşırtıcı kurgusal dönüşümleri ve herkesin empati kurabileceği karakterleri kusursuz bir şekilde bir araya getirme yeteneği var. Suflör, meraklandırıyor, bilgilendiriyor ve aynı zamanda müthiş bir gerilimin içinde bırakıyor. Bitirdikten çok sonra bile aklınızdan çıkaramayacağınız bir gerilim."
- Michael Koryta-

"Beklentilerin çok ötesinde... Bu kitabı evde tek başınayken okumak istemeyebilirsiniz."
-Time Out-

"Sonunu tahmin edemeyeceğinize iddiaya girebilirim."
-The Guardian-

"Orijinal, hiç beklenmedik sürprizlerle dolu. Zeki, ilgi çekici ve büyüleyici bir gerilim romanı… Gerilim romanı tutkunları için gerçek bir şölen."
-Waldeckische Landeszeitung -

"Bir cinayet romanı. Bir yapboz. Toplumumuzun ilginç bir portresi, sizin, benim, hepimizin."
-Edge Boston-
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2014
 • Sayfa Sayısı:
  496
 • ISBN:
  9786053432128
 • Orijinal Adı:
  II Suggeritore
 • Çeviri:
  Sema Savaş
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Kariyye 
19 Eyl 10:20 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 9/10 puan

Eğer polisiye gerilim ve çözümleme seviyorsanız bu tarzin okunabilecek
en kaliteli kitaplardan. Bir oturuşta bitirmek isteyeceksiniz senaryo film gibi aklınızda yer edicek. Kitabı bukadar kalıcı yapan yazarın bilgi ve tecrübesini kullanışı..

Meltem mavi 
03 Kas 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Ben hayatımda böyle başarılı kitap okumadım. Yazarın ilk kitabı olup bu kadar iyi sonuçlanmasının sebebi biyografisinde mevcut zaten tavsiye ederim pisman olmazsiniz.

Ece bulut 
12 Tem 20:11 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ben polisiye okumayı çok seven birisiyim. O yüzden kötü yorum yapmam pek de mümkün değil.

Kitap beni her yönüyle şaşırttı. Kapağına baktığınızda pek bir şey anlaşılmasa da içeriği gerçekten mükemmel. Özellikle sonu çok şaşırttı beni. Hiç beklemiyordum. Yani katili az çok bulmuştum fakat bazılarının insan öldürdüğünü bilmiyordum (spoiler vermemeye çalıştım). Konusuna gelirsek; Mila adında bir kayıp uzmanımız var. Genelde tek çalışırken sonradan bir takıma dahil oluyor . 6 kız kaçırılmış ve bu kızların sol kolları bir yerde gömülü bulunuyor. Bu spoiler degil, zaten kitabı açtığınızda bunu okuyorsunuz direk. Bu kızların katilini bulmaya çalışıyor katıldığı ekip ile.
Ben kitaba bayıldım. Gerek yazım dili olsun, gerek kurgusu mükemmeldi. Alıp okumanızı tavsiye ederim... 4'8/5

muhittin koyuncu 
30 Kas 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 8/10 puan

Orijinali İtalyanca olan bu kitap, hızlı, tempolu, ürpertici bir gerilim filmi gibiydi. Kolay anlaşılmayan, biraz konsantrasyon gerektiren, başladığınızda da sizi esir alan bir kitap. Yazar seri katil(ler) kavramına değişik bir tanımlama getirmiş (vekaleten seri katil). Kitapta işlenen suçların kanlı ayrıntıları değil, arka planda yer alan kötülük beni dehşete düşürdü. Duygusal olsun veya olmasın okuyanı rahatsız edecek bir kitap olduğunu düşünüyorum. Olumsuz yönleri, medyumdan yararlanılması ve finalinin tatmin edici olmaması. Fakat bunlar bile kitaba gölge düşürememiş. Amerika ve kuzey polisiyelerine harika bir alternatif.

Bülent Eryiğit 
06 Mar 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · 10/10 puan

Polisiye roman tutkuma tokat gibi çarpan bir kitaptı Suflör. Hani okuduğumuz polisiye romanların sonunun bizi şaşırtacak ölçüde vurucu olmasını isteriz ya bu kitapla 4 kez o sonu yaşadım diyebilirim. Yazarın ilk kitabı olmasına rağmen üstünde çok çalışılmış ve çok düşünülmüş olduğu olay örgüsünün su gibi akıp gitmesinden belliydi. Tahmin edilebilirliği oldukça düşük ve her sayfadan sonra biraz daha şaşırmanıza ve heyecanlanmanıza sebep olan hikaye ne yazık ki sonuçlanma şekliyle beni pek de memnun edemedi. Ama genel itibariyle yazarın anlatım dili, çevirisi, olay örgüsü ve konusu başarılıydı.

Kitaptan 3 Alıntı

Çok iyi tanıdığımızı sandığımız ama haklarında hiçbir şey bilmediğimiz insanlarla beraberiz.

Suflör, Donato Carrisi (Sayfa 492)Suflör, Donato Carrisi (Sayfa 492)
mihriban arslan 
17 Nis 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

İnsanlar ölümden kaçmak için ne kadar gereksiz şeyler yapıyorlar, diye düşündü. Kimisi onlara doğrultulmuş silahın namlusuna elini uzatır. Sanki avucunun içinde bir delik açmaktan başka bir işe yarayacakmış gibi.. Kimileri de yangından kaçmak için apartmanların bilmem kaçıncı katından aşağı atlar...Hepsinin amacı kaçınılmaz olandan kaçmaya kalkışmak,ne komik...

Suflör, Donato Carrisi (Sayfa 45 - pegasus)Suflör, Donato Carrisi (Sayfa 45 - pegasus)