6,2/10  (20 Oy) · 
48 okunma  · 
9 beğeni  · 
828 gösterim
Akıl hastanesinde çalışan nişanlısı Jessica'yı ziyarete giden Jerry nişanlısının kaybolduğunu ve aynı hastanede yatan psikopat katil John Gloag'ın da öldüğünü öğrenir. Katil ölmeden önce bir not bırakmıştır. Notta "Jessica her zaman benimsin" yazmaktadır.

Jerry olayı çözmek için psikopat katilin ıssız bir köydeki evine gider ve orda tanıştığı bir bar sahibinden John Gloag'ın zamanı geri almak için insanları kurban ettiği bir deney üzerinde çalışmalar yaptığını ve bu kurbanlar arasında bar sahibinin eşinin de olduğunu öğrenir. Jerry Londra'ya geri döndüğünde kaybolan nişanlısı Jessica'nın ölüm haberiyle sarsılır ve bunun psikopat John Gloag'ın işi olduğunu düşünür.

Jerry nişanlısının mezarına giderek mezarı açtığında Jessica'nın cesedinin hiç bozulmadığını görür. Cesedi alarak katilin evine gider fakat ne olduğunu anlamadan birden kendini 1500'lü yılların Londra'sında bulur. Katil doktor ve Jessica evlidirler ve köydeki malikanelerinde yaşamaktadırlar. Jerry nişanlısını kurtarmak için kendisini çok büyük bir tehlikeye atar ve katille arasında köşe kapmaca başlar.

Jerry nişanlısı Jessica'yı katilin elinden kurtarabilecek ve ikisi yaşadıkları döneme geri dönebilecekler mi? Katil John Gloag, Jerry'i kurbanları arasına katabilecek mi? Zaman yolculuğu yaparak geçmişe giden katilin amacı neydi?

Bütün bu soruların cevabını okuduğunuz sayfalarda bulacak ve koleksiyonunuza unutamayacağınız bir korku kitabı katacaksınız.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2012
 • Sayfa Sayısı:
  189
 • ISBN:
  9786055422615
 • Çeviri:
  Mete Başgil
 • Yayınevi:
  Kalipso Yayınları
 • Kitabın Türü:
Meryem Hoşoğlu 
 27 Şub 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · 4/10 puan

Yazarı ilk kez duyduğumu itiraf etmeliyim.Kitap hakkında söylemem gereken en temel şey sanırım baya baya fantastik olmasıydı. Kurgu bana tuhaf ve karmaşık geldi fakat dili akıcıydı. Zaman geçirmek için okuyabileceğiniz tür de kitaplardan. Ama kitapla ilgili üzülerek söylüyorum bana pek bir şey katmadı, dediğim gibi canınız sıkıldığında okuyabileceğiniz kurgusu karışık, biraz heyecan katılmış bir kitap.

Serdar Poirot 
02 Şub 10:56 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 8/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
Jessica Willys, sevgilisi doktor Jerry Sandhurst ile yarın buluşacağı için heyecanlı, doktor John Gloag ile aynı yerde çalıştığı için korkmuş bir şekilde evine gider. Jerry, ertesi gün Jessica'yı arar ama ulaşamaz. Kaybolmuştur. Sonra ortaya çıkar ancak kendisini Gloag'ın nişanlısı zannetmektedir. Gloag daha önce de 3 kişiyi öldürmüştür ve bunlar cinsel değil adak cinayetleridir. Zamana taptığı için ona adaklar adamıştır. Jerry, yakın arkadaşı Evans ile beraber Jessica'yı iyileştirmeye çalışır ancak başaramaz ve kız ölür. Sonrasında Gloag'a ait kağıtlar bulan Jerry'nin hayatı kabusa dönecektir. Çünkü Gloag, 500 yıl öncesine Jessica ile beraber dönmüştür. Acaba Jerry sevdiği kızı zamanda yolculuk yaparak kurtarabilecek midir? Yoksa bu sefer kötülük mü kazanacaktır? Evans ve Jerry'ye ne olacaktır. Keyifle bir solukta okunan bir roman.

Büşra 
23 Mar 21:14 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kapağına baktığımda basit bir kitap sanmıştım. Ama okumaya karar verdim. Okumaya başladığınızda sizi kitabın içine çekiyor. Bırakamıyorsunuz. Bazen ürpertiyor. Merak ediyorsunuz. 1-2 saat içinde okunabilecek bir kitap.

Sadık Kocak 
11 Şub 00:15 · Kitabı okudu · 2 günde · 4/10 puan

Aşk olarak başlıyoruz. Daha sonra gerilime dönüyor gibi.
Ancak asıl bomba fantastik kısıma hızlıca geçiş yapması ve daha sonra uyanış ve yeniden gerilim. Ucuz bir romandı ancak finali güzeldi ..

Elif Küçükler 
12 Tem 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · 2/10 puan

Kapağı güzel ama yazarın anlatımı konuyu işleyişi berbattı...Tavsiye etmem...

Kitaptan 1 Alıntı

Sadık Kocak 
10 Şub 23:26 · Kitabı okudu · İnceledi · 4/10 puan

"İnsan hayatı kaderin gereği olarak gelecekte sınırlı olduğundan, ölümsüzlüğün sırrı ancak geçmişe dönmekte bulunur. Gerekli olan, geçmiş zamanın herhangi bir anına dönerek o andan itibaren yaşamaya başlamak ve ölüm yeniden yaklaştığında yine geçmişe dönmektir."

Sus, Sara Becker (Sayfa 98)Sus, Sara Becker (Sayfa 98)